استفاده‌ی پلیس از واقعیت افزوده در صحنه‌ی جرم و جنایت!

دسته : اخبار
استفاده‌ی پلیس از واقعیت افزوده

استفاده‌ی پلیس از واقعیت افزوده در صحنه‌ی جرم و جنایت به زودی تشخیص اتفاقات رخ داده  در محل حادثه را برای افسران پلیس تسهیل خواهد کرد.

واقعیت افزوده یا AR به لطف بازی پوکمون گو بیشتر شناخته شد و به محبوبیت زیادی دست یافت. اما محققان اصرار دارند این تکنولوژی قابلیت هایی بیش از این خواهد داشت.

حق با آنها است قبلا نیز شش روش برای استفاده از واقعیت افزوده که ارتباطی به بازی پوکمون گو ندارند را با هم بررسی کرده بودیم.

در سال های اخیر به لطف واقعیت مجازی و واقعیت افزوده همه چیز از جراحی مغز تا مُد پیشرفت های چشم‌گیری داشته اند؛ و حالا پلیس واقعیت افزوده را به کار می گیرد.

نیروی پلیس هلند با کمک دانشگاه صنعتی دلفت در حال آزمایش یک سیستم توسعه یافته‌ی واقعیت افزوده هستند که بدون نیاز به حضور کارشناسان مختلف در صحنه‌ی جرم تحقیقات لازم را انجام خواهد داد.

استفاده‌ی پلیس از واقعیت افزوده در صحنه‌ی جرم

استفاده‌ی پلیس از واقعیت افزوده

فیلم هایی توسط یک دوربین وصل شده به بدن افسر ضبط می شوند سپس کارشناسان از راه دور قادر خواهند بود سرنخ ها و پیشنهادات خود را از طریق یادداشت‌هایی بر روی صفحه نمایش گوشی های هوشمند ارائه کنند و نظر خود را در مورد شواهد صحنه‌ی جرم از راه دور اعلام نمایند.

با استفاده‌ی پلیس از واقعیت افزوده کارشناسان از هزاران کیلومتر دورتر نیز می توانند نظرات خود را اعلام کنند.

سیستم کامل استفاده از واقعیت مجازی در صحنه‌ی جرم نیز تا شش ماه آینده آماده خواهد شد که در بررسی صحنه‌ی جرم و جمع آوری شواهد بسیار مفید خواهد بود.

در حال حاضر استفاده از این یادداشت ها و تصاویر واقعیت افزوده برای افسران پلیس کمی دشوار و پیچیده است اما استفاده از سیستمی شبیه به این می تواند در ساخت مجدد صحنه های جرم و جنایت و ارائه‌ی آنها به دادگاه استفاده شود.

هنوز نیاز است نکات فنی استفاده از واقعیت افزوده در صحنه‌ی جرم مورد تایید قانون‌گذاران قرار گیرد. تا آن زمان افسران پلیس می توانند در کنار شیوه های سنتی از این سیستم نیز برای درک بهتر صحنه‌ی جرم استفاده کنند.

به نظر شما استفاده‌ی پلیس از واقعیت افزوده کارساز خواهد بود؟

Source: futurism

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − نه =

Mobile Sliding Menu