راند جدید شکایت اپل از سامسونگ : کاهش جریمه؟

دسته : اخبار

راند جدید شکایت اپل از سامسونگ : کاهش جریمه؟

هات اپ نیوز:

آگوست 2012 بود که در نتیجه ی حکم دادگاه برای شکایت اپل از سامسونگ ، سامسونگ باید 1.05 میلیارد دلار به اپل پرداخت میکرد. احتمالا یادتان هست که سامسونگ متهم بود به تجاوز به برخی پتنت های رقیبش. البته اپل هیچ وقت همه ی آن پول را دریافت نکرد چرا که چند ماه بعد قاضی Lucy Koh مبلغ 450میلیون دلار آن را کم کرده و دستور تشکیل دادگاه جدیدی برای 450 میلیون دلارِ کم شده را داد. نتیجه ی آن دادگاه جدید 290 میلیون دلار برای اپل و یعنی رساندن جریمه ی سامسونگ به 930 میلیون دلار بود.

حالا ظاهرا قرار شده است که باز هم از آن مبلغ که حاصل شکایت اپل از سامسونگ در مورد پتنت هایش بود، کم شود. دادگاه استیناف ایالات متحده برای مدرا فدرال در واشینگتن از دادگاه سن خوزه درخواست تجدیدنظر در 382 میلیون دلاری که مبلغ یکی از جریمه ها (مربوط به trade dress) بود کرده است. یعنی ممکن است ناگهان 40 درصد مبلغ جریمه ای که به اپل تعلق گرفته است کم شود.

دادگاه استیناف موافق این است که سامسونگ از پتنت های اپل برای آیفون تقلید کرده، اما با این که trade dress اپل را دزدیده است موافق نیست. چرا که trade dress در صورتی مشمول این قانون می شود که طراحی غیرکاربردی باشد. یکی از مقامات سامسونگ اظهار داشته است که گرد کردن چهار گوشه ی آیفون آن را برای گذاشن در جیب (شما هم یاد یک تبلیغ افتادید؟؟) مناسب تر کرده و این یک پتنت کاربردی محسوب می شود در نتیجه دزدی trade dress محسوب نمیگردد.

اگر این بحث ها به نفع سامسونگ خاتمه یابد کل مبلغ جریمه 548 دلار خواهد شد. البته هنوز تکلیف 119.6 میلیون دلاری که در محاکمه ی دوم پتنت به اپل تعلق گرفت مشخص نیست. این محاکمه ی دوم مربوط به تعدی سامسونگ در مدل های جدیدترش بود که در ما مه 2014 پایان یافت.

Source: Scribd

Via Phonearena

 

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu