واقعیت مجازی وایرلس و هر آنچه باید در مورد این تکنولوژی بدانید

دسته : اخبار
واقعیت مجازی وایرلس

واقعیت مجازی وایرلس پدیده‌ی بعدی است که باید در دنیای VR منتظر آن باشیم. بعد از رونمایی هدست‌های واقعیت مجازی وابسته به رایانه‌هایی با ویژگی‌های خاص، شرکت‌های سخت افزاری در حال تحقیق بر روی تکنولوژی بعدی و حرکت دادن واقعیت مجازی به مرحله‌ای جذاب‌تر هستند.

واقعیت مجازی در سال 2016 با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است و کمپانی‌های مختلف تمام تلاش خود را کرده اند تا برترین هدست های واقعیت مجازی را روانه بازار نمایند.

منظور از واقعیت مجازی وایرلس چیست؟

هدست‌هایی همچون اچ تی سی وایو، آکیولس ریفت علاوه بر مزایایی که دارند دارای معایبی نیز هستند. یکی از مهمترین معایب آنها وابسته بودن به کامپیوتر و نیاز به وجود پهنای باند خاص برای ردیابی دقیق و نمایش اطلاعات است.

این موضوع نه تنها مانع از حرکت در فضای اتاق می شود بلکه با پوشیدن هدست نیز انجام حرکات متعدد برای داشتن تجربه‌ای بهتر امکان پذیر نیست چون تنظیمات به هم خواهند خورد.

همانطور که از نام واقعیت مجازی وایرلس مشخص است سیم فیزیکی بین رایانه و هدست در این تکنولوژی حذف می شود.

ایده‌ی کلی این است که پردازش توسط رایانه انجام می گیرد و اطلاعات بصر و ردیابی شده به صورت وایرلس به هدست منتقل می شوند.

با وجود حذف سیم همچنان وابستگی هدست به رایانه وجود دارد اما امکان غوطه‌ور شدن در دنیای واقعیت مجازی به صورت عمیق‌تری فراهم می شود.

هدست های واقعیت مجازی بی‌سیم و داغ شدن بازار رقابت میان غول ها قطعا به سود کاربران خواهد بود.

واقعیت مجازی وایرلس

چگونه می توان با واقعیت مجازی وایرلس شروع کرد؟

واقعیت مجازی وایرلس در حال حاضر چندان رایج نیست. اگر چه گوشی‌های هوشمند نیز امکان تجربه‌ی واقعیت مجازی موبایل محور را فراهم کرده اند اما در این شیوه امکان داشتن تجربه‌های غنی‌تر واقعیت مجازی وجود ندارد.

با وجود واقعیت مجازی وابسته به رایانه ها نیز امکان جمع و جور کردن این تکنولوژی در یک بسته‌ی قابل جابجایی وجود ندارد. اما با توجه به پیشرفت‌های اخیر در این زمینه اچ تی سی وایو و آکیولس ریفت زودتر از آنچه فکر کنید وایرلس خواهند شد.

آکیولس Santa Cruz فرم تازه ای از واقعیت مجازی وایرلسواقعیت مجازی وایرلس

جدیدترین نوآوری آکیولس در زمینه‌ی تکنولوژی واقعیت مجازی وایرلس Santa Cruz نام دارد؛ یک هدست کاملا بی‌سیم که هنوز در مراحل اولیه است و نمونه‌ی اولیه آن در ماه اکتبر به نمایش درآمد.

این مدل هدست چندان تفاوتی با مدل قبلی ندارد فقط یک بخش پردازشگر جدید در قسمت پشت دستگاه نصب شده است. این هدست وابسته به رایانه و همچنین وایرلس است.

اچ تی سی وایو TPCAS شکل تازه ای از مدل قبلی

واقعیت مجازی وایرلس

اچ تی سی اخیرا کیت وایرلس ارتقا خود را برای اچ تی سی وایو موجود رونمایی کرد که با TPCAST همراه بود.

این هدست 220 دلاری تجربه‌ی واقعیت مجازی وایرلس را برای صاحبان اچ تی سی وایو قبلی به ارمغان آورد و دارای یک طراحی ماژولار است.

اچ تی سی قول داده است ردیابی و عملکرد به هیچ وجه تحت تاثیر حرکات کاربر قرار نخواهد گرفت.

هدست جدید Sulon Qواقعیت مجازی وایرلس

اگر چه اچ تی سی وایو و آکیولس ریفت از جمله برترین هدست های واقعیت مجازی بازار به شما می روند اما هدست Sulon به نام Q نیز به تازگی توانسته است توجه زیادی را به خود جلب کند.

این هدست وایرلس وعده‌ی تجربه‌ی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را به صورت کاملا بی‌سیم داده است و به نظر می رسد به بازیکن قدرتمندی در این صحنه تبدیل شود.

اگر چه هدست های وایرلس اخیر به رایانه وابسته هستند اما Sulon وعده‌ی هدست وایرلس و کاملا مستقلی را داده است که دارای گرافیکی با کیفیت کنسول خواهد بود و از محاسبات فضایی بهره می برد.

این محصول هنوز به بازار نیامده است اما آینده‌ای موفق خواهد داشت.

آینده برای واقعیت مجازی وایرلس چه در چنته خواهد داشت؟

با توجه به اشتیاق شرکت های سخت افزاری واقعیت مجازی وایرلس گام مهم بعدی برای این تکنولوژی در حال رشد خواهد بود.

ماهیت سهولت استفاده و تقاضای زیادی که برای این نمونه هدست ها وجود دارد باعث تمایل زیاد این کمپانی ها برای سرمایه گذاری در زمینه‌ی تکنولوژی های وایرلس با کیفیت بالا و در حجم انبوه شده است.

واقعیت مجازی وایرلس

در تحقیقات اخیر انستیتوی تکنولوژی ماساچوست (MIT) نیز سیستمی پیشنهاد شد که با هدست های موجود سازگار است و سیگنال های وایرلس را با امواج میلی‌متری با فرکانس بالا بین رایانه و هدست منتقل می کند.

با توجه به پهنای باند زیادی که توسط این امواج ارائه داده می شود امکان انتقال میزان بالایی از داده ها بدون تاثیرگذاری بر تجربه‌ی واقعیت مجازی فراهم خواهد شد.

اگر چه تکنولوژی واقعیت مجازی وایرلس در مراحل ابتدایی توسعه‌ی خود قرار دارد، بی‌سیم بودن و حفظ کیفیت مسئله‌ای است که با گذشت زمان ثابت خواهد شد و دست یافتن به این قابلیت جهش بزرگی برای VR محسوب می شود.

نظر شما در مورد واقعیت مجازی وایرلس و هدست های بی‌سیم جدید چیست؟

Source: vrheads

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu