شارژ گوشی با نیروی انگشتان دست – با استفاده از لمس و فشار، گجت‌ها را شارژ کنید!

دسته : اخبار
شارژ گوشی با نیروی انگشتان دست

شاید شارژ گوشی با نیروی انگشتان دست عجیب به نظر آید اما این یعنی با کشیدن انگشت بر روی صفحه نمایش گوشی، شارژ تولید شده و به این صورت هیچ وقت بدون شارژ نخواهید ماند!

کارشناسان دانشگاه میشیگان با استفاده از نانو تکنولوژی دستگاهی را طراحی کرده‌اند که با ضخامتی در حدود یک ورقه‌ نازک، قادر به تولید انرژی از حرکات دست انسان است!

به همین صورت با تایپ کردن بر روی کیبوردها نیز باتری لپ تاپ شارژ خواهد شد!

شارژ گوشی با نیروی انگشتان دست

ردیاب‌های تناسب اندام نیز می‌توانند از حرکات جنبشی یا پرشی برای تولید شارژ استفاده کنند. این تکنولوژی با نام نانوژنراتور زیست سازگار فروالکترویک یا FENG نیز شناخته می‌شود.

Nelson Sepulveda محقق ارشد و استاد دانشکده‌ مهندسی دانشگاه میشیگان در این مورد می‌گوید:

این تکنولوژی شرایطی را فراهم می‌کند که تا یک هفته نیازی به شارژ کردن گوشی خود نخواهید داشت، چون انرژی بوسیله‌ حرکات شما تولید خواهد شد و شما هم که دائما در حال دست کشیدن بر روی صفحه هستید!

شارژ گوشی با نیروی انگشتان دست به کمک دستگاه FENG

راه جدیدی برای برداشت انرژی از حرکات انسان که با استفاده از یک دستگاه فیلم‎مانند که برای تولید انرژی بیشتر می‌توان آن را خم کرد.

با دستگاه کم هزینه‌ای به نام نانو ژنراتور، یک صفحه نمایش لمسی ال سی دی طراحی شده است که در حقیقت بانکی از 20 چراغ ال ای دی و یک کیبورد انعطاف پذیر است.

شارژ با استفاده از یک لمس یا فشار ساده و بدون کمک یک باتری انجام خواهد گرفت و در حقیقت شارژ گوشی با نیروی انگشتان دست انجام می‌پذیرد.

شارژ گوشی با نیروی انگشتان دست

این نوآوری با یک وافر سیلیکونی آغاز می‌شود که با چندین لایه یا برگه‌ نازک از مواد سازگار با محیط زیست از جمله نقره، پلی آمید و پلی پروپیلن فلوروسنت پوشیده می‌شود و یون‌ها نیز اضافه می‌شوند؛ چرا که هر لایه‌ دستگاه حاوی ذرات شارژ شده خواهد بود.

در اثر حرکت یا بعد از اینکه فشار انگشتان شخص وارد می‌شود؛ بلافاصله انرژی الکتریکی تولید می‌شود.

دستگاه تکمیل شده که biocompatible ferroelectret nanogenerator نام دارد، دستگاهی به نازکی یک ورقه‌ کاغذ و به اندازه‌ی یک انگشت است.

مزایایی از جمله سبک وزن بودن، انعطاف پذیر بودن، سازگاری با محیط زیست، مقیاس پذیر بودن و قیمت پایین دستگاه FENG را به شیوه‌ای نوین برای تولید شارژ هدست‌های وایرلس، گوشی‌ها، عینک‌ها، ساعت‌ها و لنزهای هوشمند و دیوایس‌های تاچ اسکرین دیگر تبدیل خواهد کرد.

Source: techtimes

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =

Mobile Sliding Menu