following

مزایای شبکه‌های اجتماعی و 10 گنجی که در این رسانه‌ها نهفته است

دسته : کسب و کار
مزایای شبکه‌های اجتماعی

از مزایای شبکه‌های اجتماعی هر چه بگوییم کم گفته‌ایم. رسانه‌های اجتماعی نبض زندگی ما را به دست گرفته‌اند و با کم و کاستی‌هایشان باز هم به دردمان می‌خورند. مزایایی که همچون  گنجی در آن‌ها نهفته شده اند.

فضای مجازی و خصوصا شبکه‌های اجتماعی تمام معادلات و الگو‌های سنتی میان انسان‌ها را بر هم زده‌اند. واقعیت مجازی یکپارچه‌ای که در این شبکه‌ها موج می‌زند تبدیل به همه دنیای یک کاربر شده‌اند.فرا مکانی، فرا زمانی و عدم محدودیت قانونی!

اگرچه این رسانه‌ها آسیب‌های اجتماعی و سیاسی زیادی به دنبال داشته‌اند اما حضور آن‌ها به افراد هویت بخشیده است.

کاربری که تا دیروز چیزی از علوم تجربی نمی‌دانست با وجود این شبکه‌ها طرز فکر و سبک زندگی خود را تغییر داده و با اخبار روز پیش می‌رود! نوعی جهت‌یابی که هویت او را دگوگون کرده است.

انعکاس این تغییر و تحولات نیز در جامعه به خوبی نمودار شده است و تمام این هوشیاری و آگاهی، بخشی از مزایای شبکه‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

با اتصال میلیارد‌ها نفر به صورت روزانه به شبکه‌های اجتماعی حتی تصور جهان بدون این رسانه‌ها و پیامرسان‌های اجتماعی سخت خواهد بود.

مزایای شبکه‌های اجتماعی

حذف شبکه‌های اجتماعی با مزایای بی شمارش دنیای ایده‌آل ما را ناقص می‌کند و هیچ دلیل و منطقی نمی‌تواند گرایش کاربران به این فضا را انکار نماید.

به احتمال خیلی زیاد شما هم یکی از کاربران این شبکه‌ها هستید که هنوز با مزایا و تاثیرات مثبت آن‌ها آشنا نباشید. مطلب امروز هات اپ نیوز را دنبال کنید و پس از آن با آگاهی بیشتری در فضای مجازی به گشت و گذار بپردازید.

آشنایی با مزایای شبکه‌های اجتماعی

 Benefits of Social Media

شاید تاکنون بدون این که بدانید با استفاده از این رسانه‌ها از چه نعمتی برخوردار شده‌اید، به مدیریت شبکه اجتماعی مشغول بوده اید.

شاید هم بی‌توجهی به این مزایا از همان تصورات غلط در استفاده از شبکه های اجتماعی باشد که باعث شده است تنها به جنبه منفی و مخرب آن ها توجه کنیم.

به هر حال 10 گنجی در این شبکه‌ها نهفته است که تمام نیازهای بشر را با کم‌ترین هزینه‌ای برطرف می‌کنند.

گنج اول: ارتباط بدون مرز

ارتباط نزدیک و اتصال فارغ از مرزهای جغرافیایی بارزترین مزیت شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. مردم از گوشه و کنار دنیا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و بدون هیچ واسطه‌ای از استعدادهای یکدیگر بهره‌مند می‌شوند.

اخبار و اطلاعات به سرعت در شریان‌های این شبکه‌ها جاری می‌شوند و در چند ثانیه تمام جهان از اتفاقاتی که در یک منطقه دور افتاده در یک کشور کوچک رخ می‌دهد باخبر می‌شوند. دهکده‌ای به وسعت جهان!

مزایای شبکه‌های اجتماعی

ساده‌تر بگوییم؛ شبکه‌های اجتماعی محدودیت‌ها را از بین برده‌اند. کاربران صرف نظر از دین و مذهب، فرهنگ و آیین که باعث جدایی جوامع شده‌اند زیر سقف واحد شبکه‌های اجتماعی جمع می‌شوند؛ گپ می‌زنند، به شناخت بیشتری از یکدیگر می‌رسند و شاید هم در همین فضا مسیر زندگیشان عوض شود.

گنج دوم: دوست یابی ساده‌تر

به لطف برخی از شبکه‌های اجتماعی که امکان گفتگوی مستقیم و سریع را فراهم کرده‌اند افراد خیلی سریع‌تر یکدیگر را می‌شناسند و می توانند با هم ارتباط برقرار کنند.

بنابراین دوست یابی خیلی راحت‌تر از گذشته است؛ فقط باید در حفظ آن تلاش نمود. یکی از مزایای شبکه های اجتماعی عدم نیاز به ارتباطات چهره به چهره برای دوست‌یابی است.

به علاوه از این طریق می توان کسب وکار تشکیل داد و کسانی که بتوانند به شما در زمینه حرفه‌ای کمک کنند را شناخت. قبلا هم در این زمینه برای شما ترفند های رونق کسب وکار در اینستاگرام را معرفی کرده ایم.

گنج سوم: تقسیم افکار و احساسات

اگر امکان به اشتراک‌گذاری ایده‌ها با افراد منتخب وجود داشته باشد چرا از تبادل افکار و احساسات خودداری کنیم؟

شبکه‌های اجتماعی طیف گسترده‌ای از کاربران را در بردارند که عواطف انسانی، واکنش‌های احساسی و افکار مثبت و منفی زیادی از طریق کاربران به یکدیگر منتقل می‌شود.

تعاملی که شاید از طریق هیچ پلتفرم دیگری به این شکل ممکن نباشد. این احساسات از طریق ساخت ویدیو خبری در شبکه‌های اجتماعی و مثلا در اعتراض به یک مسئله حاد اجتماعی می‌تواند میان کاربران تبادل شود.

مزایای شبکه‌های اجتماعی

همین تقسیم و تسهیم افکار و احساسات یکی از مزایای شبکه‌های اجتماعی است. فیس‌بوک، توییتر، واتس‌اپ و… با همین استراتژی کاربران را به خود وابسته کرده‌اند.

محیطی که در این شبکه‌ها حاکم است سرشار از محبت و قدردانی دوطرفه و البته گاهی خشم و نفرت از یک موضوع خاص است. همین جریان احساسات است که جو زنده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی فراهم کرده است.

گنج چهارم: به روز بودن با آخرین اخبار روز

امروزه هیچ سایتی نمی‌تواند به سرعتِ شبکه‌های اجتماعی در انتشار اخبار عمل کند. در واقع هیچ پلتفرمی به پای این شبکه‌ها نمی‌رسد و جهان هم پا به پای رسانه‌های اجتماعی پیش می‌رود.

سقوط هواپیما یا آتش سوزی، انتصاب یا عزل در دولت، قوانین وضع شده توسط مجلس سنا، سرقت 5700 آیفون توسط مدیر ارشد سابق فاکسکان یا اخبار مربوط به افراد مشهور و هنرمندان از طریق همین رسانه‌ها منتشر می‌شود.

فقط با یک کلیک یا لمس صفحه نمایش با انگشتانتان!

مزایای شبکه‌های اجتماعی

گنج پنجم: خودنمایی افراد و استعدادهایشان

شبکه‌های اجتماعی ارزان‌ترین راه برای عرضه استعداد‌های فردی است. رومن آتوود از طریق یوتیوب که امروزه یک شبکه اجتماعی بزرگ به سبک اشتراک ویدیو محسوب می شود توانست بازی Smile Inc دو میلیون دلاری را بسازد! او با یوتیوب بزرگ شد و رشد کرد.

ماریل آترین هم با اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly در ایالات متحده محبوب شد و هم‌اکنون با همین شهرت کسب درآمد می‌کند.

این قابلیت زمینه همکاری با کمپانی‌ها و گروه‌هایی که به دنبال استعداد‌های برتر هستند را فراهم می‌کند.

مزایای شبکه‌های اجتماعی

اگر خواننده خوبی هستید، اگر توانایی ساخت ویدیو‌های طنز را در خود می‌بینید یا می‌توانید با ایده‌های خود کاربران را به خود جذب نمایید؛ همین حالا دست به کار شوید و از مزایای شبکه‌های اجتماعی بهره‌مند شوید.

گنج ششم: تبلیغات و بازاریابی

شبکه‌های اجتماعی پتانسیل و ظرفیت کافی را برای تبلیغات کم‌هزینه دارند. حتی در برخی از صفحات پرطرفدار تبلیغات خیلی بهتر از شیوه‌های دیگر جواب می‌دهد.

بهتر است از همین الان برای تبلیغات خود در شبکه‌های اجتماعی اقدام کنید.

گنج هفتم: اشتراک‌گذاری سریع‌تر اطلاعات

یکی از مزایای شبکه‌های اجتماعی سرعت انتشار خبر است. بدون شک چرخه خبررسانی با وجود این رسانه‌ها منقلب شده و حتی کانال‌های خبری و وب سایت‌های معروف اخبار خود را از همین شبکه‌ها برای بار اول به دست می‌آورند.

مزایای شبکه‌های اجتماعی

گنج هشتم: تحصیل و علم آموزی

یادگیری در شبکه‌های اجتماعی؟ چرا که نه! همیشه و همه جا می‌توان یاد گرفت و تحصیل کرد. شاید بتوان شبکه‌های اجتماعی را با بستر مناسب آموزشی خود بهترین ابزار برای خودآموزی دانست.

ابزاری که به تبادل مطالب آموزشی و کاربردی میان کاربران کمک کرده است. بنابراین شبکه‌های اجتماعی تنها جنبه سرگرمی ندارند و کاربر می‌تواند در مدت زمان استفاده از این فضا مطالب جدید یاد بگیرد.

گنج نهم: آگاهی بخشی

تا زمانی که جوامع به آگاهی نرسند نمی‌توانند به برطرف کردن موانع و مشکلات بپردازند.

همه چیز از جهل انسان نشات می‌گیرد؛ اما شبکه‌های اجتماعی امروزه این ناآگاهی را به حداقل رسانده‌اند و هر فردی با هر سطحی از تحصیلات حداقل می‌داند دور و اطرافش چه می‌گذرد.

آگاهی از خطرات اجتماع، کسب مهارت‌های زندگی و اطلاع عمومی نسبی از وضعیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مملکت از طریق دریچه خبری شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد.

مزایای شبکه‌های اجتماعی

گنح دهم: متحد کردن ملت‌ها

زیبایی جهان اطراف ما همین تنوع و رنگارنگی انسان‌ها، افکار و اعتقادات آن‌ها می باشد. جهان اطراف ما از باور‌‌هایی پر شده است که شاید در نگاه اول مسبب تفرقه افکنی باشد؛ اما با کمی تعامل و هم فکری می‌توان این تفاوت‌ها را به نقطه اشتراک تبدیل کرد.

هنر یک رسانه اجتماعی همین یکرنگی و اتحاد ملت‌ها است که گاهی باعث یک صدا شدن مردمی می‌شود که تا چندی پیش هیچ اشتراکی با یکدیگر نداشتند.

مزایای شبکه‌های اجتماعی

سخن آخر:

مزایای شبکه‌های اجتماعی متعدد است. 10 گنجی که در دل این فضا جذاب نهفته‌اند به همین جا ختم نمی‌شوند؛ اما احتمالا همین موارد اندک بتواند رویکرد شما را نسبت به رسانه‌های اجتماعی تغییر دهد.

این بار نوبت شماست!

این بار نوبت شما است که دیدگاه و نظرات خود را پیرامون مزایای شبکه‌های اجتماعی و معایب آن‌ها با ما به اشتراک بگذارید. ما را از نظرات خود مطلع سازید.

Source: inquisitr

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu