Batlle Bay

اپلیکیشن سفارش تاکسی موفق خود را با این 10 گام‌ اساسی توسعه دهید

دسته : کسب و کار
اپلیکیشن سفارش تاکسی

این روزها بیشتر مردم مخصوصا نسل جدید چندان علاقه‌ای به تاکسی سرویس‌های قدیمی ندارند و اپلیکیشن‌های کرایه تاکسی علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده‌اند. اپلیکیشن سفارش تاکسی با راحت‌تر کردن کرایه یک تاکسی، زحمت رانندگی کردن در شلوغی شهر را نیز کمتر خواهند کرد.

موفقیت اپلیکیشن‌های سفارش تاکسی در مناطق شهری با وجود نمونه بارزی همچون اوبر (UBER) تضمین شده است. این اپلیکیشن در سال 2009 بنیانگذاری شد و به موفقیتی رسید که هیچکس تصورش را هم نمی‌کرد؛ مرزهای اپلیکیشن اوبر در بیش از 60 کشور و 500 شهر گسترش یافت.

طبیعتا افراد زیادی سعی دارند با ساخت اپلیکیشن‌های سفارش تاکسی این موفقیت را تکرار کنند. اما بهترین راه توسعه یک اپلیکیشن سفارش تاکسی چیست؟

گام‌های لازم برای ساخت یک اپلیکیشن سفارش تاکسی

1. نگاهی به سایر رقبا داشته باشید

اپلیکیشن سفارش تاکسی

قبل از راه‌اندازی یک اپلیکیشن به درک کاملی از جایگاه خود در بازار برسید. مناطقی که قصد دارید که تحت پوشش خود قرار دهید را مشخص کنید و اگر در یک شهر کوچک هستید از خودتان بپرسید آیا واقعا نیاز به یک اپلیکیشن سفارش تاکسی هست؟

2. حواستان به رابط کاربری باشد

اپلیکیشن سفارش تاکسی

با همه مواردی که حضور آنها در رابط کاربری ضروری است، یافتن فضا برای همه آنها و ایجاد یک تعادل بصری که همه اجزا در آن ترکیب شده باشند، کار دشواری خواهد بود.

هیچکس به دنبال اپلیکیشنی نیست که کار کردن با آن سخت بوده و برای یافتن یک ویژگی خاص نیاز به جستجوی زیادی باشد.

3. آیا خودروهای مورد نیاز برای این کار را دارید؟

هر خودرویی برای اینکه به یک تاکسی تبدیل شود مناسب نیست، بنابراین نیاز به خودروهایی دارید که مخصوص این کار باشند و برای خدمات اینچنینی ارتقا یافته باشند و مهم‌تر از همه امن باشند. خودروهایی تمیز که فضای زیادی برای ساک و کیف‌های مسافرتی نیز داشته باشند.

4. یک ویژگی منحصر به فرد و اصل به اپلیکیشن اضافه کنید

اپلیکیشن سفارش تاکسی

رقابت در دنیای اپلیکیشن‌های سفارش تاکسی آنقدر داغ است که باید با اضافه کردن یک ویژگی منحصر به فرد خود را از سایرین متمایز کنید.

چرا دیگران باید شما را انتخاب کنند؟ یک طراحی جدید، یک منوی سازماندهی شده یا هر ویژگی کاربرپسند دیگری می‌تواند شما را متفاوت جلوه دهد. از این مهم‌تر، کیفیت خودروها، بازاریابی قدرتمند و حرفه‌ای بودن در کارتان است.

5. جی‌پی‌اس و نقشه

اپلیکیشن سفارش تاکسی

وقتی نوبت به یک اپلیکیشن سفارش تاکسی می‌رسد، موقعیت جغرافیایی و تجهیزات جی پی اس به همراه اپلیکیشن گوگل مپس اهمیت زیادی پیدا می‌کنند.

این تکنولوژی‌ها به همراه هم برای یافتن سریع‌ترین مسیر و صرفه‌جویی در وقت بسیار مفید خواهند بود. علاوه بر این مشتری مطمئن خواهد بود که راننده او را از سریع‌ترین مسیر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مقصد خواهد رساند.

6. ویژگی‌های یکپارچه شده پرداختی

اپلیکیشن سفارش تاکسی

این ویژگی مفید به کاربران اطلاعاتی در مورد مبدا و مقصد سفر، فاصله و جزئیات پرداخت را در طول سفر یا پس از پایان سفر خواهد داد.

یکی از بهترین ویژگی‌های یک اپلیکیشن موفق تاکسی، حذف شدن پرداخت نقدی و راحت کردن خیال مشتری از این بابت است.

7. مجوز و بیمه

اپلیکیشن سفارش تاکسی

حتی اگر وقت زیادی از شما گرفته شود قبل از اینکه شروع به ارائه خدمات کنید تمام مدارک لازم را تهیه کنید. اگر یکی از رانندگان اپلیکیشن تاکسی هستید باید گواهینامه مورد نیاز را کسب کرده باشید، مطمئن شوید که تمام تاکسی‌ها ثبت شده هستند و تمام بازرسی‌های لازم برای حصول اطمینان از امنیت آنها انجام گرفته‌اند.

علاوه بر این باید نرخ بیمه‌های مختلف را بررسی کنید و یکی از مناسب‌ترین آنها را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

8. ردیابی خودرو

اپلیکیشن سفارش تاکسی

ردیابی خودرو نه تنها از نظر امنیت یا در مواردی که یک کاربر برای شخصی دیگر تاکسی سفارش می‌دهد اهمیت دارد بلکه یک راه دوسویه برای جذب مشتریان محسوب می‌شود

یک طراحی واقع‌گرایانه بسیار مورد پذیرش قرار خواهد گرفت و بسیاری از کاربران دوست دارند مسیر حرکت تاکسی را بر روی گوشی خود دنبال کنند.

9. نوتیفیکیشن‌ها

اپلیکیشن سفارش تاکسی

ویژگی پوش نوتیفیکیشن بسیار مفید است و بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که از این ویژگی خاص لذت می‌برند. پوش نوتیفیکیشن یا پنل اعلان می‌تواند حاوی اطلاعاتی از جمله خوشآمدگویی، اطلاعاتی در مورد پرداخت و مبدا و مقصد سفر باشد.

10. نیازهای رانندگان را به خاطر داشته باشید

اپلیکیشن سفارش تاکسی

رانندگان نیز نیاز به یک رابط کابری شسته رفته و سرراست دارند تا به آسانی گزینه‌های خود را مدیریت کنند و با کاربران در زمان واقعی در ارتباط بمانند. بنابراین به هنگام توسعه یک اپلیکیشن سفارش تاکسی باید به همه این جزئیات توجه داشته باشید.

علاوه بر این به خاطر داشته باشید که بعضی از رانندگان چندان با تکنولوژی آشنا نیستند؛ بنابراین یک طراحی ساده برای آنها سودمندتر خواهد بود.

نتیجه‌گیری

بطور کلی باید گفت برنامه‌ریزی برای ساخت یک اپلیکیشن سفارش تاکسی چندان کار راحتی نیست. در نظر گرفتن فاکتورهایی مثل رقابت، کرایه محلی، مدارک مورد نیاز، رابط کاربری اپلیکیشن، سیستم پرداختی و کیفیت خودرو همگی نیاز به دقت بالایی دارند.

با وجود رقابت بالایی که در این حوزه شکل گرفته است؛ نوآوری و ارائه ایده‌های کاربردی در قالب یک اپلیکیشن ساده و کارآمد و مهم‌تر از آن تهیه تجهیزات مورد نیاز، به سرعت خواهند توانست جایگاه شما در بین رقبا ارتقا بخشند.

به نظر شما یک اپلیکیشن سفارش تاکسی باید دارای چه ویژگی‌های دیگری باشد؟

Source: mindinventory

از دست ندهید!

نسخه 4.2 تلگرام با قابلیت‌‌های جدید و متفاوت از راه رسید

اپلیکیشن پیامرسان تلگرام به خاطر تعریف خاصی که از امنیت ارائه داده، موردپسند کاربران قرار گرفته است. در نسخه

ادامه مطلب...
آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu