The best strategy games in 2016

بدافزار Gooligan گوشی‌های اندرویدی را هدف گرفته است!

دسته : اخبار
بدافزار Gooligan

به لطف بدافزار Gooligan حساب گوگل بسیاری از کاربران اندروید به خطر افتاده است!

طبق تحقیقاتی که در روز چهارشنبه منتشر شد؛ بدافزار Gooligan بیش از یک میلیون گوشی را آلوده کرده است؛ این میزان با اضافه شدن هر روز 13000 دستگاه به جمع دیوایس‌های آلوده به صورت سرسام‌آوری در حال افزایش است.

از ماه اوت بود که بدافزار Gooligan بعد از دانلود اپلیکیشن‌های شخص ثالث، دستگاه‌های اندرویدی را آلوده کرد. منشا اصلی این بدافزار اپلیکیشنی به نام SnapPea می‌باشد که در سال 2015 منتشر شده بود.

بدافزار Gooligan چگونه وارد عمل می شود؟

این بدافزار توکن‌های تایید اعتبار را که برای دسترسی به داده‌‌های گوگل پلی، جیمیل، گوگل داکس، گوگل درایو استفاده می شوند را به سرقت می برد.

سپس به نصب اپلیکیشن های خاصی بر روی گوشی های کاربران می پردازد و شروع به دادن امتیازات بالا به آنها می کند.

android-broken

در حقیقت مسئولیت اصلی این بدافزار این است که با نصب نرم‌افزارهای تبلیغاتی به جمع‌آوری درآمد برای آن اپلیکیشن‎ها بپردازد.

این بدافزار ماهیانه 320000 دلار برای این اپلیکیشن ها درآمد‌زایی خواهد کرد! به گفته‌ی شرکت امنیت سایبری Check Point بیشتر حساب‌های هک شده در آسیا هستند، 19 درصد در آمریکای شمالی و جنوبی و 9 درصد در اروپا.

بدافزار Gooligan و پیامدهای ناگوار

کد مشکوکی بر روی گوشی‌هایی که دارای اندروید 4 جلی‌بین و کیت کت و اندروید 5 لالیپاپ هستند ظاهر می‌شود و آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای اینکه گوشی شما آلوده نشود اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود را فقط از گوگل‌پلی دانلود کنید! برای این کار آموزش دانلود از پلی استور راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

android-alware

Check Point وبسایتی ساخته است که می تواند حساب های گوگل آلوده شده را تشخیص دهد. اگر گوشی شما آلوده شده باشد اوضاع پیچیده خواهد شد و Check Point پیشنهاد می‌کند یک سیستم عامل جدید بر روی گوشی خود نصب کنید.

بهتر است گوشی خود را خاموش کنید و از افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرید. بعد از اینکه سیستم عامل را تعویض کردید باید همه‌ی پسوردهای گوگل خود را تغییر دهید.

گوگل با همکاری شرکت امنیت سایبری Check Point در حال انجام تحقیقات لازم برای رفع این مشکل و محافظت از کاربران در برابر این بدافزار بسیار خطرناک است.

هکرها علی‌رغم نفوذ گسترده‌ای که داشته اند نتوانسته اند به اطلاعات کامل کاربران دسترسی پیدا کنند. می‌توانید با مراجعه به سایت و وارد کردن آدرس ایمیل خود حساب گوگل خود را چک کنید تا احتمالا به این بدافزار آلوده نشده باشد.

Source: mashable

از دست ندهید!

برآمدگی دوربین

آیا برآمدگی دوربین گوشی‌ها با این کانسپت جالب برای همیشه خداحافظی خواهد کرد؟

مهندسان آلمانی انستیتوی Fraunhofer ماژول دوربین اسمارتفونی را طراحی کرده‌اند که به شدت باریک است و براحتی داخل گوشی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...
انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه را برای دستیابی به فضای بیشتر امتحان کنید

برای انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه راهکار ساده‌ای وجود دارد، با استفاده از application management این کار را برای

ادامه مطلب...
آیفون 7 قرمز

آیفون 7 قرمز به همراه آیفون SE با حافظه داخلی بیشتر و اپلیکیشن Clips معرفی شدند

آیفون 7 قرمز با رنگ هیجان‌انگیز خود با قیمت 740 دلار عرضه خواهد شد که 100 دلار بیشتر از

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu