دراپ باکس مساوی با هر نفر یک ابر

دسته : کسب و کار

هات اپ نیوز :

در سال 2007 انقلاب مهمی در زمینه ذخیره اطلاعات رخ داد . انقلابی که باعث شد سرویس های ابری بیشتر مورد استفاده و توجه قرار بگیرند . و اگر صادقانه بگوییم باعث شد عیب ها و نقص های ان شناخته شود و توسط ارائه دهنده گان این سرویس بر طرف گردد .

 

در انتهای سال 2006 زمانی که درو هوستون (Drew Houston) فلش خودرا جاگذاشت پیش فرضی از ایده ای که بعدا دراپ باکس نام گرفت در ذهن او نقش بست . در ابتدا درو بر اساس پیش فرض ذهنی خودش سرویسی را برای استفاده شخصی راه اندازی کرد اما بعد از مدتی به این پی برد که این سرویس می تواند برای دیگران هم مفید باشد .

در همین زمان هم دانشگاهی درو ارش فردوسی به او ملحق شد و هردو در کنار هم اقدام به توسعه دراپ باکس کردند .هردو این افراد به خوبی می دانستند که برای ادامه ی مسیر نیاز به سرمایه دارند پس به سراغ شرکتی رفتند که می توان گفت نقش به سزایی در توسعه بیش از 150 کسب کار اینترنتی همانند دراپ باکس دارد . وای کامبینیتور سالانه مقدار 120 هزار دلار را به یکی از کسب کارهای که امید به جهانی شدن ان دارد میدهد و در سال 2007 این سرمایه نصیب ارش فردوسی و درو هوستون شد.

ابتدا دراپ باکس بر روی دامنه  Getdropbox.comراه اندازی شد و این روند تا سال 2009 ادامه داشت تا اینکه سایت به دامنه امروزی خود یعنی dropbox.comانتقال پیدا کرد . تا سال 2011 دراپ باکس توانست با سه شرکت سونی و سامسونگ و اریکسون قرار داد ببندد تا هرکدام از این شرکت ها بر روی دیوایس ها خود به صورت پیش فرض دراپ باکس را داشته باشند.

اما همه چیز خوب پیش نرفت و در سال 2012 دولت چین دراپ باکس را فیلتر کرد تا این شرکت نزدیک به 15% از مشتریان خود را از دست بدهد . هرچند این فیلتر در سال بعد از ان یعنی 2013 برداشته شد اما چینی ها برای رفع نیاز خود رو به سوی استفاده از نمونه داخلی ان که توسط شرکت تنسنت سازنده نرم افزار محبوب وی چت ساخته شده بود اوردند .

همچنین در سال 2012 ماکروسافت و گوگل وارد عرصه رقابت شدند که هرکدام سعی داشتند تا سهم بیشتری از بازار را نصیب خود کنند . ماکروسافت و گوگل در ابتدا هرکدام با ارائه دادن حجم میزبانی بالا (16گیگ) سعی داشتند تا بازار را از چنگ دراپ باکس در بیاورند اما رابط کاربری قوی دراب پاکس باعث شد تا دراپ باکس در صدر جدول بماند البته تا 6 ماه دوم سال 2014 . بعد از ان دراپ باکس جای خودرا به ماکرو سافت داد و در یک پله پایین تر یعنی جایگاه دوم ایستاد.

Dropbox-logo.png

ارزش مالی دراپ باکس

 

در حال حاضر ارزش دراپ باکس در بازار خصوصی سرمایه گذاری بیش از 10 بیلیون دلار است . اما دراپ باکس قصد دارد تا میزان قابل توجهی از سهام خود را در بازار بورس به فروش بگذارد . با اضافه شدن رقیبان جدی در زمینه ذخیره سازی ابری دراپ باکس راه مشکلی برای بالا بردن ارزش سهام و حتی حفظ ان دارد .

Dropbox

امکانات دراپ باکس

 

در حال حاضر دراپ باکس ارائه دهنده خدمات متنوعی به مشتریان خود می باشد که در زیر به توضیح ان ها می پردازیم .

سرویس ذخیره ابری اطلاعات ( تمامی کابران در ابتدا 2 گیگ حجم دریافت می کنند که با دعوت از دوستان خود یا معرفی دراپ باکس به انها این حجم تا 32 گیگ هم افزایش پیدا می کنم )

سرویس ذخیره ابری اطلاعات تجاری ( در این سرویس شما با پرداخت پول این امکان را پیدا میکنید تا یک یا چند پوشه با دسترسی نا محدود بسازید همچنین تمامی اطلاعات در این پوشه توسط مدیر قابل کنترل می باشد . از ویژگی های این سرویس به سرعت بیشتر بارگذاری اطلاعات نسبت به ورژن معمولی ان می توان اشاره کرد . همچنین این سرویس محبو ب توسط بسیاری از سایت های دانلود استفاده می شود .)

 

سرویس ذخیره اطلاعات با دسترسی چند روزه ( این سرویس این امکان را می دهد تا فایل ها چند روز بعد از به اشتراک گذاری به صورت خودکار حذف شوند . )

 

سرویس قرض دادن فضای ذخیره اطلاعات ( شما میتوانید در صورت تمام شدن حجم ذخیره سازی از دوستان خود بخواهید تا مقداری از حجم خودرا با شما به اشتراک بگذارند .)

 

مشتریان مطرح دراپ باکس

Spotify , national geographic , kayak , ideo , zendesk , hyatt , fx platform

روش مدیریتی در داپ باکس

دراپ باکس از شیوه مدیریتی باز استفاده میکند . و مدیران این شرکت اتاق خاصی ندارند و همیشه فعالیت هایشان را در کناره سایر کارمندان انجام میدهند و این صمیمیت باعث پیشرفت انها شده است . این شیوه توسط مارک زاکربرگ ابداع شد و در تمامی کسب کارهایی که فیسبوک مادر انها است توسعه پیدا کرد . اما دراپ باکس این روش را به سبک خودش توسعه داد و باعث شد تا فیسبوک نیز از این ایده های جدید را بکار بگیرد . که در ادامه به انها خواهیم پرداخت . تمامی کارکنان دراپ باکس در تمام ساعت های کاری به مدیران خود دسترسی دارند و این ازادی را دارند تا ایده ها و انتقادات و یا پیشنهادات خود را به انها ارائه بدهند.

اما هیچکدام از این ها منحصر به دراپ باکس نیست . در دراپ باکس هر روز جشنی برپاست . و برگذار کنندگان جشن از 34 تقویم استفاده میکنند و محدود به تقویم میلادی نیستند . تمامی این برنامه ها باعث شده است تا دراپ باکس یکی از شادترین کسب و کارها باشد و درو نیز در یکی از مصاحبه هایش به این نکته اشاره کرد و گفت ما شادترین کارمند ها را داریم . اما حالا باید به نکته دیگری اشاره کنیم که باعث شده است این کسب کار از دیگر رقبایش بالا تر باشد که در ابتدا نیز به ان اشاره کردیم و ان هم محیط گرافیکی بسیار قوی ان است.

از ابتدا در دراپ باکس روانشناسان با طراحان همکاری نزدیکی داشته اند و هنوز هم این همکاری ادامه دارد . روانشناسان در این شرکت تاثیر رنگ های مختلف را بر روی کاربران امتحان کردند تا به نقطه مطلوب رسیدند . این شرکت ارزش گذاری سهام خود را از طریق سازمان های خصوصی انجام میدهد چون مدیران ان قصد ندارند تا با ورود به بازار یکباره ارزش ان افزایش یابد چون بر این باورند این قیمت گذاری مانند حباب خواهد بود و سود دهی انقدر نیست تا بتواند خواسته های سهام داران را بر طرف سازد .

 

مقایسه دراپ باکس در دیوایس های مختلف

 

بی شک دراپ باکس به واسطه اولین بودن انتخاب اول بسیاری از مصرف کننده گان است اما مشکلات و باگ هایی که دراپ باکس و گوگل درایو دارند و مشکلاتی که برای حافظه های گوشی و پردازش انها ایجاد می کنند باعث می شود که مشتریان در نیمه راه رو به سوی استفاده از وان درایو بیاورند .

 

دراپ باکس در اندروید :

شاید در نگاه اول دراپ باکس انتخاب خوبی نباشد . چون دراپ باکس در ذخیره سازی عکس ها و ذخیره سازی فایل ها به صورت مستقیم از روی ایمیل شما کش بسیاری ایجاد میکنند و خیلی از اوقات در کنار ذخیره سازی در کلود روی گوشی هم برای مواقع افلاین ذخیره میکند که باعث کند شدن سرعت پردازش دیوایس شما میشود . اما اگر دوست دارید بدون مشکل از دراپ باکس استفاده کنید به شما پیش نهاد میکنم دو اپلیکیشن کروسل و میل باکس را رو دیوایس اندروید خود نصب کنید تا بدون مشکل به ذخیره اطلاعات خود بپرذازید .

هردو این اپ از فضای دراپ باکس شما استفاده میکنند و اگر بخواهید فقط از کروسل برای بارگذاری عکس ها استفاده کنید نیاز به یک حساب کاربری در دراپ باکس دارید .

دراپ باکس در ویندوز :

 

شاید انتخاب خوبی نباشد وقتی ویندوز در وان درایو به شما 100 گیگ جایزه برای مدت سه سال میدهد اما میتوان گفت بی نقص ترین دراپ باکس متعلق به سیستم عامل ویندوز است . فقط کافی است در تنظیمات ان نوتیفیکیشن انرا تنظیم کنید تا اسوده باشید . چون دراپ باکس بصورت مدام از شما میخواهد تا دراپ باکس را به دوستان خود معرفی کنید و حجم بیشتری دریافت کنید و گاهی تنها چیزی که نصیبتان میشود فقط و فقط 500 مگابایت است .

دراپ باکس در ای او اس :

دراپ باکس قبل از اتحاد ماکروسافت و اپل تمرکز زیادی بر روی این سیستم عامل داشت و در حال حاضر هم نزدیک به 38 % مشتریان این سرویس از دیوایس های اپل هستند . تنها ویژگی متمایز کننده دراپ باکس در اپل امکانات مربوط به لوکیشن و ظاهری زیبا تر نسبت به دو سیستم عامل دیگر  است . اما این یک توصیه مهم برای همه کسانی است که میخواهند از دراپ باکس استفاده کنند : حتما کروسل و میل باکس را نصب کنید .

 

1_ کروسل : پردازش سریع تری دارد و برای ذخیره عکس روی دراپ باکس طراحی شده .

2_ میل باکس : برای ذخیره فایل ها و ارسال ان ها توسط ایمیل ساخته شده است . مانند ان است که یک میل با دامنه دراپ باکس داشته باشید . همچنین در ای او اس می توانید ان را تنها تبدیل به یک ذخیره کننده فایل های ایمیل کنید .

 

دراپ باکس بر روی کامپیوتر های شخصی

 

برگ برنده دراپ باکس در مقابل رقبایش نرم افزار ان برای کامپیوتر های شخصی است . هرچند با خرید بسته تجاری امکانات بیش تری دریافت میکنید اما نمونه معمولی ان تمام نیاز های شما را برطرف میکند ضمن اینکه در ویندوز 8 و 10 با رقیب خود وان درایو شانه به شانه است و به کاربرانی که از دراپ باکس در نسخه های جدید ویندوز استفاده میکنند بین 2 تا 5 گیگ جایزه میدهد . دراپ باکس به دلیل تولید نرم افزار خود برای تمامی سیتم عامل ها مورد توجه است و این گستردگی یکی دیگر از مزیت های دراپ باکس نسبت به رقبایش است .

 source: TechCrunch,Drop box Blog,Y Combinator,Nazdaq,Forbes,app store ,google play,Store

 

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu