following

اپلیکیشن غذا و خلق و خو با ردیابی احساسات منوی غذایی مناسب را پیشنهاد می کند

دسته : اخبار
اپلیکیشن غذا و خلق و خو

به تازگی اپلیکیشن جدیدی طراحی شده که با ردیابی حالات احساسی چهره‌ی افراد و جمع آوری اطلاعاتی در مورد خلق و خوی آنها مواد غذایی لازم را برای بهبود حالات روحی آنها و مقابله با اضطراب پیشنهاد می کند. اپلیکیشن غذا و خلق و خو و پیشنهاد مواد غذایی برای حالات روحی مختلف توسط دانشمندان دانشگاه آکسفورد طراحی شده است.

پروفسور Charles Spence یک دانشمند تجربی است که با همکاری سرویس ارائه‌ی خدمات غذایی Just Eat تکنولوژی نقشه برداری حالات خلقی افراد را راه‌اندازی کرده است که نسخه‌ی آزمایشی آن اواخر سال جاری عرضه خواهد شد.

اپلیکیشن غذا و خلق و خو چگونه کار می کند؟

اپلیکیشن غذا و خلق و خو نشانه های احساسی چهره‌ی افراد از جمله حالت لب پایینی، چشم ها و خطوط اخم را اسکن می کند و حتی قادر به کشف احساسات پنهانی است که فرد به آنها بی توجهی می کند.

پروفسور Spence می گوید: نقشه برداری از حالات چهره شیوه‌ی اصولی‌تر و دقیق‌تری برای دستیابی به حالات خلق و خوی افراد است.

معمولا افراد نمی توانند بگویند چه احساسی دارند، ممکن است حس کنیم از نظر روحی در وضعیت مناسبی قرار نداریم اما علت اصلی آن را ندانیم.

اپلیکیشن غذا و خلق و خو

شواهد زیادی وجود دارند که نشان می دهند حالت روحی و خلق و خوی افراد تاثیر زیادی بر ذائقه‌ی آنها خواهد داشت، تغذیه می تواند این حالات را تشدید یا تضعیف کند، برعکس این موضوع نیز اثبات شده است؛ یعنی غذاهای مختلف نیز تاثیر متفاوتی بر خلق و خوی افراد خواهند داشت.

پروفسور Spence همکاری هایی با هستون بلومنتال و سر آشپز Ferran Adrià انجام داد تا روابط احساسات و ذائقه‌های مختلف را بیشتر بررسی کنند.

او می گوید: خلق و خو و احساسات باعث تغییر ذائقه‌ی افراد می شوند به همین خاطر است که مردم وقتی بسیار ناراحت هستند اشتهای خود را از دست می دهند چون غذاها همان طعم خوشایندی که در لحظه های شادتر برای آنها داشته اند را از دست می دهند.

استفاده از این حقیقت در حال حاضر یک در مراحل اولیه‌ی خود است اما به زودی به یک هنجار تبدیل خواهد شد.

اپلیکیشن غذا و خلق و خو

اپلیکیشن غذا و خلق و خو و استفاده از تکنولوژی Emotion-Analysis

اپلیکیشن پیشنهاد مواد غذایی برای خلق و خوهای مختلف قادر به تشخیص عصبانیت، انزجار، ترس، هیجان، ناراحتی و خوشحالی است و با توجه به این حالات منوی غذایی متناسبی را ارائه می دهد.

مثلا یک چهره‌ی عصبانی نشان می دهد که فرد مضطرب است و مصرف غذاهایی همچون شکلات تلخ و آجیل که حاوی منیزیوم هستند توصیه می شود.

اما در مقابل افرادی که هیجان زده هستند، قند خون بالایی دارند؛ مصرف غلات کامل و حبوبات حالت خلق و خوی آنها را تعدیل خواهد کرد.

Ruth Tongue متخصص تغذیه در این مورد می گوید:

نه تنها حالات خلق و خو بر غذاهایی که که انتخاب می کنیم تاثیر گذار هستند بلکه بعضی از غذاها نیز باعث می شوند شادتر، پر انرژی تر، ریلکس تر و دارای تمرکز بیشتر برای انجام فعالیت های روزانه باشیم.

تشخیص رابطه‌ی بین غذایی که می خوریم و خلق و خوی ما بسیار مهم است با استفاده از این موضوع می توانیم علاوه بر سلامت جسمی، حالات روحی بهتری داشته باشیم.

اپلیکیشن غذا و خلق و خو

Graham Corfield مدیر اجرایی Just Eat می افزاید:

همگی به خوبی می دانیم که خلق و خو نقش مهمی در انتخاب غذاها خواهد داشت بنابراین تکنولوژی Emotion-Analysis اگر چه سرگرم کننده است اما یک هدف واقعی را دنبال می کند.

در نهایت مردم باید در مورد غذاها و تاثیر آنها بر زندگی روزانه‌ی خود آگاهی های گسترده‌تری داشته باشند.

Source:telegraph

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu