following

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن مشکل اتصال به اینترنت کاربر را حل می‌کند

دسته : کسب و کار
تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن اولین بار تحت عنوان متد جدید آفلاین یا Offline First معرفی شد. متدی که باعث شد حتی در نقاط کور شهر یا بخش‌های دور افتاده هم کاربر بتواند به اینترنت دسترسی داشته باشد و به خاطر اختلال در سرویس اینترنت یا عدم آنتن‌دهی به دردسر نیفتد.

مشکل اینترنت و قطعی و وصلی‌ها، چنان رنج‌آور شده است که اگر مصرف کننده بخواهد به گلایه و شکایت بپردازد احتمالا نمی‌داند از کجا شروع کند!

از خدماتی که باید بگیرد و هیچ گاه نمی‌گیرد بگوید یا از پشتیبانی ضعیف و بی‌کیفیتی محصولی که در قبال هزینه‌هایی که می‌پردازد دریافت می‌کند؟

به نظر می‌رسد مشکل اینترنت کشور ما ادامه دارد و یک کاربر ایرانی محکوم به استفاده از اینترنت بی‌ارزش و پرداخت هزینه‌های گزافی است که فقط کارش راه بیفتد!

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن

با این اوضاع تکیلف اپلیکیشن‌ها چیست؟ چه طور باید دوری کاربر را از اپلیکیشن تحمل کنیم؟ در حالی که روز ما در کشور بدون قطعی اینترنت شب نمی‌شود!

ما با مشکلات و موانع تولید اپلیکیشن نسوختیم و نساختیم و عمر خود را به بطالت نگذارندیم تا دست آخر، کاربری که با کلی زحمت به دست آورده‌ایم را در یک لحظه قطعی اینترنت از دست دهیم!

به این موضوع نه تنها در ایران بلکه در سایر کشور‌ها پرداخته شده است. بررسی جامعی که ارائه راه حل تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن را به دنبال داشته و باعث شده گره کور مشکل اتصال به اینترنت کاربر برای همیشه گشوده شود.

ساخت ورژن آفلاین برنامه یکی از همان نکات شگفت انگیز تولید اپلیکیشن است که قبلا هم در هات اپ نیوز بدان پرداخته بودیم. هنوز هم اهمیت به کارگیری این متد برایتان چندان شفاف و لزوم استفاده از آن ضروری نیست؟ پس این مطلب را از دست ندهید.

اهمیت تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن

importance of making offline version of application

در مترو نشسته‌اید و در حال رد و بدل کردن پیام‌های مهمی با ارشد خود برای استخدام هستید؛ اینترنت قطع و به دنبال آن گفتگو نیز متوقف می‌شود. ارشد شما چه فکری درباره شما می‌کند؟ چه طور این مدت زمان را تا رسیدن محل کار و دسترسی به اینترنت ثابت تحمل کنید؟

حتی مسیریاب یا GPS هم به دلیل عدم دسترسی به اینترنت از کار افتاده است. مشکل رسیدن به محل مصاحبه را باید چه طور حل و فصل کرد؟

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن

متد تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن برای خاتمه دادن به همه این نگرانی‌ها مطرح شد. متدی که اگر توسعه دهنده در عصر ارتباطات از آن غافل بماند، همه چیز را به رقبای زیرک خود می‌بازد.

جهان بدون اینترنت بی‌معنا می‌شود!

سال 2020 اینترنت 51 ساله می‌شود؛ اما از ورود آن به دنیای موبایل‌ها خیلی نگذشته است. برای ما ایرانی‌ها که تلفن‌های همراه واقعی تقریبا از دهه 70 به بعد معنای حقیقی یافتند.

البته قبل از آن هم استفاده از گوشی‌هایی که بیشتر به بی سیم شباهت داشتند تا یک تلفن همراه، میان مردم متداول بود. سال‌ها گذشت و گوشی‌ها دوربین‌دار شدند.

کسی فکر نمی‌کرد این دوربین مقدمه ورود تکنولوژی‌های دیگر از جمله اینترنت به گوشی می‌شود. اینترنت هم آمد؛ اما باز هم تصور نمی‌شد زمانی اپلیکیشن‌هایی وجود داشته باشند که بدون اینترنت نتوانند نفس بکشند!

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن

همزمان سایز گوشی‌های موبایل بزرگتر شد. با این که گاهی کرش اپلیکیشن‌ کاربر را آزار می‌دهد اما توسعه دهنده به خوبی حواسش روی آسودگی خاطر او جمع است.

در دنیای امروز او حتی به محدوده انگشت شست در طراحی اپلیکیشن اهمیت می‌دهد مبادا کاربر برای به دست گرفتن موبایل به زحمت بیفتد. پس چرا باید کاربر به دلیل پیش‌پا افتاده‌ای مثل قطعی اینترنت، همه خوبی‌ها و زحمات شما به فراموشی سپرده شود؟

نسخه آفلاین چگونه کار می‌کند؟

با تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن، برنامه وارد دنیا دیگری می‌شود. وقتی که اتصال به اینترنت ممکن نباشد، اپلیکیشن گوشه‌ای از گوشی شما را به جای تبادلات اینترنتی برای ذخیره دیتای خود انتخاب می‌کند.

سپس صبر می‌کند تا مجددا اتصال برقرار شود و به همان روال قبلی بازگردد. این روش برای خود کاربر هم جذاب است.

بهبود تجربه کاربری در طراحی اپلیکیشن هدف بسیاری از توسعه دهندگان است؛ اما چون طراح در محیطی کاملا ثابت، پایدار و در حضور اتصال قوی اینترنت کار می‌کند گاهی رفتار کاربر در استفاده از اپلیکیشن و در نبود اینترنت را فراموش می‌کند!

واکنشی تند و تیز که ممکن است منجر به بستن برنامه شما و حتی پاک کردنش شود؛ در حالی که این‌بار واقعا بی‌تقصیر هستید!

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن

کشف فرصت‌های اقتصادی در کشور‌های در حال توسعه

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن به خصوص در کشور‌های در حال توسعه می‌تواند با استقبال خوبی روبه‌رو شود. برخی از کشور‌های خاورمیانه و سرزمین‌های آفریقایی و کشور‌هایی چون کامبوج یا جمهوری دومینیکن دسترسی به اینترنت پرسرعت واقعی ندارند.

کشور ما هم هدف برخی از همین اپلیکیشن‌های آفلاین شده است و کاربران ترجیح می‌دهند برنامه‌هایی را دانلود نمایند که در حالت آفلاین نیز کار کنند.

بسیاری از توسعه دهندگان معروف هم همین رویکرد را برای کشف فرصت‌های اقتصادی در کشور‌های در حال توسعه اتخاذ نمودند.

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن

حالت آفلاین فیلترگذاری در اپلیکیشن Prisma، نسخه آفلاین بازی  Tiny Tower یا امکان موقعیت یابی آفلاین در Google Maps همه و همه با توجه به همین رویکرد عرضه شدند.

جالب است بدانید از همین رویکرد تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن برای مقابله با بیماری ابولا در کشور نیجریه و مناطق اطراف استفاده شده است.

به این شکل که برای درمان و بررسی بیمار توسط زیست شناسان و محققان، اطلاعات، پیوسته بارگذاری می‌شد و مسئولین نیز از همین دیتا به صورت آفلاین استفاده می‌کردند.

تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن

فروش خود را به سیستم آفلاین مجهز کنید

CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری به وسیله فروش آفلاین محقق می‌شود. بسیاری از افراد بعد از حضور در فروشگاه‌ها تصمیم به مقایسه قیمت‌ها می‌گیرند، در حالی که به اینترنت دسترسی ندارند.

اگر برنامه‌ای تولید کنید که همزمان به دیتا و اطلاعات مشتری دسترسی داشته باشد و نیازی به اتصال مداوم به اینترنت نداشته باشد، به خوبی ارتباط خود را با مشتری مدیریت نموده‌اید.

همچنین علاوه بر اپلیکیشن‌های فروشگاهی لزوم تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن در هر عرصه دیگری نیز حس می‌شود.

نظرات و پیشنهادت شما؟

به نظر شما تولید نسخه آفلاین چه نوع برنامه‌هایی در اولویت قرار دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source: infoworld

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu