crash club

سه تحول تدریجی در روند توسعه اپلیکیشن‌ها که به شما کمک می‌کنند بروز باشید!

دسته : کسب و کار
روند توسعه اپلیکیشن‌ها

حتی بهترین اپلیکیشن‌ها یک درگیری متمادی یا کشمکشی تمام نشدنی با گوگل پلی یا اپ استور تجربه می‌کنند و لحظه ای آسوده نیستند. در این شرایط بررسی و بهبود روند توسعه اپلیکیشن‌ها اهمیت قابل توجهی پیدا می‌کند!

پشت سکوت اپلیکیشن‌هایی که با استفاده از آن‌ها عکس‌های سلفی را ویرایش می‌کنیم، به واسطه آن‌ها امنیت گوشی خود را بالا می‌بریم یا فضای گوشی اندرویدی خود را دگرگون می‌کنیم بلکه روحیه ای تازه شود، هیاهوی عجیبی نهفته است.

عواقب سیاست پنبه و آتش بازار‌های اپلیکیشنی دامنگیر برنامه‌هایی می‌شود که تمام تلاش خود را برای ماندن و دیده شدن به کار بستند؛ اما به خوبی می‌دانند دیر یا زود آتش تحولاتی که همه و همه زیر سر کاربر است، روزی پنبه وجودشان را می‌سوزاند.

در واقع در گستره زمان، تحولاتی به صورت تدریجی رخ می‌دهد تا نهایتا در بزنگاهی از روند توسعه اپلیکیشن‌ها هم، اپلیکیشن فراموش شود و هم زحمات یک برنامه نویس بر باد رود.

روند توسعه اپلیکیشن‌ها

خیلی وارد جزئیات نشویم. به خوبی می‌دانیم که عصر نوآوری و فناوری‌های جدید هم شغل ایجاد کرد و هم بسیاری را از کار بیکار! مهم‌ترین خصلت این عصر، پویایی و تحرک دیجیتالی است که در آن جریان دارد.

رسمی که طبق آن بعد از معرفی یک تحول جدید، فناوری دیروز کهنه محسوب می‌شود و باید به زودی حذف گردد؛ مگر این که خود را با تحولاتی که به وجود آمده است هماهنگ کند؛ چون برای حضور در صنعتی که تا سال 2022 تقریبا 128 میلیارد دلار ارزش می‌یابد، باید تابع قوانین آن بود.

اگر از ما که مدت‌ها است در هات اپ نیوز به عنوان بروزترین پایگاه خبری اپلیکیشن‌های موبایل در ایران، چالش‌های برنامه نویسی را زیر نظر داریم، می‌پرسید؛ باید گفت تنها راه ادامه حیات و احیا اپلیکیشن‌ مرده و برنامه‌هایی که در صدد فراموشی در طول روند توسعه اپلیکیشن‌ها هستند، شناخت همین تحولات است.

روند توسعه اپلیکیشن‌ها

در این مطلب با سه تحول اصلی که در سال 2017 باید چشم‌انداز فعالیت‌های آتی شما باشند آشنا خواهید شد.

آخرین تغییرات در روند توسعه اپلیکیشن‌ها که باید بدانید

changes in app development trends

هدف از هر گونه دگوگونی دیجیتال، جلب رضایت کاربر و فراهم کردن امکاناتی است که تا دیروز یک کمبود یا نیاز برای او به حساب می‌آمده است.

توسعه اپلیکیشن‌ها در دهه گذشته تاثیرات مثبتی خصوصا روی کسب وکار‌ها داشته است. به جرات می‌توان گفت چابکی و نشاطی که امروز سیستم اداری تجربه می‌کند در هیچ برهه زمانی از یک دهه گذشته وجود نداشته است.

روند توسعه اپلیکیشن‌ها

این چابکی حاصل تغییرات متعددی در روند توسعه اپلیکیشن‌ها بوده است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

یکپارچه سازی اپلیکیشن‌ها

تبادل اطلاعات و تسهیل اموری که تا دیروز مستقیما از طریق دسکتاپ انجام می‌شدند، از مزایایی هستند که مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک به همراه داشت.

اما هنوز بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌هایی که در حوزه اپلیکیشن فعالیت دارند نتوانستند از تمام قابلیت‌های یک اپلیکیشن بهره‌وری عملیاتی داشته باشند.

مثلا اگر نگاهی به اطراف خود بیندازید؛ کسب وکار‌های زیادی هستند که اپلیکیشن خاص خود را طراحی نمودند و حتی آدرس دانلود برنامه را از مارکت‌های ایرانی روی کارت ویزیت خود درج می‌کنند؛ اما تنها نقشی که این اپلیکیشن دارد، حفظ وجهه، آبرو و افزایش اعتبار آن شرکت است.

روند توسعه اپلیکیشن‌ها

زمانی اپلیکیشن یک مرکز خدماتی کارآمد است که بتواند تمام عوامل را یکپارچه کند. تیم فروش، مسئول تعمیرات و بخش پشتیبانی یک فروشگاه اینترنتی باید آنقدر هماهنگ باشند که برای فرستادن تکنسین تعمیرات، ارسال یک تیکت در اپلیکیشن کافی باشد.

امکان ردیابی موقعیت جغرافیایی یکی از کلید های طراحی اپلیکیشن موثر برای چنین کسب وکار‌هایی است تا هیچ میکرولحظه‌ای در ساعات کاری هدر نرود.

یکپارچه سازی؛ حتی فراتر از خدمات منطقه جغرافیایی

این روز‌ها ردیابی از طریق GPS گوشی به وسیله اپلیکیشن یک ضرورت است؛ نه یک انتخاب که اگر بخواهید آن را لحاظ کرده و اگر مایل نباشید رد کنید.

یکپارچه سازی در سال 2017 فراتر از خدمات منطقه جغرافیایی است. این روز‌ها در روند توسعه اپلیکیشن‌ها، صحبت استفاده از قابلیت اسکن بارکد با استفاده از دوربین گوشی در تولیدی‌ها، مراکز فروش، خرده فروشی‌ها و حتی بیمارستان‌ها برای جمع‌آوری داده به میان آمده است.

روند توسعه اپلیکیشن‌ها

ارسال آی‌دی برای ثبت سفارشات، نمونه دیگری از سرویس‌های یک اپلیکیشن در جهت یکپارچه سازی است. پوش نوتیفیکیشن هم که مدت‌ها است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همانطور که می‌بینید تحولات موجود در جهت استفاده تمام و کمال از قابلیت یک گوشی هوشمند هستند. بد نیست بدانید اپلیکیشن‌هایی که الان روی موبایل‌ها نصب شده‌اند؛ از یک صدم ظرفیت اسمارت فون‌ها هم استفاده نکرده‎اند!

تولید اپلیکیشن‌های ایمن و مطمئن

برنامه‌های امروزی فقط یک اپلیکیشن ساده نیستند. شک نکنید پشت اپلیکیشن ساده‌ای مثل بازی Dots، ارتباطات مخفی و پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد که شما از آن‌ها بی‌خبر هستید.

این ارتباطات به منزله حفره امنیتی برای شما و اطلاعاتتان نیست؛ بلکه راهی برای بهبود گردش کاری، ارتباط افراد یک تیم و انعطاف پذیری یک اپلیکیشن است.

اگر یک توسعه دهنده در روند توسعه اپلیکیشن‌ها صادقانه عمل کند؛ این ارتباط و دسترسی‌های فراتر از ظاهر یک اپلیکیشن، بد نیست. اما مشکل اینجا است که این روز‌ها معمولا اهداف مخرب و شوم سودجویان به صداقت می‌چربد!

روند توسعه اپلیکیشن‌ها

دسترسی به داده‌ها به بهانه‌های مختلف معضل بزرگی شده است. گاهی اپلیکیشن‌ها برای نفوذ به بخش‌هایی مثل موقعیت مکانی کاربر، مجوز عبور می‌خواهند که این خود باعث کاربرپسند بودن اپلیکیشن می‌شود؛ اما این روز‌ها تعداد اپلیکیشن‌هایی که حتی بدون مجوز در اطلاعات شخصی نفوذ می‌کنند، بیشتر شده است.

امنیت بزرگترین تحولی است که در روند توسعه اپلیکیشن‌ها ایجاد شده است. کاربران نیاز به برنامه‌ای بی‌طرف دارند؛ نه اپلیکیشنی که ظاهر و باطنش یکی نباشد.

هوشمندتر از دیروز؛ پیش به سوی دقت بیشتر در آینده

یادگیری ماشینی در توسعه اپلیکیشن، استفاده از بات یا ربات‌ها در ساخت برنامه‌هایی مثل پیامرسان‌ها و… همان تحولاتی هستند که به زودی دست انسان را از دنیای اپلیکیشن‌ها کوتاه می‌کند تا این که همه عناصر، هوشمند‌تر از دیروز به کار خود ادامه دهند.

هوشمند سازی در روند توسعه اپلیکیشن‌ها باعث می‌شود دیگر هیچ کارمندی مجبور به پُرکردن فرم یا لیست‌های تکراری نباشد، بانک‌‌ها برای صدور اسناد یا انجام امور بانکی نیازی به پُرکردن چندین اوراق مشابه هم نداشته باشند و مهم‌تر از همه بی‌حوصلگی و خستگی، کمتر از قبل به سراغ کارمندان آید.

روند توسعه اپلیکیشن‌ها

ربات‌ها بخش دیگری از روند هوشمندسازی هستند. ربات‌ها دستیار شخصی هر نفر می‌شوند تا وظایف هر روز ما سبکتر شوند.

ربات‌ها از همان اول هم فقط به سیستم‌هایی مثل پیش‌بینی هوا تعلق نداشتند؛ کاربرد یک ربات چت در اپلیکیشن‌های فروشگاهی فراتر از حد تصور است. در واقع این هوشمند سازی دیجیتالی، تحقق همان شعار قدیمی کار کمتر اما هوشمندانه‌تر خواهد بود.

شما چه فکر می‌کنید؟

حال تصمیم با شما است؛ می‌خواهید سیستم قبلی را در کسب وکار خود ادامه دهید یا روند توسعه اپلیکیشن‌ها را مطابق با این تحولات پیش ببرید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

Source: appstechnews

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu