Batlle Bay

علت پیشی گرفتن اینستاگرام از اسنپ چت چیست؟ چرا اینستاگرام غول شد؟

دسته : اخبار

همانطور که می‌دانید در حال حاضر اسنپ چت بزرگترین رقیب اینستاگرام محسوب می‌شود. اگر چه اسنپ چت در میان نوجوانان طرفداران زیادی دارد اما بازاریابی واقعی در اینستاگرام رخ می‌دهد. علت پیشی گرفتن اینستاگرام از اسنپ چت چیست؟

اینستاگرام همچنان با دارا بودن ماهیانه 600 میلیون کاربر فعال، همچنان باسرعت در حال رشد است. فقط 100 میلیون از این کاربران در شش ماه اخیر به اینستاگرام پیوسته‌اند!

با وجود اینکه اسنپ چت توانست همه چیز از نوع مصرف محتوا گرفته تا نحوه‌ به دست گرفتن دوربین را در میان بسیاری از کاربران تغییر دهد؛ اما این نام اینستاگرام است که در بیشترِ اخبار برده می‌شود.

پیشی گرفتن اینستاگرام از اسنپ چت

علی‌رغم رقابت اینستاگرام و اسنپ‌چت و کپی برداری آن‌ها از همدیگر؛ به نظر می‌رسد اینستاگرام خیلی آرام ولی باقدرت توانسته جایگاه خود را در میان شبکه‌های اجتماعی به دست آورد.

علل پیشی گرفتن اینستاگرام از اسنپ چت

در حالیکه اسنپ چت خود را با موضوعاتی همچون تست کردن تبلیغات و عینک واقعیت افزوده‌ Spectacles مشغول کرده است؛ اینستاگرام هر هفته ویژگی‌های جدیدی را رونمایی می‌کند.

100 میلیون کاربر جدید اینستاگرام فقط با فید الگوریتمی آشنایی دارند و تجربه‌ کار با فید جدول زمانی را ندارند. انتقادات زیادی به فید الگوریتمی اینستاگرام شد اما به مرور کاربران متوجه شدند با این شیوه محتوای مرتبط با علایق آنها به نمایش در‌ می‌آید و انتقادات فروکش کرد.

حرکت اینستاگرام به سمت یک فید الگوریتمی باعث تغییرات دیگری نیز شد. معرفی استوریز، حساب بیزینس و لایو ویدئو، عکس‌ها و ویدئوهایی که در دایرکت ناپدید می‌شوند، امکان بوک مارک کردن پست‌ها و فراهم کردن فضایی امن با ارائه‌ ویژگی‌هایی همچون امکان حذف کامنت‌های نامناسب، اینستاگرام را شکوفاتر کرد.

گسترش پایگاه کاربرانپیشی گرفتن اینستاگرام از اسنپ چت

اینستاگرام چند شیوه‌ موثر برای برقرای ارتباط بین کارآفرینان و مشتریان ایده‌آلِ آنها فراهم کرد. دیگر زمان به اشتراک گذاشتن فقط چند عکس از محصولات مختلف به پاییان رسیده است!

اینستاگرام به فضایی پیچیده، سرگرم کننده با ماهیتی بصری و هنری تبدیل شده که امکان به اشتراک گذاری محتوایی با کیفیت را برای همه فراهم می‌کند.

جمعیت اینستاگرام در حال گسترش است. جمعیت 30 تا 49 ساله در حدود 28 درصد از پایگاه کاربران این پلتفرم را تشکیل می‌دهند. 11 درصد کاربران نیز بین سنین 50 تا 64 سال قرار دارند.

اینستاگرام به هر کدام از این گروه‌های سنی خدمات مختلفی ارائه می‌دهد. قابلیت ناپدید شدن عکس‌ها و ویدئوها توسط نوجوانان و جوانان استفاده می‌شوند.

از سوی دیگر محتوایی غنی و امکان به نمایش گذاشتن محصولات، کاربران مسن‌تر را که درآمد بیشتری دارند را به خود جذب کرده است. اینستاگرام همه را تشویق پرداخت برای بهره بردن بیشتر از این ویژگی‌ها می‌کند.

اینستاگرام با ترکیب جنبه‌ کمدی Vine و زیبایی شناسی پینترست و بی‌واسطه بودن پریوسکوپ، توانسته است کاربران خود را قانع کند.

استفاده‌ هوشمندانه از منابع

با وجود سرمایه گذاری‌‌های عظیم فیسبوک در اینستاگرام، چنین رشد سرسام آوری منطقی است. اضافه کردن ویژگی‌های متنوع و بهره‎گیری از کارشناسان شبکه‌های مختلف و ارائه‌ همه آنها در یک پکیج، توانست اینستاگرام را به نیرویی غیر قابل توقف تبدیل کند که از نظر رشد بازار تاکنون شاهد هیچگونه افتی نبوده است.

می‌توان گفت توانایی پاسخگویی به گروه‌های سنی مختلف برگ برنده‌ اینستاگرام در مقابل اسنپ چت بوده است.

نظر شما چیست؟ آیا اینستاگرام را ترجیح می‌دهید یا اسنپ چت؟ به نظر شما علل پیشی گرفتن اینستاگرام از اسنپ چت چیست؟

Source: newstimes

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu