Pavel Durov

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل را زیر سایه این ترفندها تجربه کنید

دسته : کسب و کار
کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

در شرایط فعلی اپ استور و پلی استور از وجود اپلیکیشن‌ها در حال انفجار هستند، اما هنوز هم می‌توان بهترین بود! در این بازار شلوغ، کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل جزو مهم‌ترین موضوعات در توسعه اپلیکیشن می‌باشد.

در دوران رکود که فشار تحریم‌ها باعث تعطیلی اغلب کسب وکار‌ها و توقف فعالیت استارتاپ‌ها می‌شود شعارهایی مثل ایستادگی، صبر و مقاومت در برابر مشکلات فقط و فقط یک شعار هستند!

گاهی در برابر مشکلات باید زرهی از جنس فولاد به تن کرد تا زیر گلوله باران مصائب حداقل بتوانیم ظاهر خود را حفظ کنیم.

در طول فعالیت اقتصادی حتی اگر حمایت و پشتیبانی افرادتان را هم داشته باشید، اگر به لحاظ مالی اطمینان خاطر نداشته باشید!

همه چیز بی معنا می‌شود؛ اگر سرمایه نباشد کمر ایده‌ها و استعداد‌ها در برابر مشکلات خم می‌شود و نهایتا همه چیز در هم می‌شکند.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

اما اگر با ترفند‌های کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل به داد کسب وکار خود برسید این‌بار مشکلات هستند که در برابر شما کمر خم می‌کنند.

همه ما به خوبی می‌دانیم که توسعه اپلیکیشن موبایل برای کار آفرینان و طراحان هزینه‌های زیادی به دنبال دارد.

از تیم طراحی و تولید اپلیکیشن تا بازاریابی آن، هزینه‌های خود را دارند و بنابراین سوددهی و رسیدن به نتیجه مطلوب برای برنامه‌سازان متوسط، کمک به کاهش همین هزینه‌ها خواهد بود.

البته تولید یک برنامه تمام عیار و بی عیب و نقص قطعا بدون هزینه ممکن نیست و اگر بخواهید وارد میدان رقابت شوید، باید هزینه کنید.

اما شاید بتوان این هزینه‌ها را تاحدی به واسطه ترفند‌هایی که در مطلب امروز هات اپ نیوز می‌خوانید کم کرد. تا پایان با ما باشید.

نحوه کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

Ways to Reduce App Development Costs

با هزار امید و آرزو بالاخره به مهاجرت از کسب وکار سنتی به کسب وکار الکترونیک تن می‌دهید اما آخرش با مشکل سرمایه در اواسط راه زمین می‌خورید.

هیچ حامی مالی دیگری هم ندارید. تصور شما از هزینه‌ها چیز دیگری بود و حالا باید بودجه اندک خود را، برای چندین و چند بخش تقسیم نمایید.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

گاهی به فکر اخراج برخی از کاربران می‌افتید؛ اما پشیمان می‌شوید چون نمی‌خواهید درآمد مقطعی و موقت نیرو‌های خلاقتان به واسطه اشتباهات شما قطع شود. پس چه باید کرد؟ نه راه پیش دارید و نه راه پس…

فقط یک راه باقی می‌ماند. این که شانس خود را با ترفند‌های کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل امتحان کنید.

همه چیز در نیاز‌های شما خلاصه می‌شود

برای پیشروی یک پروژه موفق لازم است درک درستی از نیازها داشته باشید. نیاز‌هایی که الزامات کسب وکار شما هستند و باید با تجزیه و تحلیل قوی مشخص شوند.

عدم شناخت این نیاز‌ها منجر به تناقض و تضاد میان برنامه‌های شما و بودجه‌بندی خواهد شد. شاید ساخت اپلیکیشن بدون تجربه و سرمایه ممکن باشد اما در مقایس بزرگتر باید با برنامه‌ریزی پیش رفت.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

هر چه قدر که این تناقض میان بخش‌های مختلف پروژه بیشتر شود مدت زمان لازم برای انجام امور بیشتر می‌شود، علاوه بر از دست دادن فرصت‌ها، هزینه‌ها نیز افزایش می‌یابد.

از نیاز‌های خود یک چشم‌انداز تهیه کنید. چشم‌انداز شما باید کاملا مستند و مطابق با اهدافتان باشد. سعی کنید نیاز‌ها را تا حد ممکن تقلیل کنید و از هدر دادن سرمایه جلوگیری نمایید.

توجه به چرخه حیات توسعه سیستم‌ها

در جهت کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل از متخصصان و آژانس‌های تحلیلگر کمک بخواهید. کسانی که مدت‌ها در این زمینه فعالیت دارند و قادر هستند فرمولاسیون اصلی کار شما را تقدیمتان کنند.

این رویکرد همان توجه به چرخه حیات توسعه سیستم‌ها یا SDLC می‌باشد. الزمات کسب وکار شما به این شکل به نیاز‌های تکنولوژی تبدیل می‌شود و باید روی آن‌ها تمرکز کنید.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

دقت کنید که هیچ شکافی میان نیاز‌های شما و برنامه‌ریزی انجام شده توسط شرکت‌ها و برنامه‌ریز‌ها وجود نداشته باشد.

روی توسعه سرمایه گذاری کنید

شما ایده اپلیکیشنی دارید؛ درست است؟ از طرفی هم مشکلات و محدودیت‌های مالی مانع این می‌شود تا با فراغ بال برای تولید و ساخت برنامه هزینه کنید. در این مواقع راه کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل انتخاب توسعه دهندگان مطمئن و کم هزینه است.

به خود توسعه دهنده توجه نکنید؛ به کاری که قرار است در طول توسعه و طراحی اپلیکیشن انجام شود فکر کنید. کم هزینه‌تر‌ها همیشه نسبت به توسعه دهندگان گران، بهتر نتیجه می‌گیرند!

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

شاید با خود بگویید اگر توسعه دهنده و برنامه نویس تازه‌کار، مسئولیت طراحی اپلیکیشن را بر عهده گیرد، همه چیز را از دست می‌دهید.

اما بر خلاف تصور شما معمولا برنامه نویس‌های بی‌تجربه و بدون سابقه کار که با هزینه کمتری طراحی می‌کنند، تمام تلاش خود را برای برتری اپلیکیشن شما به کار می‌برند تا به عنوان اولین نمونه کار، موفق و سربلند شوند.

از کیفیت غافل نباشید

توجه به هزینه‌ها نباید باعث شود از کیفیت غافل شوید. به خاطر همین توجه به کیفیت و ایده‌آل‌گرایی اغلب استارتاپ‌ها است که شاهد شکست بسیاری از کسب وکار‌های اپلیکیشن تازه کار یا نوپا هستیم.

بهترین راه برای این که هم کیفیت را حفظ کنید و هم با کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل بتوانید به مسیر خود ادامه دهید، استفاده از سایت‌های برون سپاری است.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

در ایران مدتی است که این سایت‌ها رایج شده‌اند و در حال حاضر پلتفرم‌های زیادی برای برون سپاری پروژه‌ها اما در قالب یک مناقصه وجود دارد.

به این شکل که شما ایده‌ها و نیاز‌های خود را در پروفایل کاریتان درج و قیمت مناسب با بودجه خود را تعیین می‌کنید تا خود فریلنسر‌ها مطابق با نیاز‌هایشان، پروژه را تحویل بگیرند.

در نهایت توسعه دهنده با تجربه و کم هزینه‌تر را می‌توانید برای تولید اپلیکیشن باکیفیت انتخاب نمایید.

رویکرد برد- برد

یکی از نکات مهم در ساخت اپلیکیشن که نباید آن‌ها را نادیده بگیرید استفاده از رویکر‌د‌های تست شده‌ای مثل برد- برد است. رویکردی که شما با یک تیر دو نشان می‌زنید.

مثلا با استخدام یک برنامه نویس از از طریق وب سایت‌های برون سپاری از او می‌خواهید تجربیاتش را در اختیار شما قرار دهد. حال در هر زمینه‌ای که باشد.

بالاخره باید بتوانید به این روش، همزمان خودتان هم کاربلد شوید و در کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل نقش موثری ایفا کنید.

توسعه تکرار شونده را دوست بدارید!

روش‌های سنتی دلالت بر سه مرحله برای توسعه اپلیکیشن دارند. مرحله اول شامل برنامه ریزی و طرح نقشه برای توسعه اپلیکیشن، مرحله دوم مربوط به تست و مرحله نهایی هم مربوط به بازاریابی خواهد بود.

هر مرحله‌ای که به نظر برای اپلیکیشن شما ضروری نیست باید در طول تست اپلیکیشن حذف شود. این ترفند راه سریع و زود بازده برای کاهش خطرات و ریسک کار و البته کاهش هزینه‌ها خواهد بود.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

توصیه می‌کنیم در ابتدا یک چشم انداز بلند مدت از اولویت‌های خود طراحی کنید. سپس تمام مراحل را به بخش‌های کوچک و تکرار شونده تقسیم نمایید. در نهایت هم می‌توانید قابلیت‌های جدید به برنامه اضافه کنید.

رویکرد چالاک

در رویکرد چالاک یک توسعه دهنده سعی دارد تمام برنامه‌هایش را به صورت مختصر و در قالب بخش ‌های کوچک‌تر  مرور کند.

هر یک از این بخش‌ها در یک سیکل یا چرخه به نام چرخه دو سرعت استقرار می‌یابند و نهایتا تست می‌شوند.

با این ترفند هر زمان که لازم باشد مثلا به منو اصلی گزینه جدیدی اضافه شود لازم نیست کل اپلیکیشن را زیر و رو کنید و ساختار آن را در هم بشکنید!

MVP یا محصول حداقلی را فراموش نکنید

رایج است که در اولین نسخه از اپلیکیشن تمام امکانات را عرضه نکنید. به زبان عامیانه هر چه در چنته دارید را رو نکنید و کمی صبر کنید.

اولین نسخه، نسخه ارزیابی است. ارزیابی کاربر، بازار و میزان تقاضا و استقبالی که قرار است صورت بگیرد. بنابراین معمولا از اولین ورژن انتظار زیادی نمی‌رود و بهتر است بعد از ارتقا اپلیکیشن و انتشار به روزرسانی‌های بعدی، باقی ایده‌هایتان را عملی کنید.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

به چنین محصولی که اولین بار و با امکانات پایه و محدود عرضه می‌شود MVP، محصول حداقلی یا کمینه گفته می‌شود.

MVP مکمل روش چالاک است و با کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل، شما را از سقوط نجات می‌دهد.

چند سکویی کار کنید

چیزی از توسعه چند سکویی می‌دانید؟ چند سکویی به پلتفرمی گفته می‌شود که همزمان یک اپلیکیشن چند کاره را برای سیستم عامل‌های مختلف تولید می‌کند.

توسعه اپلیکیشن با پلتفرم چند سکویی، ایده خوبی برای کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل خواهد بود. به شرط این که اپلیکیشن شما چندان پیچیده نباشد، رابط کاربری متفاوتی نداشته باشد و نیازی به سخت افزار برای اجرا نداشته باشد. در غیر این صورت ممکن است به اجرای برنامه شما صدمه بزند.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

برای استفاده از این ترفند اول از تیم توسعه و برنامه‌ریز خود راهنمایی بخواهید و بپرسید:

  1. آیا اپلیکیشن من ظرفیت استفاده از پلتفرم چند سکویی را دارد؟
  2. استفاده از این پلتفرم در اجرا برنامه خللی وارد نمی‌کند؟

از راه حل‌های آماده استفاده ببرید

چرا وقتی دیگران تجربه کردند، آزمون و خطا کردند و این راه را قبلا با تمام مشکلاتش طی نمودند ما نیز دوباره همین مسیر را تکرار کنیم؟ چرا از توصیه‌ها و راه‌حل‌های آماده استفاده نکنیم؟

مثلا برنامه‌های زیادی وجود دارند که برای طراحی رابط کاربری در اپلیکیشن راهنمایی می‌کنند. این راهنمایی در قالب خرید اکانت به صورت سرویس ماهانه انجام می‌شود.

یا این که اگر می‌خواهید از قابلیت ارسال پیام درون برنامه‌ای استفاده کنید، از برنامه‌های آماده بهره‌مند شوید.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن Puship یکی از همان گزینه‌های از پیش آماده شده است. برنامه‌ای که به آن دسته از کاربران که می‌خواهند پوش نوتیفیکیشن ارسال کنند کمک می‌کند تا بدون دردسر و فقط با استفاده از یک برنامه ساده، پیام‌های یادآوری را برای تعامل با کاربر بفرستند.

کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل

حتی می‌توانید از پلتفرم گوگل برای اشتراک گذاری و پردازش اطلاعات و همگام سازی دیتا استفاده نمایید. احراز هویت کاربر، حافظه موقت، ارسال اطلاعیه ها و پیام و…با استفاده از این پلتفرم ساده می‌شود.

پس جای نگرانی نیست و بهتر است سرمایه خود را در امور دیگری صرف کنید.

توجه: فراموش نکنید که استفاده از چنین ابزار‌های همگانی و رایگان معمولا در مقیاس کوچک جواب نمی‌دهد و به کارگیری آن ممکن است باعث بی ثباتی یا عدم انعطاف پذیری اپلیکیشن شود.

به همین منظور حتما باید در حد نرمال و معقولانه از چنین سرویس‌هایی یا راه‌حل‌های آماده استفاده کنید.

از اپلیکیشن خود پاسبانی کنید

نظارت مستمر و ارتباط پایدار حتی اگر نتیجه مثبتی نداشته باشد اما با درک کامل از تمام اتفاقات، باعث کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل می‌شود.

ممکن است در طول ساخت برنامه با انحرافات و کمبود‌های زیادی رو به رو شوید؛ اما اگر قبل از آن نظارت کاملی روی اپلیکیشن خود داشته باشید، حداقل می‌توانید این کمبود‌ها را پیش‌بینی کنید.

شما چه فکر می‌کنید؟

ترفند‎های کاهش هزینه های تولید اپلیکیشن محدود هستند و در این مطلب سعی شد تعدادی از کاربردی ترین آن‌ها معرفی شوند. شما چه ترفند‌های دیگری را پیشنهاد می‌دهید؟

Source: dzone

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu