شارژ کردن موبایل با لباس – موضوعی که به زودی به واقعیت تبدیل خواهد شد!

دسته : اخبار
شارژ کردن موبایل با لباس

به نظر شما شارژ کردن موبایل با لباس میسر خواهد شد؟ برخی از محققان توانسته‌اند یک نوع پارچه ضخیم و انعطاف پذیر را اختراع کنند که می‌تواند از نور و حرکت بدن انرژی الکتریکی تولید کند.

این روزهای بازار تکنولوژی باتری‌ها بسیار داغ است، تکنولوژی Fast Charging در دردانه‌های سامسونگ که باتری را سریع شارژ می‌کنند و یا ابرخازن‌های نانوسیمی، به میدان آمده اند.

ولی  بهتر نیست کمی از شارژ و شارژ کردن فاصله بگیریم؟ به جای شارژ کردن با پریز، شارژ کردن موبایل با لباس را تجربه کنیم و از حرکات فیزیکی بدن خود برای تولید انرژی استفاده کنیم؟

برای بررسی بیشتر این ماجرا در ادامه با هات اپ نیوز همراه باشید.

شارژ کردن موبایل با لباس شما

همه می‌دانیم که باتری موبایل ها سال به سال در حال بهتر شدن و پیشرفته‌تر شدن هستند و میزان حجم ذخیره باتری‌ها هم دارد بیشتر و بیشتر می شود تا مدت طولانی‌‌تری شارژ را در خود نگه دارند.

بیایید کمی روراست باشیم، دیگر داریم به سال 2017 نزدیک می شویم نباید کمی از شیوه سنتی فاصله بگیریم و خود را از شر پریزها خلاص کنیم و از بدن خود انرژی تولید کنیم؟

شارژ کردن موبایل با لباس

این بدان معناست که به زودی برای شارژ کردن گجت های خود کافی است که یک سَری بیرون برویم و کمی قدم بزنیم و در عین حال هم گجت خود را هم شارژ کنیم.

یک تیم از دانشمندان در موسسه فناوری جورجیا در حدود دو سال بر روی مواد این نوع لباس کار کرده‌اند تا به این مهم دست یافته اند.

جنس این پارچه های ویژه از جنس سلول‌های خورشیدی و «triboelectric nanogenerators» می‌باشد. این لباس از حرکات خفیف مانند چرخش و لغزش انرژی الکتریکی تولید می‌کند.

آزمایشات مربوط به شارژ کردن موبایل با لباس

در یک آزمایش که مواد در معرض نور خورشید و باد قرار گرفتند، توانستند که یک خازن 2 ولتی را در مدت یک دقیقه شارژ کنند.

ظاهراً این انرژی خیلی زیاد هم نیست ولی اگر در یک روز آفتابی در بیرون قدم می‌زنید، می‌تواند به طور مداوم آن را به گجت خود وصل کنید تا مشکل کم بودن میزان انرژی تولیدی را تا حدی حل نمایید.

پارچه مذکور مانند یک پانچو کمی ضخیم و خشن است. این پارچه به اندازه کافی هم سبک و انعطاف پذیر هست تا بتوان آن را به یک چادر و یا کوله‌پشتی وصل کرد و از شارژ‌دهی آن بهره برد.

این اتفاق خوش‌یمن بدان معناست که سفرهای ماجراجویانه شما در آینده با استفاده از مینی ژنراتورهای تولید کننده شارژ جذاب تر و لذت بخش تر خواهد شد و دیگر غم خالی شدن شارژ باتری را نخواهید داشت.

شارژ کردن موبایل با لباس

این توسعه یک نشانه‌ی خوب از آینده درخشان در استفاده از پوشیدنی‌های یکپارچه خواهد بود.

فرض کنید که برای ردیابی حرکات فیزیکی بدن و یا نشانه های حیاتی بدن خود نخواهید که یک دستگاه جاگیر را حمل کنید و همه این کارها توسط لباس‌هایی که تنتان است انجام شود!

سخن آخر

دیگر نیاز به استفاده از پریزهای برقی برای شارژ کردن لباس هوشمند هم نخواهید داشت. به علاوه محققان اعلام کرده‌اند که تولید چنین پارچه‌ای هزینه‌ی زیادی هم در بر نخواهد داشت.

آنها توانسته اند بدون هیچ تجهیزات تخصصی این پارچه را تولید کنند. این تولید با استفاده از یک ماشین بافندگی ساده و سنتی انجام شده است.

علاوه بر این حتما می دانید که باتری‌هایی در آینده قرار است بیایند که به سرعت شارژ می شوند و فقط نیاز است که هر چند ماه یک‌بار شارژ شوند و ما داریم روز به روز به آرزوی خود که رهایی از پریزهای برق است نزدیک و نزدیک تر می شویم!

Source: thrillist

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu