The best strategy games in 2016

تماس صوتی در تلگرام این اپلیکیشن را محبوب‌تر خواهد کرد؟

دسته : آپدیت ها
تماس صوتی در تلگرام

یکی از پیام‌رسان‌های معروف در کشور ما یعنی تلگرام در ادامه فعالیت های شبانه روزی رقیبانش، سعی کرده که از این قافله عقب نماند و به تازگی مالک آن در توییتر اعلام کرده است که منتظر امکان تماس صوتی در تلگرام باشید!

این روزها بازار استفاده از پیام رسان‎های مختلف بسیار گرم است و این نرم‌افزارها نیز برای گسترش امپراطوری خود در این حوزه مدام در حال اضافه و یا حذف کردن امکانات برای کاربرانشان هستند.

جزییات اضافه شدن تماس صوتی در تلگرام

تماس صوتی در تلگرام

بنا بر گفته‌های توییتری پاول دوروف بنیان‌گذار تلگرام، به‌زودی شما قادر خواهید بود که تماس‌های صوتی را نیز از طریق تلگرام برقرار نمایید و همچنین می‌توانید تِم پیام‌رسان خود را هم تغییر دهید.

هفته گذشته نیز یک سری تم برای نسخه دسکتاپ تلگرام ارائه شد که مورد استقبال برخی کاربران قرار گرفته است.

در روز دوشنبه خبرنگاران سایت VentureBeat برای باخبر شدن از وضعیت تلگرام با سخنگوی تلگرام تماس گرفتند ولی او از حرف زدن درباره توییت اخیر پاول دوروف سر باز زد!

ادعاهای قبلی تلگرام برای تماس صوتی رمزنگاری شده

تماس صوتی در تلگرام

در اردیبهشت‌ماه سال 94 تلگرام اعلام کرد که «یک تکنولوژی تماس صوتی رمزنگاری‌شده» را چند مدت قبل توسعه داده است، ولی پس از این حرف هیچ خبری از استفاده این تکنولوژی در این مسنجر نشد.

هنوز هم دقیقا معلوم نیست که تماس صوتی آینده که قرار است جزئی از این پیام‌رسان شود، رمزنگاری‌شده است یا نه! ولی همیشه امنیت یک پای ثابت در تلگرام بوده است.

البته هفته قبل الگوریتم رمزنگاری تلگرام با یک اتفاق زیر سوال رفت، آن اتفاق هم این بود که دولت روسیه با استفاده از افشای اطلاعات حزب دموکرات و هیلاری کلینتون به ترامپ در برنده شدن در انتخابات کمک کرده است و آن‌ها حدود 5 سال نیز از وی حمایت می‌کرده‌اند!

چالش‌های پیش رو

در ادامه بحث تماس صوتی در تلگرام می خواهیم نگاهی موشکافانه به تلگرام داشته باشیم، با توجه به پرونده منتشرشده توسط ازفید (شرکت رسانه‌ای خبری اینترنتی آمریکا) که مولف آن جاسوس سابق MI6، آقای کریستوفر استیل بوده است، آژانس امنیت FSB روسیه به اطلاعات تلگرام نفوذ کرده است و با موفقیت توانسته است که از دیواره‌های امنیتی این سرویس ارتباطی عبور کند، در همین راستا دیگر نباید از این پیام‌رسان انتظار هیچ‌گونه امنیتی را داشت!!

تماس صوتی در تلگرام

سخنگوی تلگرام در جواب این مقاله به سایت Verge گفت: گزارش استیل ساختگی است و هیچ مدرکی برای تایید آن وجود ندارد. این پرونده هم ممکن است که مربوط به باگ موجود در درخواست پیامک باشد که بهار گذشته کشف شد.

اعضای جامعه اطلاعاتی تایید کرده‌اند که گزارش‌های استیل معتبر است ولی یکی از آن پرونده‌ها که مربوط به تماس بین مقامات روسیه و یک عضو کمپین ترامپ بوده است، ظاهرا اشتباه و غلط از آب درآمده است.

تماس صوتی در تلگرام

ربات‌ها و تکنولوژی هوش مصنوعی در سال‌های اخیر با فراهم‌سازی امکانات زیاد جای خود را در دل افراد پیدا کرده‌اند، ولی استفاده از پلتفرم‌های شبکه اجتماعی یک چیز دیگر است، مخصوصا وقتی که چاشنی آن تماس صوتی باشد.

بهتر است بدانید که در آذرماه گذشته پیام‌رسان فیس‌بوک، واتس اپ، وی چت و کیک قابلیت تماس تصویری و صوتی را برای کاربران خود اضافه کرده‌اند.

نظر شما چیست؟ آیا یا اضافه شدن تماس صوتی در تلگرام این برنامه محبوب‌تر خواهد شد؟!

Source: Venturebeat

از دست ندهید!

مروری بر گذشته و آینده گوشی‌های ضدآب – همراهِ روز‌های بارانی و برفی!

ضرورت وجود گوشی‌های ضدآب با این همه سرمایه‌ای که سالانه به دلیل صدمات آبی به موبایل رخ می‌دهد یک

ادامه مطلب...
کلکسیون گوشی‌های قدیمی

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

قبل از وقوع انقلاب گوشی‌های هوشمند بیشتر مردم یک یا دو گوشی قدیمی داشتند، اما Stefan Polgari صاحب کلکسیون گوشی‌های

ادامه مطلب...
گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ

گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ را با وجود این دلایل بخریم یا نخریم؟

سامسونگ در 29 مارس جدیدترین پرچمدار خود را رونمایی خواهد کرد. گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ بعد از تاخیر

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu