Batlle Bay

این اپلیکیشن اسمارت واچ احساسات را از طریق تُن صدای افراد اندازه‎گیری خواهد کرد!

دسته : پوشیدنی‌ ها
اپلیکیشن اسمارت واچ

شاید موضوع این مطلب کمی برای شما عجیب باشد: اپلیکیشن اسمارت واچ و اندازه‌گیری تُن صدا! پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب فوق‌العاده جذاب همراه هات اپ نیوز باشید. 🙂

وقتی صحبت می‌کنیم کلماتی که می‌گوییم مهم نیستند، تن صدا، بلندی یا کوتاهی صدا، زبان بدن، خیره شدن و هر چیز دیگری در این میان می‌تواند معنای بیشتری از کلمات ادا شده داشته باشد.

اما سیگنال‌هایی که ما می‌فرستیم گاهی به اشتباه تفسیر می‌شوند یا مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند. در تحقیقی جدید هوش مصنوعی و یک اپلیکیشن اسمارت واچ راهکاری برای حل این مشکل ارائه داده‌اند.

اپلیکیشن اسمارت واچ و تحلیل داده‌های متن و تُن صدا

اپلیکیشن اسمارت واچ

به طور کلی افراد بسیاری در درک ارتباطات غیر کلامی مشکل دارند. همین موضوع محققانMIT، توکا الحنانی و محمد مهدی قاسمی را بر آن داشته است الگوریتمی طراحی کنند که قادر به تحلیل متن و تن صدا باشد. این داده‌ها خُرد می‌شوند تا دقیقا مشخص شود فرد در هر 5 ثانیه صحبت کردن چه احساسی دارد!

محققان با استفاده از هوش مصنوعی این داده‌ها را به سه دسته مثبت، منفی و خنثی تقسیم کردند. برای مثال یک متن منفی می‌تواند شامل ترکیبی از غم و اندوه، نفرت، ترس یا خستگی باشد.

در یک نمونه، فردی شروع به تعریف کردن خاطرات اولین روز مدرسه رفتن خود بود که الگوریتم توانست تغییرات تن صدای او را از مثبت به خنثی و سپس منفی تشخیص دهد.

آیا اسمارت واچ‌ها قادر به اندازه‌گیری احساسات ما خواهند بود؟

اپلیکیشن اسمارت واچ

به لطف اپلیکیشن طراحی شده توسط این محققان؛ امکان گوش کردن به گفتگوها و تجزیه و تحلیل نشانه‌های روانشناسی موجود در آن وجود خواهد داشت. با استفاده از این نشانه‌های روانشناسی، تن کلی گفتگو با دقت 83 درصد تشخیص داده می‌شود!

Tuka Alhanai یکی از محققان این پروژه می‌گوید: تصور کنید در پایان یک گفتگو با نگاهی به تن گفتگو متوجه شوید بیشتر افرادی که با شما صحبت می‌کنند احساس اضطراب دارند!

تحقیقات ما در این جهت است که نشان دهیم دنیای ما با روزهایی که هر کدام یک مربی هوش مصنوعی در جیب خود داشته باشیم فاصله زیادی ندارد.

اپلیکیشن اسمارت واچ

دانشجوی دکترایMIT محمد مهدی قاسمی می‌افزاید: تا آنجا که ما می‌دانیم، این نخستین آزمایش انجام گرفته برای جمع‌آوری داده‌های متنی و فیزیکی یک گفتگو در یک روش انفعالی اما قدرتمند است که حتی در تعاملات طبیعی و بدون ساختار نیز قابل استفاده است.

این اپلیکیشن به صورتی طراحی شده که داخل یک پوشیدنی بدون نیاز به هیچ کمک خارجی به درستی عمل کند. این دو دانشجو باور دارند که اپلیکیشن آنها به یک مربی اجتماعی برای افرادی تبدیل خواهد شد که از اختلالاتی همچون اضطراب یا اوتیسم رنج می‌برند.

Source: engadget

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu