crash club

نکات توسعه اپلیکیشن موبایل را در مسیر میلیونر شدن هنرمندانه بقاپید!

دسته : کسب و کار
نکات توسعه اپلیکیشن موبایل

شاید یکی از دلایل شکست استارتاپ‌ها عدم آگاهی از نکات توسعه اپلیکیشن موبایل باشد.

اشباع بازار اپلیکیشن و حجم انبوه فارغ التحصیلان رشته‌های برنامه‌نویسی علی‌رغم تمام فرصت‌های شغلی برای برنامه‌نویسان چشم‌انداز ناامید کننده‌ای برای راه‌اندازی یک کسب وکار جدید در این زمینه را به تصویر می‌کشد.

از طرفی هم عملکرد پلتفرم‌هایی مثل اپ‎استور و گوگل‎پلی که قرار بود بستری عادلانه برای عرضه اپلیکیشن‌ها را فراهم کنند با پذیرش تبلیغات چند میلیون دلاری کاملا برعکس شده و بنابراین سرنوشت اپلیکیشن‌هایی که توسط توسعه دهندگان تولید می‌شود چیزی جز شکست نیست.

همین مسائل منجر به ناامیدی استارتاپ‌ها می‌شود و علاوه بر این که هیچ سود و منفعت مالی به دنبال ندارد بدتر کسب وکار‌های نوپا در زمینه توسعه اپلیکیشن را زمین می‌زند.

برای کسب وکار‌های مختلف، چه استارتاپی که تازه شکل گرفته است و چه کمپانی‌های بزرگ با میلیون‌ها ایده مختلف جذب استعدادها و خرید ایده‌های کاربردی اولویت اول بوده است.

استعداد و ایده است که یک استارتاپ را در مسیر میلیونر شدن قرار می‌دهد و آن را بزرگ و بزرگ‎تر می کند.

انواع و اقسام اپلیکیشن‌ها را بررسی کرده‎ایم و نکات توسعه اپلیکیشن موبایل را در مطلب امروز هات اپ نیوز جمع آوری نموده‎ایم. حال نوبت شما است که هنرمندانه این نکات را برای میلیونر شدن بقاپید!

معرفی نکات توسعه اپلیکیشن موبایل

Tips to Follow When Developing a Mobile App

پیش از راه اندازی استارتاپ درآمدزا و موفق لازم است با دسته بندی‌های کلی این برنامه‎ها در مارکت‌ها آشنا شوید.

اپلیکیشن‌های ابری، اپلیکیشن‌های کاربردی مبتنی بر IoT، اپلیکیشن‌های مبتنی بر موقعیت افراد، اپلیکیشن‌های مبتنی بر واقعیت مجازی، اپلیکیشن‌های فروشگاهی و برنامه‌هایی که با اتکا بر هوش مصنوعی اداره می‌شوند.

اپلیکیشن‌های ابری

ساخت اپلیکیشن موبایل در حوزه فناوری ابری یک برتری خاص نسبت به سایر دسته ها دارد: انعطاف پذیری و سازگاری!

استارتاپ Townhouse Tech هم که قبلا معرفی کردیم در همین حوزه فعالیت دارد و با استفاده از همین مزیت پیشرفت کرده است.

انعطاف‌پذیری به معنای تطابق و سازش در برابر تقاضای کاربران برای افزایش پهنای باند مصرفی! همین سازگاری تا حد زیادی موجب صرفه‌جویی در هزینه‌هایی که توسعه منابع به دنبال دارد خواهد شد.

نکات توسعه اپلیکیشن موبایل

بازار مربوط به اپلیکیشن‌های ابری را به عنوان یکی از نکات توسعه اپلیکیشن موبایل یا پتانسیل فعالیت در این بازار اشباع به یاد داشته باشید.

روز به روز بر تعداد کسب وکارهای مربوط به توسعه اپلیکیشن‌های ابری افزوده می‌شود. در واقع افراد زیادی به ظرفیت‎های این بخش دل بسته اند؛ چون نیاز کاربران به بازیابی اطلاعات، امنیت فایل‌ها و تعامل با افراد با تبادل فایل همیشگی است.

اپلیکیشن های کاربردی مبتنی بر IoT

با سرواژه IoT آشنایی دارید؟ این سرواژه دو ساله بیانگر اینترنت اشیا، تکنولوژی جدیدی است که قرار است به واسطه اپلیکیشن اجسام اطراف را تحت کنترل انسان درآورد.

این تکنولوژی با گسترش استفاده از فناوری پوشیدنی یا گجت‌ها توسعه یافت. خودروهای هوشمند نظیر خودروهای خودران گوگل که می‌بینید از همین تکنولوژی استفاده کرده‎اند.

نکات توسعه اپلیکیشن موبایل

همزمان با پیشروی جهان به سمت خانه‌های مدرن و تولید شهرهای هوشمند نیاز جوامع به اپلیکیشن های مبتنی بر اینترنت اشیا یا IoT بیشتر و بیشتر می‌شود. این فناوری در جهت مرتبط کردن تمام اجزا و جامدات جهان به یکدیگر معرفی شده است.

اپلیکیشن‌های مبتنی بر موقعیت افراد

اپلیکیشن‌های مبتنی بر موقعیت (Location) در یک برهه خاص غوغا به پا کردند! همان زمانی که برای اولین بار GPS معرفی شد سیستم موقعیت یابی جهانی هم به دنیا اپلیکیشن راه یافت.

شگفت‎انگیز بود که کاربران می‌توانستند با استفاده از موبایل خود ردیابی شوند و از این طریق اطلاعات آن‌ها ردیابی شود. کم کم استفاده از موقعیت یاب‌ها گسترده‌تر و در شبکه‌های اجتماعی هم از این تکنولوژی کاربردی بهره گرفته شد.

نکات توسعه اپلیکیشن موبایل

نیاز به استفاده از GPS برای تمام کاربران به صورت مشترک وجود دارد. اگر خواهان تولید و توسعه اپلیکیشنی هستید که هیچ‎وقت قدیمی نشود و همواره بتواند هویت اصلی خود را تازه نگه دارد از برنامه های مبتنی بر موقعیت میان تمام نکات توسعه اپلیکیشن موبایل غافل نشوید.

اپلیکیشن‌های مبتنی بر واقعیت مجازی

VR یا واقعیت مجازی این روز‌ها در تمام زندگی جریان دارد. از زمانی که سر وکله واقعیت مجازی پیدا شد دنیا بازی‎سازی هم متحول گردید.

واقعیت مجازی و مشاهده جنین، واقعیت مجازی Google Earth و تجربه متفاوت رصد آسمان یا خرید خانه از راه دور با واقعیت مجازی!

مسلما وقتی نقش واقعیت مجازی تا این حد در عصر تکنولوژی پررنگ شده است توسعه اپلیکیشن و فعالیت در این حوزه هم می‌تواند در مسیر  میلیونر شدن شما موثر واقع شود.

نکات توسعه اپلیکیشن موبایل

برنامه‌های واقعیت مجازی یک تجربه مثبت و متفاوت برای کاربران هستند. حتی اگر تمام برنامه‌های موجود در اپ‎استور یا گوگل‎پلی قدیمی یا تکراری شوند VR برای کاربران تازگی خود را دارد.

علی‌الخصوص که با وجود پیشرفت‌های صورت گرفته VR هنوز روز‌های اول حیات خود را سپری می‌کند و احتمالا دوران درخشانی را در حوزه واقعیت مجازی در آینده شاهد خواهیم بود.

ناگفته نماند گسترش گجت‎ها و پوشیدنی‌ها و ظهور برترین هدست‌های واقعیت مجازی هم در محبوب شدن این فناوری دخیل بوده اند.

اپلیکیشن های فروشگاهی

اپلیکیشن‌ها بودند که موجبات مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک را برای خرده فروشان فراهم کردند.

کافی است جستجوی مختصری در فضای وب وبا کلمه کلیدی “فروشگاه” داشته باشید؛ فقط 155 میلیون نتیجه در کمتر از 0.6 ثانیه را مشاهده می‌کنید!

با این حال هنوز هم فروشگاه‌های فیزیکی زیادی وجود دارند که باید وارد دنیای تجارت الکترونیک شوند.

نکات توسعه اپلیکیشن موبایل

اهمیت فعالیت در توسعه پلتفرم فروشگاهی را به عنوان یکی از نکات توسعه اپلیکیشن موبایل بپذیرید. حتی اگر درآمد زیادی از طریق فروشگاه آنلاین به دست نمی‌آورید با استفاده از اعتبار مجازی خود می‌توانید در دنیای واقعی بهتر ظاهر شوید.

برنامه‌های متکی بر هوش مصنوعی

باید قبول کنیم ماشینی شدن یا عرضه هوش‌های مصنوعی بودند که برای اولین بار زندگی ما از این رو به آن رو کردند!

غول‌های فناوری بزرگ دنیا نظیر گوگل، آمازون و فیس‎بوک بر توسعه هوش مصنوعی در کسب وکار خود اهتمام ورزیدند و از طریق همین هوش‌های مصنوعی توانستند به کاربران خود نزدیک‎تر شوند.

نکات توسعه اپلیکیشن موبایل

قابلیت بازی در مسنجر فیس بوک که این اواخر معرفی شد توسط همین هوش‌های مصنوعی مدیریت می‌شود.

شما هم به عنوان یک برنامه‎نویس یا ایده‎پرداز برای راه‎اندازی استارتاپ خود از هوش مصنوعی غافل نباشید. هوش مصنوعی جای کار خیلی زیادی دارد.

سخن آخر:

نکات گفته شده را هنرمندانه بقاپید! یادگیری نکات توسعه اپلیکیشن موبایل شما را به سمت ماندن و تکامل کسب وکار سوق می‌دهند.

به جای این که با همان ایده‌های قدیمی و در چارچوبی که خیلی وقت است جذابیت خود را برای کاربر از دست داده است کار کنید کمی جستجو کرده و از حال و هوای اطراف خبر بگیرید.

تمام استارتاپ‌هایی که تا به حال در هات اپ نیوز و سایر منابع خوانده اید را زیر و رو کرده و به واسطه آن‌ها مسیر میلیونر شدن را شناسایی کنید.

شما چه فکر می‌کنید؟

چه نکات دیگری برای توسعه اپلیکیشن موبایل به نظرتان می‌رسد که اغلب کارآفرینان از آن‌ها غافل هستند؟ کدام یک از حوزه‌های معرفی شده را به عنوان یک برنامه‎نویس برای کار ترجیح می‌دهید؟

Source: mobiloitte

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu