The best strategy games in 2016

آیا شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد هستند؟ پیش بینی رفتارهای انسانی با توجه به شکلک‌های محبوب آنها!

دسته : اخبار
شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد

گاهی یک شکلک بیانگر هزاران حرف خواهد بود، اما آیا شکلک‌ها می‌توانند انعکاس احساس و زبان بدن به هنگام برقراری ارتباط در دنیای مجازی باشند؟ آیا شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد هستند؟

محققان معتقدند امکان بررسی شخصیت افراد و واکنش‌های آنها در دنیای واقعی با بررسی شکلک‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهند وجود دارد.

با توجه به این موضوع که بیش از 90 درصد کاربران اینترنت در حال حاضر از شکلک در پیام‌ها یا ایمیل‌های خود استفاده می‌کنند، دانشمندان تصمیم به تحقیق در این مورد گرفته‌اند که آیا شکلک‌ها همچون زبان بدن بر رفتارهای انسانی تاثیر می‌گذارند؟

شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد و پیش‌بینی کننده رفتار آنها در دنیای واقعی هستند

شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد

تحقیقات در مورد تفسیر و کاربردهای شکلک‌ها در مراحل ابتدایی خود قرار دارند با این وجود به گفته‌ Linda Kaye روانشناس دانشگاه Edge Hill: این موضوع اثبات شده است که شکلک‌ها نیز به صورت عوامل غیرکلامی در ارتباطات تاثیرگذار هستند و حتی شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد هستند.

تحقیقات گذشته تغییرات پردازش‌های عصبی مغز را برای جملاتی که دارای شکلک هستند و جملات بدون شکلک را مورد بررسی قرار داده بودند.

نکته جالب اینجا بود که جملاتی که دارای شکلک بودند هم بخش چپ و هم بخش راست مغز را فعال می‌کردند.

بخش راست مغز که کنترل احساسات را بر عهده دارد وقتی در یک ارتباط با شکلک‌ها مواجه می‌شود، واکنش‌‌های روانی مختلفی از خود نشان می‌دهد؛ در حالی که در ارتباطات کلامی، بخش چپ مغز غالب است.

شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد

در این تحقیقات مشخص شد ارتباطات عاطفی منحصر به برخوردهای چهره به چهره نیست و استفاده از شکلک نیز خود به نوع دیگری از ارتباط چهره به چهره در دنیای مجازی تبدیل شده است.

Kaye در تحقیقی که سال گذشته منتشر شد دریافت که برخی از صفات شخصی در استفاده از شکلک‌ها تاثیرگذار است. افرادی که از شکلک‌ها استفاده می‌کنند دلپذیرتر، همدل‌تر، قابل پذیرش‌تر و اجتماعی‌تر هستند.

Linda Kaye معتقد است با توجه به اینکه در یک جامعه دیجیتال زندگی می‌کنیم و تعاملات مجازی ما هر روز در حال گسترش هستند و با توجه به کاربرد زیاد شکلک‌ها در ارتباطات، فرصت هیجان‌انگیزی برای روانشناسان فراهم شده تا با بررسی این رفتارهای آنلاینِ پُرکاربرد، امکان پیش‌بینی رفتارهای انسان معاصر در دنیای واقعی را هم داشته باشند.

شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد

درک رفتارهای انحرافی آنلاین و جمع ‌آوری داده‌های آنلاین می‌توانند به ابزار قدرتمندی برای پیش‌بینی یا مقابله با رفتارهای مجرمانه تبدیل شوند.

نظر شما چیست؟ آیا شکلک‌ها نشانگر شخصیت افراد هستند؟

از دست ندهید!

نقاط ضعف هواوی

نقاط ضعف هواوی و تکرار اشتباهات قدیمی سامسونگ = آینده‌ای نامشخص برای این کمپانی

هواوی این روزها به نامی بزرگ در صنعت گوشی‌های هوشمند تبدیل گشته که علاوه بر بازار چین در بازارهای

ادامه مطلب...
تصاویر جدید آیفون 8

تصاویر جدید آیفون 8 و تایید ویژگی‌های درزکرده به همراه ظاهری شبیه به آیفون نخستین!

به نظر می‌رسد به مرحله جدیدی از چرخه شایعات مربوط به آیفون 8 وارد شده‌ایم. این‌بار به جای کانسپت، نمودار و

ادامه مطلب...
اپلیکیشن Hey! Vina

اپلیکیشن Hey! Vina و تجربه لذت رفاقت‌های دیرپای زنانه

اپلیکیشن Hey! Vina همراه دائمی شما برای ساخت روابطی جدید و زنانه است. روابطی که در آن احساسات و شوروشعف

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu