Batlle Bay

استارتاپ Pluto VR – از دریچه چشم واقعیت مجازی به جهان ارتباطات نگاه کنید!

دسته : کمپانی ها
استارتاپ Pluto VR

استارتاپ Pluto VR حرکتی انقلابی می‌باشد که واقعیت مجازی در سال 2016، همین روز‌های واپسین سال جاری، به وسیله آن متحول شده است.

قلمرو دنیای مجازی قوانین خود را دارد. ما هم برای رفت و آمد در این قلمرو، قوانین آن را پذیرفته‌ایم. مثلا پذیرفته‌ایم که در ارتباطات مجازی خود باید از احساساتمان بکاهیم؛ چون این قلمرو، مرکز حس‌های تقلیل‌یافته بشری است!

مثلا به اختیار خودمان انتخاب کرده‌ایم که در به روی برخی از نیاز‌های اساسی خود ببندیم و آن‌ها را ناکام بگذاریم تا بتوانیم برخی دیگر از لذت‌ها و آزادی‌ها را در فضای مجازی احساس کنیم.

مهم تر از همه ادراکات تغییریافته ما است که باعث شده برخی از حواس پنج‌گانه خیلی قوی‌تر شوند و برخی به شدت تنبل و ناکارآمد!!

چون ما فقط یادگرفته‌ایم تایپ کنیم و در ذهن خود برای هر مسئله کوچک و بزرگی پرونده سازی کنیم تا این که از سایر حواسمان، آنطور که باید و شاید استفاده نماییم.

اما از وقتی که واقعیت مجازی معرفی شد و به دنیای واقعی هم راه یافت، این قوانین تا حد زیادی زیرپا گذاشته شد.

برخی با استفاده از واقعیت مجازی قانون شکنی کردند و حتی مرز واقعیت در ارتباط مجازی را در هم شکستند. استارتاپ Pluto VR هم در این قانون شکنی دست داشت!

استارتاپ Pluto VR

هم اکنون محله بالارد سیاتل میزبان دفتر استارتاپ Pluto VR است. مدیران این استارتاپ هم همان توسعه دهندگان موفق بازی PopCap هستند.

وقتی وارد دفتر این استارتاپ شوید بلافاصله با هدست واقعیت مجازی HTC Vive از شما استقبال می‌شود. وارد اتاقی می‌شوید و می نشینید.

اولین چیزی که مقابل چشمانتان می‌بینید آواتار‌هایی هستند که در یک جهان دیگر ظاهر می‌شوند و مشغول گفت وگو با هم هستند!!

چیزی مشابه با چت کردن خودمان؛ با این تفاوت که گویی بخشی از وجود شما از بدنتان کنده شده و به دنیای واقعیت مجازی سفر کرده است؛ شما هم با کلام خود در این سو، گفتگو را مدیریت می‌کنید.

در ادامه مطلب امروز هات اپ نیوز به این استارتاپ پرداخته ایم؛ از این مطلب الهام بگیرید و سلسله ایده‌های جذاب خود را برای شروع کسب وکار در زمینه واقعیت مجازی منسجم کنید.

معرفی استارتاپ Pluto VR

Pluto VR Seattle startup

استارتاپ Pluto VR می‌خواهد اپلیکیشنی باشد مشابه با سایر پیامرسان‌هایی که از آن استفاده می‌کنید. برنامه ای که هر وقت نیاز به صحبت کردن داشتید عینک VR خود را به چشم بزنید و به دوردست سفر کنید.

مقصد کجاست؟ جایی که شما با دیدن افراد به صورت زنده ومستقیم با آن‌ها سخن می‌گویید؛ اما گاهی هزاران مایل با آن‌ها فاصله دارید. در عین حال همه چیز را درک می‌کنید و حواستان دقیقا مثل یک مکالمه زنده و چهره به چهره فعال است!

استارتاپ Pluto VR

استارتاپ Pluto VR هنوز اول راه است و فقط دو سال از فعالیتش می‌گذرد. توسعه دهندگان به دنبال اپلیکیشنی مثل مسنجر فیس‌بوک یا اسکایپ هستند.

پیامرسانی که محیط مجازی آن با تکنولوژی VR به محیط واقعی تبدیل شود. همه چیز در جایی فراتر از مکان رخ می‌دهد؛ جایی فراتر از زمین و سیاره‌های اطرافش که بشریت بدان دست یافته است!

Pluto VR چگونه کار می‌کند؟

اولین گام برای استفاده از برنامه‌ای که توسط این استارتاپ طراحی می‌شود انتخاب آواتار است. با انتخاب آواتار دلخواهتان حتی می‌توانید کدروت یا تاری تصویر را کنترل کنید. حال نوبت به میکروفون‌ها می‌رسد. می‌خواهید تماس تلفنی هم داشته باشید یا برای همیشه میکروفون را قطع می‌کنید؟

با این برنامه احتمالا می‌توانید واقعیت مجازی Google Earth را هم دور بزنید. شما در فضایی نامعلوم قرار دارید؛ جایی که همه جای زمین مشخص است ولی کسی شما را از پایین نمی‌بیند!

استارتاپ Pluto VR

بعد از انتخاب آواتار وارد همین محیط نامعلوم می‌شوید. آواتار‌ها علاوه بر چهره، دست هم دارند و دستان هر آواتار حین صحبت کردن حرکت می‌کند. حرکاتی که دقیقا فضای یک گفتگوی واقعی خارج از فضای مجازی را تداعی می‌کنند.

حال به مرحله بعدی می‌روید. خود را در اتاقی می‌بینید که همزمان در آن یکی از بازی‌های مهم فوتبال پخش می‌شود. شما با دوستان دیگر پای فوتبال می نشینید و گرم صحبت می‌شوید.

چه طور است؟ همان طور که می‌بینید دنیا مجازی به همین سادگی واقعی شده است و قوانینی که تا دیروز در فضای اینترنت حکم‌فرما بود لغو شده‌اند.

واقعیت افزوده در دل واقعیت مجازی

در استارتاپ Pluto VR همه چیز به گونه‌ای تولید می‌شود که جای کار در آینده داشته باشد. مثلا به همین اپلیکیشن واقعیت مجازی که برای ارتباط نزدیک‌تر و واقعی‌تر طراحی شده است نگاه کنید:

اگر به جای آواتار‌ها سر خود افراد قرار گیرند و حتی با جنبش، سر آواتار‌ها هم تکان بخورند، همه چیز جذاب تر می‌شود. گویی واقعیت افزوده از دل واقعیت مجازی متولد شده است!

استارتاپ Pluto VR

اهداف استارتاپ Pluto VR

مهم ترین هدف این استارتاپ “حضور مشترک” است. حضور مشترک انسان‌ها در فضایی که می‌تواند تا حد زیادی کمبود نزدیکی انسان‌ها به یکدیگر و در کنار هم بودنشان را جبران کند.

همان‌طور که می‌دانید امروزه گسترش تکنولوژی انسان‌ها را از هم دور کرده است و اولویت‌ها جای خود را به موارد بی‌اهمیت داده‌اند. همان‌طور که گفتیم در واقع همین اولویت‌های غلط هستند که باعث شده‌اند برخی از نیاز‌های اساسی روحی ما ناکام بمانند.

استارتاپ Pluto VR

یک حضور مشترک تمام عیار

حضور مشترک با محصول استارتاپ Pluto VR یک حضور تمام عیار است. زبان بدن، ارتباط چشمی و مجاورت فیزیکی با این برنامه محقق می‌شود. شما همه چیز را در این فضا احساس می‌کنید و نیاز‌های روحی شما برای در جمع بودن برطرف می‌شود.

تمام این امکانات را مدیون دو تکنولوژی ارزشمند AR و VR هستیم. پیش از راهیابی VR به دنیای ارتباطات، تکنولوژی‌هایی از این قبیل به برطرف کردن مشکلات بشر پرداختند.

استارتاپ Pluto VR به روایت سازندگان

Vechey به عنوان یکی از اعضای این استارتاپ و توسعه دهندگان بازی PopCap (که در سال 2011 به مبلغ 750 میلیون دلار به Electronic Arts  فروخته شد) تعاملات اجتماعی و تکنولوژی را بسیار نزدیک به هم می‌داند.

وی معتقد است با استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ارتباطات اجتماعی متحول می‌شوند. تغییری که شاید فقط با شنیدن نام واقعیت افزوده یا مجازی به خوبی آن را درک نکنید.

استارتاپ Pluto VR

Vechey می‌گوید: باید بپذیریم که دو اکوسیستم VRو AR بسیار منعطف هستند و برای استفاده تجاری از آن‌ها لازم است این دو تکنولوژی را با استفاده از روابط اجتماعی تکمیل کنیم.

مشتریان به دنبال فضایی برای گفتمان با یکدیگر هستند تا مثلا قبل از خرید بتوانند با کسانی که هزاران کیلومتر دورتر هستند، مشورت داشته باشند.

استفاده از VR در گسترش روابط اجتماعی این نیاز را برطرف می‌کند. به علاوه به شما نشان خواهد داد ارتباطات واقعی از دریچه چشم واقعیت مجازی چه شکلی است.

کاربرد برنامه Pluto

Pluto فقط یک شبکه اجتماعی متفاوت یا یک ابزار برای چت کردن نیست. این برنامه می‌تواند به صورت گسترده در انواع و واقسام پلتفرم‌ها جای بگیرد و با اهداف مختلف به کار گرفته شود.

البته در حال حاضر کمپانی‌های زیادی نظیر AltspaceVR وجود دارند که به کاربران خود اجازه داده‌اند در فضای واقعیت مجازی به گفتگو بپردازند.

به هر حال هدف برنامه Pluto بزرگ‌تر است و قرار است چندین و چند برنامه از این برنامه استفاده نمایند.

استارتاپ Pluto VR

Pluto اسکایپ دیگر است؟

Vechey در پاسخ به این سوال که آیا برنامه شما اسکایپ واقعیت مجازی است گفت: ما به هیچ وجه طرفدار بهانه تراشی‌هایی مثل این برای آن یا این برای تکمیل کردن آن نیستیم! ما اهداف خود را داریم و چون اهدافمان بزرگ است بزرگ می‌شویم.

ایده راه اندازی استارتاپ Pluto VR

Vechey در این‌باره می‌گوید: ما به دنبال برنامه‌های زیادی بودیم. ایده‌های زیادی داشتیم و مثلا قبلا دوست داشتم برنامه‌ای برای داوری عادلانه مسابقات طراحی کنیم. اما فکر کردن به VR و نیاز به ارتباط انسان‌ها در این دنیا باعث شد که به سمت واقعیت مجازی کشیده شویم.

مسیر هم برای توسعه برنامه در این عرصه هموار است. ما به سادگی می‌توانیم امکانات برنامه را افزایش دهیم. مثلا آواتار‌ها بتوانند چشمک بزنند، ابروهایشان را بالا و پایین ببرند یا مثلا چمشمانشان از دیدن چیزی گرد شود!

استارتاپ Pluto VR

تحلیل چالش‌‌ها

معرفی ایده‌های تازه، جسارت بالایی می‌خواهد. قدم گذاشتن در این مسیر مشکل بوده و در آینده ممکن است همه چیز آن‌طور که می‌خواهید پیش نرود.

اما خوشبختانه در استارتاپ Pluto VR می‌شد حدس زد که در آینده استقبال خوبی از پیوند واقعیت مجازی و ارتباطات به عمل آید. به علاوه Pluto با وجود تمام مشکلات به عنوان کمپانی دهم سیاتل شناخته شد و هم اکنون 14 نفر در این کمپانی مشغول به کار هستند.

تعدادی که شاید برای یک استارتاپ تازه کار زیاد باشد؛ اما به نظر می‌رسد این کمپانی فضا و ظرفیت کافی را برای استخدام و استفاده کامل از نیرو‌هایش را داشته باشد.

استارتاپ Pluto VR

در حال حاضر نسخه آلفای این برنامه برای گروه خاصی از کاربران در دسترس قرار گرفته است تا نظرات و بازخورد آن‌ها به دقت بررسی شوند. همان‌طور که قبلا هم گفتیم این متد یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های تولید اپلیکیشن است.

آیا برنامه Pluto درآمدزا خواهد بود؟

Vechey در پاسخ به این سوال می‌گوید: مدل سازی برای ساخت یک برند در زمینه ارتباطات و البته VR آن‌قدر وقت گیر و دشوار بود که فرصت فکر کردن به مدل‌های درآمدزایی را نداشته باشیم.

چشم انداز آینده کمپانی

استارتاپ Pluto VR در مسیر پیشرفت، رقبا زیادی دارد. Envelop VR ،Pixvana،  AxonVR،  VRStudios، VREAL، Endeavor One ،Nullspace VR و حتی غول‌هایی نظیر مایکروسافت و اوکلئوس در کمین هستند تا با ایده‌های جدید، نظر مخاطب را به خود جذب کنند.

سیاتل محل خوبی برای توسعه ایده‌های اپلیکیشنی است و از طرفی هم این استارتاپ باید به خوبی خلاقیت خود را حفاظت کند و همیشه به فکر رقبا باشد.

استارتاپ Pluto VR

شما چه فکر می‌کنید؟

فکر می‌کنید ارتباطات در دنیا واقعیت مجازی ارزش و ظرفیت کافی برای فعالیت و سرمایه گذاری را داشته باشند؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

Source: geekwire

Advertisements

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu