Batlle Bay

تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی از اپلیکیشن‌های غیر جعلی چگونه است؟

دسته : آموزش
تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی

با توجه به زیاد بودن نرم‌افزارهای موجود در استورهای مختلف، تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی می‌تواند برای یک کاربر سخت باشد، ولی در مطلب امروز سعی کرده‌ایم تا این مشکل را برای شما همراهان همیشگی هات اپ نیوز حل کنیم.

این روزها بازار اپلیکیشن‌ها بسیار داغ است و شاهد هجوم توسعه‌دهندگان به سمت پلتفرم‌های همه‌گیر موبایل هستیم. دراین‌بین مثل همیشه یک سری توسعه‌دهنده هم هستند که به دنبال اهداف خرابکارانه خود، یک سری اپلیکیشن جعلی را در مارکت‌ها قرار داده‌اند.

آموزش تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی

حتما تابه‌حال به دنبال یک اپلیکیشن خاص در سایت‌ها گشته‌اید؛ آیا به این هم توجه کرده‌اید که آن نرم‌افزار نسخه اصلی است یا جعلی؟

این ورژن‌ها به دنبال چیزی شیرین‌تر از پول‌های موجود در کارت شما هستند، هدف آن‌ها دست یافتن به اطلاعات شخصی شماست!

تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی

بر طبق تحقیقات انجام‌شده توسط سایت Nord VPN، اپلیکیشن‌های جعلی به دنبال دزدیدن اطلاعات کارت شما هستند که می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری را برای کاربران به بار آورد.

سایت Nord VPN ادعا کرده است: بسیاری از نرم‌افزارها از آگهی‌های درون برنامه‌ای، برای درآمدزایی استفاده می‌کنند، دراین‌بین تعداد کثیری نیز به دنبال دزدی اطلاعات شخصی و حساب‌های بانکی شما هستند تا از آن‌ها سواستفاده نمایند.

این اپلیکیشن‌ها می‌توانند با نصب نرم‌افزارهای مخرب به دزدی اطلاعات شخصی شما بپردازند و حتی کار را به‌ جاهای باریک‌تری نیز بکشانند و با قفل‌کردن گوشی، از کاربر درخواست پول نمایند!!

تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی

در ادامه چند توصیه Nord VPN را می‌بینیم که باید برای تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی از آن‌ها استفاده کنیم:

راه‌های تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی

  • استفاده نادرست از زبان: از آنجایی‌ که این اپلیکیشن‌ها به‌صورت عجله‌ای ساخته‌ شده‌اند، به‌احتمال‌زیاد به‌درستی از زبان انگلیسی در قسمت‌های مختلف نرم‌افزار استفاده‌ نشده و گرامرها به‌صورت صحیح رعایت نشده‌اند. اگر کاربران به اصل بودن اپلیکیشن شک دارند، حتما نگاهی به توضیحات اپلیکیشن بیندازند و گرامر و تلفظ را به‌دقت چک کنند.
  • عدم وجود بررسی برای اپلیکیشن: اپلیکیشن‌های جعلی معمولا فاقد هرگونه بررسی توسط کاربران هستند، پس یکی از نشانه‌های جعلی بودن اپلیکیشن می‌تواند همین باشد.
  • به اپلیکیشن‌های خرده‌فروشی توجه کنید: بسیاری از اپلیکیشن‌های خرده‌فروشی موقع اعیاد و تعطیلات به بهانه‌های مختلف، کاربران زیادی را به خود جذب می‌نمایند و اکثرا نیز اطلاعات حساب بانکی یک فرد را درخواست می‌کنند، به همین دلیل باید دقت زیادی در استفاده از آن‌ها داشت و فریب نوع جعلی آن‌ها را نخورد.
  • نام توسعه‌دهنده: نام توسعه‌دهنده اپلیکیشن باید درست باشد و کاربر نام توسعه‌دهنده را در دسته‌بندی مربوطه در فروشگاه‌های اپلیکیشن جستجو نماید تا مطمئن شود که نام سازنده صحیح وارد شده است. باید از دانلود اپلیکیشن‌هایی که نام توسعه‌دهنده اشتباه بوده یا خراب تلفظ شده است، خودداری نمایید.
  • تنوع اپلیکیشن: اگر یک اپلیکیشن فیک و جعلی باشد به‌ احتمال‌ زیاد توسعه‌دهنده آن اپلیکیشن‌هایی را نوشته است تا تمام موضوعات، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را پوشش دهد، توسعه‌دهندگان کلاه‌سیاه این کار را برای افزایش طیف قربانیان خود انجام می‌دهند!
  • رفتن به سایت پذیرنده: اگر این اپلیکیشن، یک اپلیکیشن پرداختی است، باید شما را به سایت پذیرنده نیز هدایت کند، اگر این‌چنین نبود، حتما یک جای کار می‌لنگد!
  • معامله پُرسود: اگر اپلیکیشن موردنظر چیزی را پیشنهاد می‌داد که خیلی به نفع شما بود، حتما به آن شک کنید چون این روزها سلام گرگ بی‌طمع نیست!
  • دقت دقت دقت: در آخر باید گفت که حتماً 6 دُنگ حواستان را جمع کنید. همه‌چیز را همیشه دوبار چک کنید و با رعایت این نکات، اپلیکیشن‌های موردعلاقه خود را دانلود نمایید.

تشخیص اپلیکیشن‌های جعلی

حرف آخر

به نظر شما اقداماتی مانند برخورد گوگل با اپلیکیشن های متقلب و حذف 47 هزار اپلیکیشن اپ استور  تا چه حد می‌تواند به ریشه کن کردن این نوع اپلیکیشن‌ها کمک کند؟

اگر دراین‌بین نکته‌ای را می‌دانید که می‌تواند به این لیست اضافه شود، حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

Source: gizmodo

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu