crash club

هر آن چه که باید درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن بدانید، اینجاست!

دسته : کسب و کار

در این مطلب بسیار جالب، نکاتی درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن در سال 2017 را برای شما بصورت موشکافانه بیان خواهیم کردیم!

مردم دنیا، کاربران آسیایی، موبایل دوستان ایرانی و حتی اعضای خانواده شما، مصرف کنندگانی نه معتاد به موبایل؛ بلکه معتاد به اپلیکیشن هستند!

آن‌ها نه اهل دود و دم هستند و نه از نظر روانی مشکل حادی در آن‌ها دیده می‌شود. آن‌ها فقط قربانیان بی‎گناه تکنولوژی‌های جدیدی هستند که در وهله اول درگیر موبایل و در مرحله بعدی وابسته به اپلیکیشن‌‌ها شده‌اند.

مدرنیته آنهم از نوع اپلیکیشن در عمق امور زندگی ما رخنه کرده است تا این که امروز حتی برای خرید کردن هم مجبور به بیرون رفتن از خانه نباشیم!

وقتی توسعه دهنده جریان سریع و غیر عادی استقبال مخاطبان را در خرید‌های اینترنتی می‌بیند؛ بیش از پیش برای جای دادن عناصر در یک اپلیکیشن خوب تلاش می‌کند. تلاشی توامان با توجه به تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن!

تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن

اگر ذره‌ای بابت مهاجرت از تجارت سنتی به الکترونیک شک وجود داشت روز‌های واپسین سال 2016 کافی بود تا بسیاری از توسعه دهندگان به اهمیت ساخت اپلیکیشن ایمان آورند.

در نوامبر و دسامبر سال 2016، از جمعه سیاه معروف تا خرید‌ سال نو با نزدیک شدن به آغاز سال 2017 حدود 91.7 میلیارد دلار درآمد از فروش آنلاین به دست آمده است که 28.43 میلیارد دلار آن مربوط به خرید‌هایی است که با اپلیکیشن موبایل انجام شده‌اند!

در واقع همان کاربرانی که در دنیای مجازی سیر می‌کنند؛ بر تن تمام مخالفان این روند یا ترند، لرزه انداختند تا بدانند اعتیاد به اپلیکیشن‌های موبایل حداقل از این نظر به نفع یک توسعه دهنده تمام می‌شود.

نه هر اپلیکیشنی که از راه برسد، بلکه برنامه‌ای در تصمیم گیری‌های کاربر تاثیر می‌گذارد که تمام عناصر آن، یکپارچه در جهت نیاز‌های کاربر باشند و به عبارتی تجربه کاربری خوبی را رقم بزند.

اگر هنوز با این مهم آشنایی ندارید دست نگه دارید! هر آن چه که باید درباره تعامل و کاربرپسند بودن اپلیکیشن بدانید اینجا در هات اپ نیوز است!

نکاتی درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن در سال 2017

tips about mobile app engagement and being user freindly in 2017

از هر 10 کاربر ایرانی یک نفر حتی اگر نیازی به استفاده از موبایل نداشته باشد به واسطه اپلیکیشن‌های آن، موبایلش را چک می‌کند.

جذابیت برخی از شبکه‌های اجتماعی، پیامرسان‌ها و اپلیکیشن‌های فروشگاهی باعث شده است کاربر بدون نظم، بدون هدف و با بی‌برنامگی به سمت اپلیکیشن روی آورد.

این اعتیاد پنهان فرصتی است برای این که تمام تلاش خود را به کار برید و اصل تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن را در محصول خود تحقق بخشید.

تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن

آزمایش و تجربه

استفاده از موبایل برای اهداف مختلف خصوصا خرید‌های آنلاین تبدیل به امری متداول و یک هنجار در جامعه شده است. شاید چند سال بعد به خرید‌هایی که ممکن است امروز حضوری انجام دهیم بخندیم و بابت زمانی که این گونه تلف کرده‌ایم، حتی تاسف بخوریم.

وقتی خرید با اپلیکیشن یک هنجار در جامعه می‌باشد؛ بدیهی است که عدم توجه به حقوق مشتری از جمله راحتی و تجربه در استفاده از اپلیکیشن (تجربه کاربری مثبت) نیز یک هنجارشکنی بزرگ محسوب خواهد شد.

تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن

مثلا در فروشی که در یک ماه گذشته در ابتدا سال نو تغییرات بزرگی در خدمات اپلیکیشنی آمریکا صورت گرفت. اغلب فروشگاه‌ها امکان جستجوی موجودی محصول را به صورت آنی از طریق اپلیکیشن فراهم کردند. سیستم پرداخت و رسیدگی به امور بانکی آخر سال هم از سرعت خوبی برخوردار بود.

اپلیکیشن‌ها یک دستیار واقعی برای فروشندگان بودند و حتی داخل فروشگاه‌ها و مراکز خرید که ازدحام جمعیت کمی روند رسیدگی به درخواست‌ها را مشکل کرده بود، کاربران از طریق اپلیکیشن بخشی از امور خود را پیش می‌بردند.

سال 2017: سال اولویت با اپلیکیشن

با داشتن یک وبسایت بهینه برای موبایل یا یک اپلیکیشن خوب در سال 2017، اولین گام‌ها را برای تعامل با مشتری برداشته‌اید. در سال 2017 محصول باید اولین بار در اپلیکیشن منتشر شود!

برخی از مواردی که به تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن کمک می‌کنند عبارتند از:

ربات‌های چت:

ربات چتی که به جای شما با دوستانتان صحبت می‌کند، ربات چت مخصوص افراد مشهور فیس بوک و…نمونه‌هایی از پیشرفت ربات‌ها در سال 2016 بودند.

استفاده از این ربات‌ها در اپلیکیشن‌ها حرکت مثبت دیگری بود که واسطه‌های پُرهزینه برای توسعه دهنده را حذف می‌کرد.

اگر چه هنوز استفاده از این ابزار در اپلیکیشن‌ها هنوز رواج نیافته است اما به خوبی می‌دانیم امروزه ربات های چت به فرمانروایان جدید و قدرتمند قلمرو اینترنت تبدیل شده‌اند!

واقعیت افزوده:

AR کاربرد بیشتری نسبت به VR در عرصه کسب وکار دارد. کاربر شاهد تغییراتی مجازی در امکانات سخت افزاری موجود است و می‌تواند آرامش بیشتری حین خرید محصولی داشته باشد که حتی به صورت مجازی می‌تواند آن را بر تن کند!

استریمر‌های ویدیویی:

استفاده از این تکنولوژی نظیر استریمر ویدیویی Busker که قبلا معرفی کردیم، ماهیت خرید آنلاین را تغییر می‌دهد؛ گویی که در فروشگاه واقعی در حال خرید کردن هستید.

تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن

پتانسیل‌هایی که دیر کشف شد

موبایل‌های هوشمند پتانسیل بالایی برای پذیرش تکنولوژی‌های تلفیقی با اپلیکیشن دارند. فرصتی برای تجارب اصیل، همه جانبه و بی‌بدیل در اپلیکیشن‌ها فراهم شده است که بخش عمده‎ای از آن تازه در سال 2016 کشف شد.

اسنپ چت، پوکمون گو و Uber هر چند خیلی دیر اما به صورت ضربتی وارد شدند تا به مفهوم تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن معنای تازه‌ای دهند.

با قطعیت می‌توان گفت اولین پُل ارتباطی متفاوت میان کاربر و جهان پیرامونش با همین برنامه‌ها و موارد مشابه آن‌ها شکل گرفت.

از خانه تا فروشگاه

مسیر خانه تا فروشگاه برای یک توسعه دهنده موبایل خیلی گران تمام می‌شود. در این مسیر باید هر ترفندی را به کار برد تا مشتری منصرف شود و فقط پایش به فروشگاه نرسد.

باید تمام نمونه‌های واقعی در برابر فروشگاهی که شما به صورت مجازی راه‌اندازی کرده‌اید، سر تعظیم فرود آورند!

البته منظور از فروشگاه حتما فروشگاه‌هایی نیست که اقلام خاصی را عرضه می‌کنند. به هر شیوه‌ای که شما از اپلیکیشن خود کسب درآمد می‌کنید؛ در واقع در حال اداره کردن فروشگاهی مختص خودتان هستید. یا خدمت یا محصول؛ فرقی ندارد.

تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن

نگذارید پای مشتری به بیرون از خانه برسد. از پوش نوتیفیکیشن، پیامک، ایمیل یا اعلان جشنواره‌های خاص در قالب ارسال پیام درون برنامه‌ای غافل نشوید.

خدمات بر پایه موقعیت جغرافیایی

یکی از چیز‌هایی که توجه کاربر را به صورت ویژه جلب می‌کند تبلیغات خدماتی است که در یک قدمی او هستند. هر چه قدر فاصله با کاربر کمتر شود، نتیجه بهتری خواهید داشت.

تکنیک‌های بازارایابی بر اساس موقعیت جغرافیایی به شدت روی تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن تاثیرگذار است.

تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن

در این زمینه تمرکز روی اموری که رقبا بدان مشغول هستند کمک شایانی در روند جذب مشتری به شما می‌کند.

اگر کاربران ساکن منطقه 5 تهران عمدتا به یک فروشگاه مرکزی در قلب منطقه مراجعه می‌کنند، شما بر اساس تفاوت‌های فاحش قیمت گذاری خودتان نسبت به این فروشگاه، با پیامک اطلاع رسانی ارسال کنید.

بدون شک گاهی ذکر اسامی رقبا برای هوشیار کردن کاربران لازم است تا تفاوت را احساس کنند!

تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن

امسال توسعه دهندگانی که از تکنولوژی‌های متکی بر مکان مثل GPS یا Wi-Fi استفاده می‌کنند نسبت به رقبای خود یک سر و گردن بالاتر خواهند بود!

اطلاعاتی که از طریق ردیابی جغرافیایی حاصل می‌شود به خوبی در شناخت و کشف مخاطبان هدف کمک کننده خواهد بود. شناخت این مخاطبان به جمع‌آوری اطلاعاتی که در افزایش تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن تاثیر دارند، کمک می‌کند.

سرعتی و انفجاری عمل کنید

یک تجربه خوب و متفاوت را خیلی سریع قبل از این که تکنولوژی‌های جدید وارد شوند و مجبور به رقابت برای آن‌ها هم باشید، به کاربر تقدیم کنید.

خوش نیتی خود را به کاربر هدیه کنید و منتظر این نباشید که هر نفر چند ساعت از وقتش را در برنامه شما صرف کند. روی اطلاعاتی متمرکز باشید که شما را از روش‌های منسوخ بی‌نیاز می‌کند و در عین حال به مشتری نزدیکتر می‌نماید.

کسب بینش عمیق از ترجیحات کاربر

یکی از راه‌های افزایش تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن کسب بینش عمیق از معاملات قبلی کاربر، محصولاتی که خریداری کرده است، رفتار کاربری او و خلاصه فعالیت‌های آنلاینش می‌باشد.

مثلا کاربری یک سال پیش یک ست هدفون از فروشگاهی خریداری کرده است. اگر شما نمونه‌های جدید بعد از آن را در دست دارید با استفاده از پوش نوتیفیکیشن محصولاتی که در حوزه علاقه‌مندی و ترجیحات کاربر می‌باشند را اطلاع رسانی نمایید.

تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن

از دستور العمل‌های ویدیویی منحصر به فرد برای آشنایی بیشتر کاربر با محصول غافل نشوید. یک اولویت‎بندی مناسب میان خواسته‌های عمده کاربران، شما را به آنچه این مدت به دنبالش بوده‎اید، نزدیکتر می‌کند.

تجربه‌های شما:

برای به دست گرفتن بازار، دوام آوردن در برابر رقبا و حضوری موفق مطابق با تجربیاتتان چه پیشنهادی برای توسعه دهندگان تازه‌وارد دارید؟ فرصت بهره‎مندی از آموخته‌هایتان را در اختیار سایر کاربران قرار دهید.

Source: austininno

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu