The best strategy games in 2016

نکاتی برای تولید اپلیکیشن موفق که همیشه آرزوی دانستنشان را داشته‎اید!

دسته : کسب و کار
تولید اپلیکیشن موفق

تولید اپلیکیشن موفق دغدغه بسیاری از توسعه دهندگان در این روزها می‌باشد. همه در تلاش هستند تا بهترین محصول را برای کاربران آماده کنند، اما همیشه عدم آگاهی از مسیر پیش‌رو کار را مشکل می‌کند!

حتی کسانی که روزی مخالف سرسخت اپلیکیشن‌ها بودند امروز حضور این ابزار‌ها را در زندگی خود پذیرفته‌اند.

حضور نطفه‌ای که روز به روز بیشتر رنگ وجود به خود می‌گیرد و روایت گنگ و ناتمام روابط انسان‌ها در دل شبکه‌های اجتماعی، پیامرسان‌ها و هزار‎ویک اپلیکیشن دیگر در دل آن‌ها ادامه می‌یابد.

اگر قبلا تولید اپلیکیشن کار بزرگ و نامعمولی بود الان این دیدگاه چنان دچار تحول شده است که هر کاربر ساده‌ای برای خودش اپلیکیشن شناس شده است و تا حدودی می‌تواند برای ساخت یک برنامه یا نرم افزار موبایلی برنامه‌ریزی کند.

اما در بازاری که از جوشش میلیون‌ها اپلیکیشن لبالب شده است نمی توان فقط با تولید اپلیکیشن فعالیتی مداوم داشت؛ شرط حضور و ماندگاری تولید نه هر اپلیکیشنی، بلکه تولید اپلیکیشن موفق است!

روزهایی که کاربران تنها از موبایل برای تماس و ارسال SMS استفاده می‌کردند گذشته است؛ پیوند کاربران با اپلیکیشن موضوع روز دنیا شده است.

از میان برنامه‌های مختلفی که در اپ‌استور و پلی‌استور منتشر می‌شوند فقط تعدادی از آن‌ها فیس‎بوک، توییتر و اینستاگرام شده‎اند؛ باقی سیاهی لشکر هستند؛ با این که خیلی خوب در تولید و طراحی اپلیکیشن خود عمل کرده‎اند!

رمز و راز تولید اپلیکیشن موفق و خوب چیست؟ چه طور می‌توان برنامه‌ای پرمخاطب و محبوب را تولید کرد؟ برنامه‎ای که همیشه آرزوی داشتنش را داشته‎اید و امیدوار هستید روزی به این مهم دست یابید.

ما در مطلب امروز هات اپ نیوز شما را به آرزوهایتان می‌رسانیم.

ترفندهایی برای تولید اپلیکیشن موفق

Tips for Successful App Development

می‎خواهید ایده‌های اپلیکیشنی خود را عملی کنید؟ نباید بگذارید هیچ مشکلی مانع پیشرفت شما شود.

می‌خواهید برنامه‎ای بسازید که هیچ‎گاه کاربران به دلایلی مثل کرش اپلیکیشن آن را ترک نکنند؟ غیرممکن نیست؛ اصلا از خواسته‌های خود دست نکشید.

همین حالا با نکات زیر برای تولید اپلیکیشن موفق برنامه‎ریزی نمایید:

از دید کاربر به اپلیکیشن نگاه کنید

خودِ کاربر مهم‎ترین ماده اولیه شما در تولید اپلیکیشن است. نیازها و خواسته‌های کاربر را در نظر بگیرید. به جامعه و مشکلات نگاه کنید. بینش عمیقی میان مسائلی داشته باشید که مردم با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

اگر یک نگاه ریزبینانه و تفکری کارآفرین نداشته باشید شاید هیچ‌گاه از مشکل فراموش کردن کلید برای تولید برنامه‌ای مثل اپلیکیشن KeyMe، ایده‎ای برای توسعه کسب وکار نگیرید.

بهترین راه این است که خودتان را جای کاربر بگذارید و از دید او به مشکلات نگاه کنید.

تولید اپلیکیشن موفق

اگر با این رویکرد به مسائل نگاه کنید بعدها درک رفتار کاربر در اپ‌استور خیلی راحت‎تر می‌شود.

تجربه کاربری آفلاین رواج می‎یابد

اگرچه استفاده از اینترنت خیلی متداول شده است اما کاربران همیشه آنلاین نیستند. در برخی از مواقع هم اصلا امکان اتصال به وای‎فای یا دیتا گوشی وجود ندارد.

مواقعی اورژانسی که کاربر نیاز حیاتی به اپلیکیشن خاصی پیدا می‌کند، اما خطا عدم اتصال به اینترنت در برنامه، او را بدتر ناامید می‌نماید.

تجربه کاربری آفلاین یا امکان استفاده از برنامه در حالت آفلاین مدتی است که متداول شده است و اولویت اول دانلود توسط کاربر با برنامه‌هایی است که از این موضوع مهم در تولید اپلیکیشن موفق خود غافل نبوده‎اند.

از طراحی اپلیکیشن لحظه‎ای غافل نباشید

مخاطب هدف؛ فاکتور مهمی که اغلب توسعه دهندگان از آن غافل هستند و خیلی ساده از کنار امر مهم طراحی می گذرند. فراموش نکنید اپلیکیشن و طراحی آن بسیار اهمیت دارد.

باید بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ چند ساله هستند و چه قشری از جامعه را تشکیل می‌دهند؟

اگر مخاطبان شما عموم مردم هستند محیط اپلیکیشن باید کاملا ساده و کاربردی باشد. دسترسی به بخش‎های کاربردی را شبیه یک بیست سوالی نکنید! همه چیز را شفاف در اختیار آن‌ها قرار دهید.

تولید اپلیکیشن موفق

عملکرد و اجرا، رنگ بخش‌های مختلف، بافت هر بخش و به طور کلی اسکلت‎بندی در طول تولید اپلیکیشن موفق، همه و همه در مبحث طراحی جای دارند. شانس خود را از طریق توجه مداوم به این قسمت بالا ببرید.

نمی توانید انتظارت همه را برآورده کنید

شما در این دنیا برای گوش دادن به نظرات همه و در نظر داشتن رضایت آن‌ها متولد نشده‎اید. مطابق با ایده‌آل‌هایتان پیش بروید و سعی نکنید بخواهید با یک اپلیکیشن ساده همزمان چند کار را باهم انجام دهید.

مثلا برخی می‌خواهند با یک اپلیکیشن خاص در تمام پلتفرم‎ها یا سیستم عامل‌ها مانور دهند؛ در حالی که هر پلتفرم ویژگی‌های خاص خود را دارد و امکان تمرکز همزمان روی آن‌ها وجود ندارد؛ مگر از نظر سرمایه مشکلی نداشته باشید.

تولید اپلیکیشن موفق

حتما برتری اندروید نسبت به iOS در تولید اپلیکیشن را در نظر داشته باشید و مطابق با استاندارد‌های پلتفرم انتخابی خود، اپلیکیشنتان را تولید نمایید.

وقتی که با اپلیکیشن خود مثلا برای کاربران iOS به نتیجه رسیدید آن‎گاه به سراغ کاربران اندروید بروید و سرمایه‎گذاری‌هایتان را از نو شروع کنید.

تولید اپلیکیشن موفق

نکاتی که معرفی شد را چاشنی کار خود قرار دهید. مطمئن شوید در طول تولید اپلیکیشن موفق و مطابق با ایده‌هایتان حتما از این نکات استفاده کرده‎اید.

البته این نکات برای موفقیت در امر توسعه و برنامه‎سازی لازم هستند؛ اما شرطِ کافی نیستند. برای این که به بهترین شکل ممکن از پس تولید اپلیکیشن موفق برآیید به سایر نکات زیر نیز دقت داشته باشید:

عناصر یک اپلیکیشن خوب

قبلا در همین رابطه به عناصر یک اپلیکیشن خوب اشاره کردیم. هر چند که هر برنامه‌ای با توجه به مقیاس کاربری خود عناصر خاص خود را در بر می‌گیرد؛ اما برخی از این المان‎ها مشترک می‌باشند.

تولید اپلیکیشن موفق

استفاده آسان از اپلیکیشن

برنامه‌های خوب، خود را از طریق ظاهرشان نشان می‌دهند؛ طوری که کاربر با دید اجمالی بتواند از کلیات آن سر درآورد. جزئیات نیز به وسیله همین جستجوی بصری قابل فهم باشند و نیازی به مطالعه راهنما نباشد.

پویایی و تحرک دائمی

یک برنامه به روز که تحت کنترل است باید پویا و در حالت آفلاین نیز قابل استفاده باشد. تنها چیزی که در حالت آنلاین اتفاق می‎افتد همگام‎سازی اطلاعات است و بنابراین مخاطب شما یک استفاده دوگانه از برنامه خواهد داشت.

بهره‎وری از نهایت ظرفیت دستگاه

اگر یک اسمارت‌فون دوربین پیشرفته‌ای دارد اپلیکیشن باید بتواند با حداکثر توانایی این دوربین، عکس‎ها را هماهنگ و ویرایش کند.

یا این که در یک اپلیکیشن نظیر شبکه اجتماعی get Wyred نهایت استفاده از قابلیت مکان‌یابی یا سیستم GPS، برای ارتباطات بهتر برده شود.

تولید اپلیکیشن موفق

سخن آخر:

برای زنده ماندن در این رقابت تنگاتنگ لازم است آینده‌نگر باشید و با تولید اپلیکیشن موفق خود را در نظر مخاطبان جلوه دهید.

نظرات و ایده های شما؟

ایده‌های خود را که به ساخت اپلیکیشنی موفق کمک می‌کنند با ما در میان بگذارید.

Source: technofaq

از دست ندهید!

برآمدگی دوربین

آیا برآمدگی دوربین گوشی‌ها با این کانسپت جالب برای همیشه خداحافظی خواهد کرد؟

مهندسان آلمانی انستیتوی Fraunhofer ماژول دوربین اسمارتفونی را طراحی کرده‌اند که به شدت باریک است و براحتی داخل گوشی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...
انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه را برای دستیابی به فضای بیشتر امتحان کنید

برای انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه راهکار ساده‌ای وجود دارد، با استفاده از application management این کار را برای

ادامه مطلب...
آیفون 7 قرمز

آیفون 7 قرمز به همراه آیفون SE با حافظه داخلی بیشتر و اپلیکیشن Clips معرفی شدند

آیفون 7 قرمز با رنگ هیجان‌انگیز خود با قیمت 740 دلار عرضه خواهد شد که 100 دلار بیشتر از

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn نکاتی برای تولید اپلیکیشن موفق که همیشه آرزوی دانستنشان را داشته‎اید!

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu