گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان در سال 2016 در حوزه‌ تکنولوژی

دسته : اخبار
گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان

گوگل به تازگی تاپ لیست محبوب‌ترین موضوعات جستجو شده در گوگل در سال 2016 را منتشر کرد. با هات اپ نیوز همراه باشید تا آمار گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان در سال 2016 در حوزه تکنولوژی و اپلیکیشن‌ها و نتایج جالب آن را بررسی کنیم.

در این لیست شاهد نام بسیاری از افراد مشهوری هستید که با دنیا خداحافظی کردند. پرینس و دیوید بووی و محمد علی کلی از جمله نامدارانی بودند که بیشترین آمار جستجو در گوگل را به خود اختصاص داده بودند.

اصلا جای تعجب نیست که بازی واقعیت افزوده‌ی پوکمون گو بیشترین موضوع جستجو شده در سال 2016 بوده است. این بازی آنچنان غوغایی به پا کرد که تا مدت‌ها خواب و خوراک را از خیلی‌ها گرفت.

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان

آیفون 7 در رتبه‌ی دوم قرار داشت، جالب اینجاست نام دونالد ترامپ بعد از نام آیفون 7 قرار دارد. در حوزه‌ی تکنولوژی نیز علاوه بر آمار بالای جستجوی نام آیفون 7 و پوکمون گو، شاهد قرار گرفتن جستجوی گوشی‌ آیفون SE در رتبه‌ی سوم هستیم.

آیفون 6S در رتبه‌ی چهارم، پیکسل گوگل در رتبه‌ی پنجم، گلکسی S7 در رتبه‌ی ششم، آیفون 7 پلاس در رتبه‌ی هفتم، نوت 7 بخت برگشته در رتبه‌ی هشتم، نینتندو در رتبه‌ نهم و گوشی میان‌رده‌ گلکسی J7 در رتبه‌ی دهم قرار دارد.

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان در سال 2016

بد نیست نگاهی به آمار گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان در سال 2016 در حوزه‌ی تکنولوژی داشته باشیم. در تصاویر زیر نام پنج استانی که بیش از همه این کلمات را در گوگل سرچ کرده‌اند و علاقه‌ بیشتری به آنها نشان داده‌اند را مشاهده می‌کنید:

آیفون 7

یکی از موارد مورد علاقه‌‌ ایرانیان که آمار جستجوی بالایی را به خود اختصاص داده است. جستجوی کلمات آیفون 7 بلک یا آیفون 7 گلد را نخست از همه مشاهده می‌کنید.

سمنان از جمله استان‌هایی است که علاقه‌مندی زیادی به موضوعات مربوط به پرچمدار 2016 اپل نشان داده‌اند. استان البرز، گلستان، قزوین و مازندران نیز در رتبه‌های بعدی سرچ موضوعات مربوط به آیفون 7 در گوگل قرار دارند.

پوکمون گو

به نظر می‌رسد تب پوکمون گو ایرانیان را نیز در سال 2016 گرفتار خود کرده بوده است. کاربران استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان در بین علاقه‌مندان اصلی بازی پوکمون گو بوده‌اند.

 آیفون SE

آیفون SE هم از آن دسته گوشی‌های پرطرفدار در سال 2016 در ایران بوده است. استان گلستان، مازندارن و قزوین در بین استان‌هایی قرار دارند که بیش از همه در مورد این موضوع جستجو داشته‌اند.

آیفون 6S

آیفون 6s پرچمدار 2015 اپل نیز یکی از موضوعات حوزه تکنولوژی با فروانی جستجوی بالا در گوگل بوده است. این گوشی نیز از موارد مورد علاقه‌ ایرانیان در حوزه‌ اسمارتفون‌ها بوده است.

سمنان، آذربایجان غربی و گیلان سهم اول جستجوها در این مورد را به خود اختصاص داده‌اند.

گوشی‌های پیکسل گوگل

گوشی‌های پیکسل گوگل نیز با وجود تازه وارد بودن و شک و تردید بسیاری برای ترجیح دادن آن به آیفون 7، آمار جستجوی جالبی مخصوصا در استان‌های البرز و تهران داشته‌اند.

گلکسی S7

گلکسی S7 پرچمدار 2016 سامسونگ همچنان یکه‌تازی می‌کند. آذربایجان غربی، هرمزگان و سمنان، بیشترین جستجو را در این مورد در گوگل داشته‌اند.

آیفون 7 پلاس

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان

آیفون 7 پلاس نیز از جمله موضوعاتی بوده است که در سال 2016 در کل دنیا آمار جستجوی بالایی را در گوگل به خود اختصاص داده است.

استان‌های البرز، گیلان و آذربایجان غربی نیز بیشترین جستجوهای مربوط به آیفون 7 پلاس را به خود اختصاص داده‌اند.

نوت 7

سرنوشت نوت 7 نیز که بر هیچکس پوشیده نیست. این گوشی یکی از شرم‌آورترین شکست‌های تاریخ اسمارت فون‌ها محسوب می‌شود که اگر چه زبانه‌های آتشش به ایران نرسید اما همچنان شاهد آمار جستجوی بالای مربوط به کلمه‌ نوت 7 در استان‌های قزوین، البرز و گلستان هستیم.

گلکسی J7

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان

میان‌رده‌ای از سامسونگ که در رتبه‌ی دهم سرچ گوگل را در جهان به خود اختصاص داده بود. در تصویر بالا نیز شاهد آمار مربوط به این گوشی در استان‌های مختلف ایران هستید.

جستجوهای مربوط به اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی

از گوشی‌ها که بگذریم تصمیم گرفتیم نگاهی به آمار جستجوی ایرانیان در گوگل در سال 2016 با موضوعات شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها پیام رسان داشته باشیم.

مردم استان‌های مختلف ایران در حوزه‌ اپلیکیشن‌ها، بازی‌های موبایل، پیام‌رسان‌ها و موضوعات مرتبط با این حوزه چه فعالیت‌های شاخصی در گوگل داشته‌اند؟

نگاهی به این اعداد و ارقام عجیب و گاهی تاسف‌بار داشته باشید. مطمئنا برای شما هم جالب خواهد بود اگر بدانید:

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام همچنان در ایران یکه‌تازی می‌کند. خراسان شمالی، خراسان جنوبی و اردبیل در زمینه‌ جستجوهای مربوط به اپلیکیشن تلگرام پیشتاز بوده‌اند.

با بررسی دقیق‌تر نموارها و ارقام به آمار سرسام آور جستجوی کانال‌های غیر اخلاقی در تلگرام برخوردیم!!!

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان

جستجوهای مربوط به این نوع کانال‌ها در راس سایر جستجوها قرار دارند و سه رتبه‌ی اول را به خود اختصاص داده‌اند. این موضوع هشدار بسیار بزرگی است که تبعات آن به زودی مشخص خواهند شد!

استفاده از یک اپلیکیشن پیام‌رسان به این شیوه در نوع خود واقعا تاسف‌بار است.

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان در سال 2016 شما را هم غافلگیر کرده است؟ این داستان همچنان ادامه دارد!

استان‌های اردبیل، البرز و کهگیلویه و بویر احمد در راس آمار مربوط به جستجوی این کانال‌های تلگرام قرار دارند.

آمار دانلودهای مربوط به اپلیکیشن پیام‌رسان اسنپ چت نیز با رشد 950 درصدی قابل توجه است.

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان

جستجوهای مربوط به فیلترهای اسنپ چت در بعضی استان‌ها تا 750 درصد افزایش داشته است. استان‌های گیلان، هرمزگان و البرز بیشترین آمار مربوط به جستجوی اپلیکیشن اسنپ چت را به خود اختصاص داده‌اند.

نمودار جستجوی موضوع اینستاگرام در گوگل در سال 2016 نیز حرکتی صعودی داشته است.

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان

آمار بالای جستجو مربوط به یکی از مسابقات موسیقی شبکه‌های ایرانی خارج از کشور و ویژگی استوریز در راس این جستجوها قرار دارند.

جستجوهای مربوط به اپلیکیشن‌های چت ویدئویی نیز افزایش زیادی داشته است.

نمودار جستجوی موضوعات مربوط به واتس‌اپ برخلاف تلگرام سیری به شدت نزولی را نشان می‌دهد. کهگلویه و بویر احمد، سیستان و بلوچستان و بوشهر از جمله استان‌هایی هستند که بیشتر جستجوها با موضوع واتس‌اپ را داشته‌اند.

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان

جستجوهای مربوط به اپلیکیشن‌های شبکه‌های ایرانی خارج از کشور نیز رشد بالایی را نشان می‌دهد. اصفهان، فارس و خوزستان بیشترین جستجوها را در رابطه با این موضوعات داشته‌اند.

نمودار جستجوهای مربوط به بازی‌های کلش آف کلنز و کلش رویال علی رغم اوج گرفتن در اوایل سال 2016 به تدریج افت چشم‌گیری داشته‌اند.

گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان
کلش آف کلنز
گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان
کلش رویال

استان‌های گیلان، مرکزی لرستان، بوشهر، زنجان و گلستان بیشتر آمار جستجو مربوط به این بازی‌ها را داشته‌اند.

آمار و نمودارهای ارائه شده توسط گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان را مشاهده کردید. به نظر می‌رسد بعضی حقایق آنقدر واضح هستند که نیازی به توضیح بیشتر نیست. شما چه فکر می‌کنید؟

Source: google

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn گوگل و بیشترین جستجوهای ایرانیان در سال 2016 در حوزه‌ تکنولوژی

  • یاسرانصاری نیا

    واقعا یعنی ازین همه مطلب توی اینترنت فقط همینا رو ما دنبال میکنیم ؟
    هم جالبه و هم تاثر برانگیز وهم به فکر فرو برنده

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu