The best strategy games in 2016

این اپلیکیشن اسمارت واچ احساسات را از طریق تُن صدای افراد اندازه‎گیری خواهد کرد!

دسته : پوشیدنی‌ ها
اپلیکیشن اسمارت واچ

شاید موضوع این مطلب کمی برای شما عجیب باشد: اپلیکیشن اسمارت واچ و اندازه‌گیری تُن صدا! پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب فوق‌العاده جذاب همراه هات اپ نیوز باشید. 🙂

وقتی صحبت می‌کنیم کلماتی که می‌گوییم مهم نیستند، تن صدا، بلندی یا کوتاهی صدا، زبان بدن، خیره شدن و هر چیز دیگری در این میان می‌تواند معنای بیشتری از کلمات ادا شده داشته باشد.

اما سیگنال‌هایی که ما می‌فرستیم گاهی به اشتباه تفسیر می‌شوند یا مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند. در تحقیقی جدید هوش مصنوعی و یک اپلیکیشن اسمارت واچ راهکاری برای حل این مشکل ارائه داده‌اند.

اپلیکیشن اسمارت واچ و تحلیل داده‌های متن و تُن صدا

اپلیکیشن اسمارت واچ

به طور کلی افراد بسیاری در درک ارتباطات غیر کلامی مشکل دارند. همین موضوع محققانMIT، توکا الحنانی و محمد مهدی قاسمی را بر آن داشته است الگوریتمی طراحی کنند که قادر به تحلیل متن و تن صدا باشد. این داده‌ها خُرد می‌شوند تا دقیقا مشخص شود فرد در هر 5 ثانیه صحبت کردن چه احساسی دارد!

محققان با استفاده از هوش مصنوعی این داده‌ها را به سه دسته مثبت، منفی و خنثی تقسیم کردند. برای مثال یک متن منفی می‌تواند شامل ترکیبی از غم و اندوه، نفرت، ترس یا خستگی باشد.

در یک نمونه، فردی شروع به تعریف کردن خاطرات اولین روز مدرسه رفتن خود بود که الگوریتم توانست تغییرات تن صدای او را از مثبت به خنثی و سپس منفی تشخیص دهد.

آیا اسمارت واچ‌ها قادر به اندازه‌گیری احساسات ما خواهند بود؟

اپلیکیشن اسمارت واچ

به لطف اپلیکیشن طراحی شده توسط این محققان؛ امکان گوش کردن به گفتگوها و تجزیه و تحلیل نشانه‌های روانشناسی موجود در آن وجود خواهد داشت. با استفاده از این نشانه‌های روانشناسی، تن کلی گفتگو با دقت 83 درصد تشخیص داده می‌شود!

Tuka Alhanai یکی از محققان این پروژه می‌گوید: تصور کنید در پایان یک گفتگو با نگاهی به تن گفتگو متوجه شوید بیشتر افرادی که با شما صحبت می‌کنند احساس اضطراب دارند!

تحقیقات ما در این جهت است که نشان دهیم دنیای ما با روزهایی که هر کدام یک مربی هوش مصنوعی در جیب خود داشته باشیم فاصله زیادی ندارد.

اپلیکیشن اسمارت واچ

دانشجوی دکترایMIT محمد مهدی قاسمی می‌افزاید: تا آنجا که ما می‌دانیم، این نخستین آزمایش انجام گرفته برای جمع‌آوری داده‌های متنی و فیزیکی یک گفتگو در یک روش انفعالی اما قدرتمند است که حتی در تعاملات طبیعی و بدون ساختار نیز قابل استفاده است.

این اپلیکیشن به صورتی طراحی شده که داخل یک پوشیدنی بدون نیاز به هیچ کمک خارجی به درستی عمل کند. این دو دانشجو باور دارند که اپلیکیشن آنها به یک مربی اجتماعی برای افرادی تبدیل خواهد شد که از اختلالاتی همچون اضطراب یا اوتیسم رنج می‌برند.

Source: engadget

از دست ندهید!

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه را برای دستیابی به فضای بیشتر امتحان کنید

برای انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه راهکار ساده‌ای وجود دارد، با استفاده از application management این کار را برای

ادامه مطلب...
آیفون 7 قرمز

آیفون 7 قرمز به همراه آیفون SE با حافظه داخلی بیشتر و اپلیکیشن Clips معرفی شدند

آیفون 7 قرمز با رنگ هیجان‌انگیز خود با قیمت 740 دلار عرضه خواهد شد که 100 دلار بیشتر از

ادامه مطلب...
جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

6 راه برای جمع‌آوری و جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن را می‌توان از دلایل مهم موفقیت نامید البته نه تنها دلیل؛ بلکه فاکتوری تعیین

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu