Batlle Bay

ذخیره تنظیمات فیلتر دوربین در iOS 10.2 بعد از قفل و باز شدن سیستم‌عامل

دسته : اخبار

اگر تا به الان از قافله افرادی که آخرین نسخه سیستم‌عامل کمپانی کالیفرنیایی اپل را نصب‌کرده‌اند عقب‌مانده‌اید، بهتر است هر چه سریع‌تر به آدرس Settings > General > Software Update بروید و سیستم‌عامل خود را آپدیت کنید، چون امروز قرار است ذخیره تنظیمات فیلتر دوربین در iOS 10.2 را با هم بررسی کنیم.

این نسخه برای تمام گوشی‌های این شرکت آمریکایی در دسترس است. در ادامه ماجرا با هات اپ نیوز همراه باشید.

تنظیمات فیلتر دوربین در iOS 10.2

طبق معمول این نسخه از سیستم عامل هم مانند نیاکان دست خالی نیامده است و ویژگی‌های جالبی در این نسخه تعبیه‌ شده‌اند که می‌توان از ویژگی‌های جدید اضطراری SOS، ورود یکباره و اموجی‌های جالب یونیکد نام برد.

البته اگر می‌خواهید کمی بیشتر درباره این اموجی ها بزنید یک سری به مطلب «اموجی‌های جدید iOS 10.2 هم‌اکنون در دسترس هستند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید» بزنید.

از این ویژگی‌های گذشته، ما شاهد یک ویژگی نه چندان چشم‌گیر بودیم، ازآنجایی‌که به قول ما ایرانی‌ها می‌گویند که فلفل با اینکه خیلی ریز است ولی مزه تیزی دارد، این ویژگی نیز در اینجا مصداق فلفل را داراست.

این ویژگی در قسمت تنظیمات دوربین تعبیه‌ شده است که خیلی برای عاشقان سلفی و شکار کردن عکس‌های ناب کاربرد دارد.

برای درک بهتر این ویژگی بگذارید تا یک مثال برایتان بزنیم: فرض کنیم که می‌خواهید گوشی خود را آماده گرفتن عکس کنید و با توجه به شرایط فیلتر، دوربین را تنظیم کنید، ولی بنا به هر دلیل گوشی شما قفل می‌شود و دوباره قفل آن را باز می‌کنید.

در این زمان می‌بینید که باید از ابتدا فیلتر‌های دوربین را تنظیم کنید، چه حسی به شما دست می‌دهد؟

ولی این مشکل در نسخه جدید سیستم‌عامل بهینه اپل وجود ندارد و ذخیره تنظیمات فیلتر دوربین در iOS 10.2 اینجا به کمک شما می‌آید.

ذخیره تنظیمات فیلتر دوربین در iOS 10.2

درباره ذخیره تنظیمات فیلتر دوربین در iOS 10.2

در نسخه جدید یک منوی پنهانی وجود دارد که شما می‌توانید تعیین کنید که آیا تنظیماتی که برای فیلتر دوربین گجت تعیین نموده‌اید بعد از قفل شدن گوشی ذخیره شوند و به حالت قبلی بمانند یا نه!

این ویژگی خیلی کاربردی به نظر می‌رسد، با اینکه ذخیره تنظیمات فیلتر دوربین در iOS 10.2 یک سری کاربر خاص را هدف قرار داده است، ولی نقش حیاتی را برای این دسته عاشقان عکاسی ایفا می‌کند.

حتما با خود می‌گویید که ای‌کاش این ویژگی در نسخه‌های قبلی سیستم‌عامل وجود داشت، ولی خب دیر رسیدن ویژگی به آغوش iOS بهتر از هرگز نرسیدن آن است، قبول دارید؟

برای مزه‌مزه کردن این ویژگی به آدرس Settings > Photos & Camera > Preserve Settings بروید و تنظیمات موردنظر خود را اعمال نمایید.

Source: PhoneArena