ورود واقعیت افزوده به محیط کار که تجربه را جایگزین تحلیل می‌کند!

دسته : پوشیدنی‌ ها
ورود واقعیت افزوده به محیط کار

لابراتور مولتی میلیون دلاری جدیدی به نام Visual Analytics که در دانشگاه MIT بنیان‌گذاری شده، ورود واقعیت افزوده به محیط کار را سرعت بخشیده است و کاربردهای جدید واقعیت افزوده را در اختیار کمپانی‌های مختلف قرار خواهد داد.

به تازگی کمپانی‌های مختلف از هولوگرام‌ها و نسخه‌های اولیه‌ دستگاه‌های واقعیت افزوده برای کمک به کارمندان در پردازش اطلاعات استفاده می‌کنند.

ورود واقعیت افزوده به محیط کار

جالب است بدانید آینده‌ تصویرسازی داده‌ها در کمپانی تولید تجهیزات کشاورزی AGCO Corp به نمایش گذاشته شد.

کارکنان این کارخانه با استفاده از عینک‌های واقعیت افزوده که تصاویر و دیاگرام‌های دستورالعمل‌ها رانشان می‌دهند، به کنترل کیفیت تراکتورهای تولید شده و اسپری‌های شیمیایی پرداختند.

استفاده از گوگل‌گلس برای کنترل کیفیت تا 20 درصد سرعت کار را افزایش داد. البته قبلا نیز شاهد استفاده از واقعیت افزوده در مزارع کشاورزی بودیم.

سال آینده این کمپانی تولید تجهیزات کشاورزی با استفاده از هولوگرام‌های تولید شده توسط کامپیوتر و تصاویر سه‌بعدی به کارگران در جوشکاری مخازن 30 فوتی اسپری‌های شیمیایی، کمک خواهد کرد.

استفاده از واقعیت افزوده که محتوای دیجیتالی را در قالب تصاویر هولوگرام در میدان دید واقعی کاربر قرار می‌دهد‌، یکی از نخستین مراحل توسعه‌ تجاری این تکنولوژی محسوب می‌شود.

ورود واقعیت افزوده به محیط کار

لابراتور Visual Analytics ورود واقعیت افزوده به محیط کار

لابراتور Visual Analytics دارای تصاویر هولوگرامی تولید شده توسط کامپیوتر و دیوارهای تاچ‌اسکرینی است که داده‌های مختلف در آنها تعبیه شده‌اند.

این لابراتوار 500 فوت مربعی توسط یکی از محققان MIT و Matthias Winkenbach دانشجوی دکترای 30 ساله‌ رشته‌ی مدیریت زنجیره‌ عرضه و تدارکات طراحی شده است.

این محققان معتقدند واقعیت افزوده فضای داده و تحلیل را دگرگون خواهد کرد. Winkenbach معتقد است با استفاده از واقعیت افزوده بیش از آنچه که تحیل کنید، تجربه خواهید کرد.

مولینز صاحب یک شرکت فعال در زمینه‌ واقعیت افزوده می‌باشد که هدستی پیشرفته مجهز به مادون قرمز، دوربین‌های زاویه باز برای استفاده در محل کار طراحی کرده است.

او معتقد است: کارمندان می‌توانند با استفاده از عینک‌های واقعیت افزوده مانند هولولنز مایکروسافت و گوگل‌گلس به تصویر‌سازی داده‌ها بپردازند.

با درگیر شدن آگاهی فضایی مغز، مفاهیم پیچیده به سرعت قابل درک خواهند شد، کاری که با نمودارهای ساده نمی‌توان انجام داد.

در ژانویه‌ سال 2017 کارگران کمپانی General Electric در بخش تجهیزات توربو ماشین نفت و گاز در فلورانس ایتالیا، از واقعیت افزوده برای جمع‌آوری بیش از 100 اندازه‌گیری دقیق برای ساخت نازل‌های توربین گاز استفاده خواهند کرد.

ورود واقعیت افزوده به محیط کار در شرکت بوئینگ

ورود واقعیت افزوده به محیط کار

در طرح آزمایشی شرکت بوئینگ نیز که در مرکز Electrical Strategic Fabrication انجام خواهد گرفت، از گوگل گلس برای کمک به مکانیک‌ها برای نصب سیم‌پیچ‌های پیچیده‌‌ای که سیستم‌های الکتریکی هواپیما را به هم متصل ‌می‌کنند، استفاده خواهد شد.

مکانیک‌ها با پوشیدن گوگل گلس تصاویر دیجیتالی نمودارها و متن راهنمای محل قرار دادن سیم‌ها را مشاهده خواهند کرد.

در بوئینگ بعد از استفاده از این سیستم به جای سیستم دو بعدی قبلی که assisted reality نام داشت و ورود واقعیت افزوده به محیط کار، تا 25 درصد زمان تولید کاهش و خطای سیستم نیز به صفر رسید.

شما ورود واقعیت افزوده به محیط کار را چطور ارزیابی می‌کنید؟

Source: wsj

Advertisements

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu