following

نتایج بازی Sea Hero Quest و آماری جالب از مهارت جهت‌یابی افراد!

دسته : اخبار
نتایج بازی Sea Hero Quest

نتایج بازی Sea Hero Quest به تازگی منتشر شد‌ه‌اند. اگر یادتان باشد قبلا بازی Sea Hero Quest را در هات اپ نیوز برایتان معرفی کردیم.

این بازی با به چالش کشیدن جهت‌یابی فضایی بازیکنان، بزرگترین مطالعه در زمینه‌ی زوال عقل را انجام داد و توانست بزرگترین پایگاه داده را در این زمینه تشکیل دهد.

بیش از 2.4 میلیون نفر بازی رایگان Sea Hero Quest را از زمان انتشار آن در ماه مه بازی کردند که معادل 9000 سال مطالعات آزمایشگاهی بود!

نتایج بازی Sea Hero Quest
این بازی به دانشمندان نشان داد که جهت‌یابی فضایی انسان‌ها برای درک روند زوال عقل بسیار مهم است. زوال عقل از دوران نوجوانی شروع می شود.

جالب است بدانید افراد، این بازی را با هدایت یک قایق در پیچ‌و‌خم‌ها و پایین و بالای یک رودخانه انجام می‌دهند.

بنابراین باید به دقت جهت‌یابی کرده و مشخص کنند نقطه‌ی شروع آنها دقیقا کجا بوده است. سپس میزان دقت اندازه‌گیری می شود.

اگر کسی واقعا خوب بازی کرده باشد به هر هشت سئوالی که از آنها پرسیده می‌شود درست پاسخ خواهد داد. اما شخصی که توانایی جهت‌یابی و مسیر‌یابی ضعیفی داشته باشد به سئوالات اشتباه پاسخ خواهد داد.

مشکل جهت‌یابی و مسیریابی از نشانه‌های اولیه‌ی زوال عقل یا همان آلزایمر بیماری وحشتناک دوران پیری است. در این بازی سن افراد با عملکرد آنها مقایسه گردید؛ سپس مشخص شد میزان عملکرد با توجه به سن افراد چقدر تغییر کرده است.

نتایج بازی Sea Hero Quest

نتایج بازی Sea Hero Quest برای سنین، جنسیت و ملیت‌های مختلف

Hugo Spiers عصب شناس در این مورد می گوید:
بعد از انجام بررسی‌های لازم مشخص شد عملکرد افراد در مسیریابی رابطه‌ی نزدیکی با سن آنها دارد و هر چه جوان‌تر باشند عملکرد بهتری خواهند داشت.

این داده‌ها نشان دادند که افراد با جنسیت و ملیت‌های مختلف، عملکردهای متفاوتی در جهت‌یابی فضایی دارند. خوب است بدانید کشورهای شمال اروپا بهترین عملکرد را داشتند.

مردان امتیاز بیشتری نسبت به زنان کسب کردند، همچنین کسانی که اهل بازی بودند عملکرد بهتری داشتند.

Spiers خاطر نشان می کند:
بازی های متفاوتی که دختربچه‌ها و پسربچه‌ها در دوران کودکی انجام می‌دهند تاثیر زیادی بر مهارت مسیریابی آنها در سنین بزرگسالی خواهد داشت.

افراد نوزده ساله بهتر از افراد 30 ساله جهت یابی کردند. بعد از سن 19 سالگی جهت‌یابی فضایی به تدریج بدتر می شود. افراد نوزده ساله تا 74 درصد موراد در بازی موفق بودند در حالی که افراد 75 سال در 46 درصد موارد درست عمل کردند.

از بین 190 کشور شرکت کننده بهترین بازیکنان از فنلاند، سوئد، نروژ و دانمارک بودند؛ شاید خون وایکینگ‌ها همچنان در رگ‌های مردم این کشورها جریان دارد و در این حس جهت‌یابی عالی، تاثیر‌گذار است!

موضوع دیگر تاثیر‌گذار در این موفقیت علاقه‌ی شدید این ملتها به انجام فعالیت‌ها در فضای باز است. مردم استرالیا و زلاندنو در رتبه‌ی بعدی قرار داشتند.
نتایج بازی Sea Hero Quest

نتایج بازی Sea Hero Quest و هدف‌های آینده‌ی توسعه دهندگان

هدف، تعیین دامنه‌ی نرمال مهارت‌های جهت‌یابی در بین انسان‌ها بود تا از نتایج آن برای ساخت پروفایل افراد با توجه به مشخصات فرد و تعیین نقطه‌ی اولیه‌ی شروع زوال عقل استفاده شود.

با استفاده از این نمودار یک ابزار تشخیص ساخته خواهد شد که افراد می‌توانند با استفاده از آن حس جهت‌یابی خود را با 2.4 میلیون نفر مقایسه کنند تا نقاط ضعف آنها مشخص شود.

شاید برای شما جالب باشد که نواحی مختلف مغز توسط یک مدار به هم متصل شده‌اند که از آن برای جهت‌یابی استفاده می‌کنیم.

یک منطقه‌ی خاص نقشه‌ی داخلی در درون سر ما ایجاد می کند و نتایج بازی Sea Hero Quest تایید کرد که در افراد مبتلا به بیماری زوال عقل، اول از همه این بخش مغز دچار بحران می‌شود.

دستیابی به این نتایج با استفاده از نوارهای مغزی یا توموگرافی‌های کامپیوتری محدود، وقت گیر و پر هزینه است اما با استفاده از یک بازی موبایل به راحتی مجموعه‌ای از داده‌ها به دست آمد و نتیجه گیری‌های بعدی انجام گرفت.

نتایج بازی Sea Hero Quest
افرادی که دچار آلزایمر می شوند معمولا از جمله‌ی گم شده‌ام یا نمی‌دانم به کدام سمت بروم استفاده می کنند.

در مرحله‌ی بعدی سازندگان بازی از داوطلبان می خواهند در حالی که مغز آنها اسکن می‌شود بازی را انجام دهند تا مشخص شود کدام قسمت‌های مغز فعال شده‌اند و سپس این الگوهای مشاهده شده به سراسر دنیا پیوند داده خواهند شد.

تابستان سال آینده مردم کشورهای مختلف با زبان‌های مختلف در یک تست زبان محور مقایسه خواهند شد. در حقیقت یک بازی طراحی خواهد شد که بدون نیاز به دانستن زبان خاصی همه بتوانند آن را بازی کنند.

نظر شما در مورد نتایج بازی Sea Hero Quest چیست؟ آیا شما بازی Sea Hero Quest را انجام داده‌اید؟

Source: euronews

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu