following

پست‌های اینستاگرام روی اعصاب هستند! کاربران ایرانی لطفا این فضای متشنج را آرام کنید!

دسته : تایم استاپ
پست‌های اینستاگرام

اگر کسی از شما بخواهد همین الان یکی از اپلیکیشن‌های گوشی خود را که بدجور روی اعصاب است را پاک کنید، اول از همه سراغ کدام یکی می‌روید؟ از من بپرسند آنقدر از دست این پست‌های اینستاگرام شاکی هستم که بدون اینکه جوابشان را بدهم دستم را می‌گذارم روی اپلیکیشن اینستاگرام و آنقدر محکم فشار می‌دهم که برای همیشه پاک شود!!

پست‌های اینستاگرام آزار دهنده شده‌اند یا مقصر اصلی، الگوریتم جدید است؟

پست‌های اینستاگرام

حتما می‌پرسید چرا؟ فقط تصور کنید یا شاید هم نیازی به تصور کردن نیست؛ خودتان بارها تجربه کرده‌اید گوشی را دستت می‌گیری و اپلیکیشن اینستاگرام را باز می‌کنی، کافی است نگاهی به فید اینستاگرام بیندازید:

از تصاویر مختلف چش و چار و لب و لوچ و کت و کول و پک و پوز بگذریم که آنقدر انواع مختلفش را در این مدت اخیر دیده‌ایم که حالمان از هر نوع آناتومی به هم می‌خورد و گاهی با خودمان فکر می‌کنیم نکند ما فاقد این اعضا هستیم که دوستان اینستاگرامی دائم با نمایش آنها فخر فروشی می‌کنند!!!

بگذریم که این قصه پست‌های اینستاگرام سر دراز دارد اما به قول یکی از دوستان، فضای این روزهای اینستاگرام گذشته از این نمایش بی‌پایان اعضا و جوارح واقعا متشنج شده است، پست‌ها اغلب روی اعصاب هستند.

گاهی ناخودآگاه عکس‌هایی می‌بینیم که تا یک هفته روح و روان آدمی را آشفته می‌کنند. امان از وقتی که قسمت باشد عکسی را ببینی و حالت خراب شود.

تاثیر الگوریتم جدید بر این آشفتگی در پست‌های اینستاگرام

پست‌های اینستاگرام

بعد از تغییرات اخیر اینستاگرام و انتخاب الگوریتمی جدید برای نمایش پست‌ها، به نظر می‌رسد این وضعیت بسیار وخیم‌تر هم شده است.

فید اینستاگرام به نامه اعمال تبدیل شده! یعنی کافی است یک پست را لایک کنید یا از روی کنجکاوی به بعضی از پست‌ها توجه بیشتری داشته باشید و بعد از آن است که واویلا! قانون جذب حکمفرما می‌شود!!

الگوریتم همه‌چیز‌دانِ اینستاگرام، کنترل را به دست می‌گیرد و سیلی از پست‌های مشابه و شکل هم برای شما به نمایش درمی‌آید.

واقعا اینکه یک الگوریتم بداند شما چه پستی را دوست دارید و چه پستی را دوست ندارید و بعد از این برای شما تصمیم‌گیری کند، افتضاح واقعا بزرگی است.

پست‌های اینستاگرام

چِرت‎پردازی محض! شبکه‌های اجتماعی به جای اینکه هر روز بهتر شوند به فنا می‌روند. اینکه چون شخصی را فالو کرده‌اید یا پستی را لایک کرده‌اید، کنترل فید اینستاگرام خود را از دست بدهید واقعا آزاردهنده شده است.

شاید بخواهید برای همیشه تصمیم خود را عوض کنید! آیا این روند ادامه خواهد داشت؟

تغییر الگوریتم، اتفاقی است که رخ داده و در صورت علاقه‌مندی به استفاده از این اپلیکیشن مجبور به پذیرش آن هستیم. مجبور هستیم بپذیریم الگوریتم به ما بگوید اینجا، اینجا را ببین، مجبور هستیم بپذیریم که الگوریتم بهتر از ما تشخیص می‌دهد چه چیزی را ببینیم برایمان بهتر است.

اسکرول کردن برای دیدن پست‌های جدید کاری بیهوده خواهد بود چرا که تا دو روز به خاطر لایک یا کامنتی که مرتکب شده‌اید مجبور به تحمل تکرار‌های آزار دهنده اینستاگرام خواهید بود.

این فضا را تغییر دهیم! لطفا پست‌های اینستاگرام را با خاک یکسان نکنید!

پست‌های اینستاگرام

با این وجود اگر چه الگوریتم اینستاگرام قابل تغییر نیست اما خود ما هم می‌توانیم این فضا که هر روز در حال آشفته‌تر شدن است را تغییر دهیم.

از جنبه‌ای دیگر به این موضوع نگاه می‌کنیم: وقتی تصمیم می‌گیرید صفحه‌ای را در اینستاگرام بلاک کنید و درخواست کنید از این پس خواهشا کمتر پست‌های اینچنینی را برای من نمایش بده، از شما پرسیده می‌شود چرا تصمیم به بلاک کردن گرفته‌اید؟

پست‌های اینستاگرام

آیا پستی که مورد غضب شما قرار گرفته در مورد آسیب زدن به خود بوده یا عادات بد غذایی، خودزنی یا خودکشی را تبلیغ می‌کند، به اذیت کردن یا توهین به دیگران مربوط می‌شود، تبلیغ مواد مخدر یا داروهای مضر است، حاوی مضامین غیراخلاقی، تبلیغ خشونت، سخنان تنفرآمیز یا نژاد پرستی است یا فقط آن را دوست ندارید؟

اگر دقت کنید و نگاهی به فید اینستاگرام خود بیندازید در تمام پست‌های اینستاگرام این مضامین آزاردهنده مشاهده می‌شوند این یعنی کل فید اینستاگرام شما باید بلاک شود! این یعنی فضایی متشنج که روح و روان خیلی‌ها را به بازی گرفته است.

اعصاب شما از فولاد است؟

پست‌های اینستاگرام

آیا وقت آن نیست که برای تغییر این فضا اقدامی کنیم؟ به نظر می‌رسد کاربران ایرانی اشتباه متوجه شده‌اند، لازم نیست برای لایک خور کردن پست‌های خود کار خاصی کنید و به دنبال عجیب و غریب‌های گاهی به شدت ناراحت کننده بگردید!

یا اعصاب شما از فولاد است یا ما خیلی بی‌اعصاب شده‌ایم!

تماشای چسب روی دماغ عمل کرده با چشم‌های گود افتاده برای هیچکس لذت‌بخش نیست! تصاویر اتفاقات وحشتناکی که گوشه و کنار خیابان در شهرهای هر کدام از شما می‌افتد، می‌تواند کار خیلی‌ها را به قرص اعصاب بکشد!

کجای دنیا بالای سر مرده عکس می‌گیرند و آن را پست می‌کنند در اینستاگرام! مسخره کردن این و آن و فحش‌های نژادپرستانه و درگیری زیر پست‌ها واقعا تاسف‌بار هستند!

پست‌های اینستاگرام

تصمیم بگیریم این فضا را تغییر دهیم، با عکس لحظه‌های خوشی که داریم بی‌هیچ تظاهری، عکس از سفره‌ای هر چند ساده، عکس یک دیوار کاهگلی یا پیرمردی که می‌خندد، عکس از زندگی کاری یا جملاتی لذت‎بخش شاید کمی از این آشفتگی بکاهند.

همه چیز را اشتباه فهمیده‌ایم، همه چیز را!!

پست‌های اینستاگرام

پیشنهاد می‌کنیم اگر علاقه‌مند بودید مطالب گذشته در بخش تایم استاپ را مطالعه نمایید:

دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید!

زشت بودن گوشی‌های هوشمند یا انفجاری نبودن آنها؟ مسئله این است!

لعنت به استارتاپ اونم از نوع ایرانیش! لعنت به ایده‌های قشنگی که خاک می‌خورن!

تلفظ اشتباه نام برندها و اپلیکیشن‌ها، اینِسْ تا گرام یا اینستاگرام؟

تاثیر تکنولوژی بر روابط عاشقانه را کشف کنید و هیجان‌زده شوید!

اپلیکیشن رایگان دلچسب‌تر است – علت روانشناسی این موضوع چیست؟

هجوم شکلک‌ها‍‍ – چالش استفاده نکردن از شکلک را امتحان کنید!

سندرم last seen و سندرم دَبل چک و فرشته‌ای به نام last seen recently!

بحران ظاهرگریزی ارمغان چهره‌های مصنوعی شاخ‌های اینستاگرم!!

روز مبادا در دنیای اپلیکیشن‌ها – لطفا گوشی تکانی کنید، به این همه نیاز ندارید!!

دنیا بدون لایک‌های اینستاگرام چه مزه‌ای داشت؟ اگر لایک نبود چه می‌شد؟

رنگ و قاب گوشی در مورد شخصیت افراد چه می‌گویند؟!

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu