crash club

ده درس موفقیت از Evan Spiegel موسس و بنیانگذار اسنپ چت

دسته : کسب و کار
ده درس موفقیت از Evan Spiegel

اپلیکیشن اسنپ چت نامی آشنا می‌باشد که این روزها شدیدا مورد توجه بسیاری از کاربران، مخصوصا ایرانیان قرار گرفته است. در این مطلب ده درس موفقیت از Evan Spiegel موسس و بنیانگذار اسنپ چت را باهم خواهیم خواند.

در سال‌های اخیر اپلیکیشن Snapchat به شدت محبوب شد و این محبوبیت تا حدی بود که روزانه 100 میلیون کاربر از آن استفاده می‌کردند و براساس گزارش‌ها، 6 میلیون ویدئو در هر روز با آن مشاهده می‌شد!

اپلیکیشن اسنپ چت بعد از رونمایی، با ایده حذف کردن تصاویر، از شدت محبوبیت به حد انفجار رسیده بود! این فرایند از Evan Spiegel یک مولتی میلیاردر ساخت، تاحدی‌ که یک پیشنهاد عالی از طرف Mark Zuckerberg را رد کرد!

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

سن واقعا موضوع مهمی نیست

با در نظر گرفتن تمام موفقیت‌های Spiegel، به یاد داشته باشید که وی متولد سال 1990 است. این بدان معناست که او نمونه اولیه Snapchat را زمانی که تنها 21 سال داشت، اجرا کرد و Snapchat در مدت یک سال به اوج موفقیت رسید!

زمانی که 25 ساله بود به لیست Forbes پیوست و به عنوان جوان‌ترین میلیاردر جهان دست یافت! این نکته از مهم‌ترین درس‌‌ها از ده درس موفقیت از Evan Spiegel می‌باشد.

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

هر زمان اشتباهات عیان می‌گردند، به خاطرشان عذرخواهی کنید

Spiegel خاطرنشان می‌سازد: شما در راه رفتن، اشتباهات فراوانی را مرتکب خواهید شد. من نیز پیشتر در زمان کار با اپلیکیشن، دو‌جین اشتباه داشته‌ام که برخی کاملا عمومی بودند که احساس بسیار وحشتناکی بود، ولی با این حال مرتفع گشتند.

تا حد امکان پس از بروز اشتباه، فوری عذرخواهی کنید و از مردم طلب بخشش نمایید. نمی‌توانید اشتباهاتی را که مرتکب شده‌اید، باطل کنید، ولی همیشه می‌توانید عذرخواهی کنید و بهترین آرزوها را داشته باشید.

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

اشتباهات می‌توانند تبدیل به بهترین فرصت‌ها شوند، از آنها تا حد امکان یاد بگیرید

در شروع کار یک شرکت، این مهم است که فرصت‌ها را دریابید. ایده پشت Snapchat با یک اشتباه آغاز شد، که Reggie Brown، یکی دیگر از موسسان مرتکب شده بود:

او به اتاق Spiegel آمد تا درباره تصویری صحبت کند که آرزو داشت کاش برای فرد دیگری نفرستاده بود. دقیقا همان چیزی که Snapchat بعدها مالک آن شد.

Brown گفت: ای کاش اپلیکیشنی وجود داشت که تصاویر را محو می‌کرد. Spiegel فورا انیمیشنی از آن طراحی کرد و آن را “ایده میلیاردی” نامید. او اشتباه نکرده بود!

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

خیلی درگیر چارچوب‌های استاندارد نشوید

در حین توسعه اسنپ چت Evan با مواردی روبه‌رو می‌شد که با کلمات ساده انگلیسی قابل توصیف نبودند. هر زمان او دلیل این‌کارها را جویا می‌شد و می‌پرسید که چرا با اینکه هیچ‌کس مفهوم این جملات را درک نمی‌کند، باز هم از آنها استفاده می‌شود، به او پاسخ می‌دادند که استاندارد است و باید رعایت شود.

به نظر Evan استاندارد تنها یک کد است، یک کد درباره اینکه من هیچ ایده‌ای درباره این کار ندارم.

بنابراین Evan و تیمش فهمیدند که هیچ عبارت استانداردی را در مورد کسب و کار اپلیکیشن اسنپ چت به کار نبرند و موارد مربوطه را امضا نکنند.

درگیر شدن در چارچوب‌ها از مهم‌ترین نکات در ده درس موفقیت از Evan Spiegel است که نباید فراموش کنید.

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

اگر در ابتدای راه موفق نشدید، دوباره و دوباره تلاش کنید

به عنوان یک کارآفرین، نمی‌توانید از فکر شکست نهراسید. زمانی که Spiegel دانشجوی سال اول بود، اولین کسب و کار خود را در سال 2010 راه‌اندازی نمود.

سایتی که برای کمک به دانش‌آموزان دبیرستانی برای فرایند استراس‌آور پذیرش طراحی شده بود، که البته هرگز خوب نبود.

ریسک بعدی او، ایده “ناپدید ساختن تصاویر” بود، ولی اولین نسخه آن خیلی با اپلیکیشن Snapchat کنونی فاصله داشت.

ولی بازسازی برند، کارساز بود: در دسامبر 2011 اسنپ چت دارای 2.241 کاربر بود که از این برنامه استفاده می‌کردند. در ژانویه 2010 این رقم به 20.000 نفر رسید.

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

خوب است که به پول، بگویید نه!!!

وقتی یک ایده عالی دارید و اپلیکیشن هم بدون نقص و کامل کار می‌کند، توجه سرمایه‌گذاران را نیز جلب می‌کند. یکی از این سرمایه‌گذاران، فیس‌بوک است که برای بدست آوردن اسنپ چت 3 میلیارد دلار نقد پیشنهاد کرد.

علی‌رغم این پیشنهاد فوق‌العاده جذاب، Spiegel آن را به امید رشد شرکت خودش، رد کرد و اسنپ چت را گسترش داد.

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

زندگی عادلانه نیست

Spiegel در خانواده مرفهی به دنیا آمد و همواره لوکس زندگی کرده است. در مقاله Forbes از این حقیقت که او اغلب با پدرش بر سر ولخرجی‌های فراوانش از جمله خرید یک BMW جدید، جنگ داشته، پرده برداشته شد.

Spiegel از گفتن این حقیقت که او در شغلش بی‌نهایت خوش‌شانس بوده واهمه‌ای ندارد و این خوش‌شانسی را به خوب کارکردن سیستم و اسنپ چت ربط می‌دهد.

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

از خودتان بپرسید: آیا دوست دارید برای شخص دیگری کار کنید؟

Augie Fablo از Evan پرسید: چه زمانی متوجه شدی که می‌خواهی یک شرکت تاسیس کنی؟ انگیزه‌ات برای داشتن چنین هدفی چه بود؟

Evan Spiegel پاسخ داد: مهم‌ترین دلیل من این بود که نمی‌خواستم برای فرد دیگری کار کنم. دوست نداشتم مانند پدرم که به خاطر کار، مرخصی‌اش را کنسل می‌کرد باشم؛ در نتیجه تصمیم گرفتم روی پای خودم بایستم.

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

جسارت متفاوت بودن داشته باشید

Spiegel در جایی عنوان نمود که در جشن فارغ‌التحصیلی کلاس‌شان شرکت کرد، اگرچه واقعا مدرکش را نگرفت. حتی لباس و کلاه فارغ‌التحصیلی را نیز پوشید و به روی صحنه هم رفت!

او این کار را انجام داد، چون می‌خواست نشان دهد اغلب اوقات از این کارهای احمقانه برای اجتناب از متفاوت بودن، انجام می‌دهیم!

ولی تنها چیزی که ما را می‌سازد، زمانی عیان می‌شود که به ندای روحمان گوش فرا دهیم و به خودمان اجازه دهیم در جهت مخالف برویم.

ده درس موفقیت از Evan Spiegel

مدرک تحصیلی مهم نیست، تجربه اهمیت دارد

بااینکه Spiegel درسش را تمام نکرد، از یادگیری طفره نرفته است. او دروس متعددی را برای تقویت مهارتش در طراحی محصول، شامل کلاس‌های the Arts Center College of Design in Pasadena و دو دوره آموزشی پیوسته در the Otis College of Art and Design در لوس‌آنجلس گذرانده است.

جالب است بدانید او در استنفورد، رتبه عالی در طراحی محصول کسب کرده است.

در انتها بد نیست بدانید در شرایط فعلی و در جنگ خونینی که آغاز شده است، رقابت اینستاگرام و اسنپ‌چت و کپی برداری آن‌ها از همدیگر به نفع کاربران خواهد بود!

ده درس موفقیت از Evan Spiegel موسس و بنیانگذار اسنپ چت را در کسب و کار خود به کار ببندید؛ موفقیت همین نزدیکیست!

Source: knowstartup

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu