Batlle Bay

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ – علت این طرز تفکر چیست؟

دسته : اخبار
ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ دلایلی دارد که سعی کرده‌ایم در این مطلب آنها را بررسی نماییم. البته شاید شما جزو طرفداران تیفوسی سامسونگ باشید و این دلایل را قبول نکنید اما این نکات در ذهن بسیاری از مردم نقش بسته‌اند!

پرچمداران سامسونگ با وجود تمام شایستگی‌هایی که دارند هرگز نتوانسته‌اند محبوبیت آیفون‌های اپل را کسب کنند. سامسونگ قلمروهای مختلفی را از آن خود کرده اما بسیاری از مردم آیفون را بر گوشی‌های سامسونگ ترجیح می‌دهند!

دلایل ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

بررسی دلایل انتخاب یک برند گوشی در میان سایر برندها جالب است. چرا بعضی از کاربران آیفون را معرکه می‌دانند اما نظرشان در مورد گوشی‌های سامسونگ به گونه‌ای دیگر است؟ چرا گوشی‌های سامسونگ آنطور که بعضی انتظار دارند معرکه نیستند؟!

1 . ظاهر آیفون برای همه آشناست!

همه علاقه‌مند به دنبال کردن آخرین اخبار مربوط به گوشی‌ها نیستند. برای آنهایی که چندان پیگیر این اخبار نیستند؛ تعداد زیاد گوشی‌های موجود در مغازه‌ها یا فروشگاه‌های آنلاین، گیج کننده است.

اما شکل گوشی‌های آیفون به صورتی است که حتی اگر چندان با دنیای اسمارتفون‌ها آشنا نباشید هم خوب می‌دانید یک آیفون دقیقا چه شکلی است! آیفون ظاهری کاملا مشخص و تعریف شده دارد که همه‌جا قابل تشخیص می‌باشد!

2 . مردم بیش از آنکه در مورد سامسونگ بشنوند در مورد مزیت‌های آیفون می‌شنوند

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

آیفون آنچنان جایگاهی در گفتگوهای مردم یافته است که اکثر افراد آن را بهترین انتخاب می‌دانند. حتی افرادی که اطلاعات زیادی در مورد گجت‌ها و کمپانی‌های تکنولوژی ندارند، اپل را از همه نظر قابل اعتماد می‌دانند.

اگر چه اخبار زیادی در مورد گوشی‌های سامسونگ وجود دارد اما آیفون همچنان تاج پادشاهی را بر سر دارد.

3 . اپل فقط بر روی ساخت گوشی‌های رده بالا تمرکز کرده است

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

اپل تنها بر روی بخش گوشی‌های رده بالا در بازار تمرکز کرده و بیخیالِ گوشی‌های میان‎رده و پایین‎رده شده است.

بسیاری از مردم انتخاب یک گوشی واحد آیفون را به انتخاب گوشی‌های مختلف میان‎رده و پایین‎رده سامسونگ که هر کدام در بازارهای مختلف ویژگی‌های خاصی دارند را ترجیح می‌دهند.

واقعیت این است که بعضی از گوشی‌های رده بالای سامسونگ ویژگی‌های بهتری نسبت به آیفون دارند.

4 . تعداد زیاد گوشی‌های سامسونگ واقعا گیج کننده هستند

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

حتی برای آنهایی که دائما اخبار مربوط به گوشی‌های سامسونگ را دنبال می‌کنند، تعداد زیاد و دائما در حال تغییر این گوشی‌ها گیج کننده می‌شود.

گوشی‌های رده بالایی وجود دارند که تمرکز بر روی آنها آسان است اما سامسونگ به طرز عجیبی هر سال گوشی‌های میان‎رده و پایین‎رده زیادی را وارد بازار می‌کند که دنبال کردن اخبار مربوط به هر کدام واقعا سرسام‎آور است.

سری C، سری A، سری J و تقریبا حروف الفبایی مختلف برای گوشی‌های سامسونگ انتخاب شده‌اند که هر کدام نیز چندین زیر شاخه دارند. همین یکی از دلایل ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ است.

5 . بسیاری از مردم به دنبال گوشی‌های آماده به کار هستند و فرصت شخصی سازی ندارند

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

مردم در مورد تفاوت‌های اندروید و iOS افسانه‌های زیادی شنیده‌اند؛ به همین خاطر است که بسیاری از آنها از ترس اینکه وقت زیادی صرف شخصی سازی گوشی نکنند، آیفون را به عنوان یک گوشی آماده به کار بدون نیاز به تنظیمات متنوع انتخاب می‌کنند.

برای آنهایی که علاقه‎ای به درگیر شدن با تنظیمات ندارند، آیفون بهترین گزینه موجود محسوب می‌شود.

6 . اپ استور اپل شسته رفته‌تر از پلی استور است

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

اپلیکیشن‌های برتر از توسعه دهندگان مستقل و استودیوهای مطرح هم برای اندروید و هم برای iOS منتشر می‌شوند اما اگر به دنبال اپ استوری با طراحی حرفه‌ای و عناوین قانع کننده می‌گردید، احتمالا اپ استور اپل بیش از گوگل استور شما راضی خواهد کرد.

افسانه ممنوع بودن حضور اپلیکیشن‌های آلوده به بدافزارها در اپ استور اپل حقیقت دارد و به همین خاطر است که بسیاری اپ استور آیفون را به گوگل پلی بر روی گوشی‌های سامسونگ ترجیح می‌دهند!

7 . طراحی آیفون متعلق به کشوری است که چینی نیست

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

احتمالا این موضوع را شنیده‌اید که آمریکایی‌ها آیفون را به گوشی‌های سامسونگ ترجیح می‌دهند. اپل یک کمپانی آمریکایی است اگر چه این گوشی در آمریکا ساخته نمی‌شود اما بسیاری از مردم آیفون را به خاطر اینکه توسط یک کمپانی آمریکایی طراحی شده ترجیح می‌دهند.

بیشتر مردم در مورد مکان دقیق دفتر مرکزی سامسونگ یا محل تولید گوشی‌های این کمپانی اطلاعاتی ندارند اما می‌دانند اپل در کوپرتینو کالیفرنیا قرار دارد.

8 .  بیشتر مردم به دنبال مشخصات خالص نیستند

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

طرفداران تیفوسی گوشی‌های سامسونگ اعتقاد دارند آیفون نمی‌تواند از نظر مشخصات با پرچمداران سامسونگ و سایر گوشی‌های رده بالای اندرویدی دیگر رقابت کند!

این موضوع حقیقت دارد اما وقتی برای خرید یک گوشی جدید می‌روید، در مغازه نمی‌نشینید و مشخصات تک‌تک گوشی‌ها را مقایسه کنید.

بیشتر مشتریان به دنبال اعداد و ارقام بهتر نیستند. بنابراین برای آنها اصلا مهم نیست که مشخصات یک پرچمدار سامسونگ بهتر از یک آیفون است.

9 .  اپل قبلا گفته است در مورد سامسونگ چه فکری می‌کند

ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ

کمپانی‌های تکنولوژی چپ و راست به هر دلیلی از همدیگر شکایت می‌کنند. واقعا بعضی پتنت‌ها ارزش جنگیدن را ندارند اما اپل با پرونده های حقوقی نقض حق ثبت اختراع و شکایت دائم از سامسونگ به صورتی کاملا واضح به طرفدارانش می‌گوید: سامسونگ و دیگر کمپانی‌ها کُپی از روی آیفون هستند!!

اینکه این موضوع حقیقت دارد یا نه مهم نیست، مهم این است که این ادعا به اعتبار سامسونگ لطمه زده است. 

نظر شما در مورد ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ چیست؟ آیا با این دلایل موافقید یا می‌توانید دلایل قانع کننده‌تری ارائه کنید؟

Source: cheatsheet

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn ترجیح دادن آیفون به گوشی‌های سامسونگ – علت این طرز تفکر چیست؟

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu