The best strategy games in 2016

ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید و آغاز سقوط گوگل پلی و اپ استور!

دسته : اخبار
ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید

هفته قبل گوگل تغییرات جدیدی را برای سیستم عامل اندروید اعلام کرد که تهدیدی برای گوگل پلی استور محسوب می‌شود! ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید تغییر جدیدی است که احتمالا اپ استور اپل را نیز تهدید خواهد کرد!!

پیامدهای ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید

ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید

احتمالا در سال 2018 یا 2019 هیچ تفاوتی بین اپلیکیشن‌های موبایل و یک وبسایت وجود نخواهد داشت. اینکه اپل و گوگل چگونه تاکنون با این قدرت، بازار اپلیکیشن‌های موبایل را مدیریت کرده‌اند واقعا جای تعجب است!

ویژگی ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید امکان نصب صفحات وب را از مرورگر گوگل کروم به کاربران می‌دهد. این یعنی برای همه اهداف کاربردی، امکان دانلود کردن صفحات وب هچون دانلود کردن اپلیکیشن از گوگل پلی وجود خواهد داشت!

ارتقایی بزرگ در ویژگی مهمی که از همان روزهای نخست پیداش اسمارتفون‌ها در دسترس بوده است. آیفون در سال 2007 با توانایی ذخیره هوم اسکرین رونمایی شد، ساخت میانبرهایی که امکان دسترسی مستقیم به وب سایت‌های مورد علاقه ما را می‌دانند اما کمتر از آنها استفاده می‌کردیم.

پرداخت کنیم یا پرداخت نکنیم؟

ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید

برای توسعه دهندگانی که از این اپلیکیشن‌های هوم اسکرین، اپلیکیشن‌های بومی می‌ساختند هرگز چیزی به نام برابری اپلیکیشن‌های دانلود شده از گوگل پلی و آنهایی که از یک وبسایت ذخیره شده بودند وجود نداشت.

اپلیکیشن‌های هوم اسکرین از نظر تکنیکی برای کار ناکافی بودند، کارآیی ضعیف به هنگام نصب و امکان دید ضعیف در گوشی، مانعی بزرگ برای استفاده از آنها بود.

مخصوصا در فضای اندروید که یک اپلیکیشن هوم اسکرین هرگز وارد منوی اصلی اپلیکیشن‌ها نمی‌شد؛ این مشکل چند برابر بزرگ‌تر بود.

ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید

بنابراین اپلیکیشن‌های هوم اسکرین همواره پسر عموی ناتوان اپلیکیشن‌های بومی یا همان Native Apps محسوب می‌شده‌اند و همین موضوع باعث شد اپلیکیشن‌های بومی به تنها انتخاب کمپانی‌ها تبدیل شوند.

یکی از موانع بزرگ استفاده از اپلیکیشن‌های هوم اسکرین یا وب ادغام نشدن آنها با اندروید پی و اپل پی بود، در تابستان گذشته اپل اعلام کرد اپل پی را با مرورگر سافاری ادغام کرده است. با این امکان سازندگان وبسایت از مزایای زیادی بهره‌مند شدند.

این یعنی پرداخت فقط با اثر انگشت بدون نیاز به وارد کردن جزئیات کارت امکانپذیر شد. گوگل نیز با فاصله‌ای اندک اندروید پی را با گوگل کروم ادغام کرد.

اپلیکیشنی با هر نام دیگر

ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید

شما هم احتمالا به عنوان یک مشتری سرویس‌های مالی شخصی، احتمالا به دنبال انجام کارهایی مثل ردیابی پول، پرداخت، آپلود امن پرونده‌ها و دریافت آنها هستید. برای بعضی از کسب و کارها ادغام شدن اندروید پی گوگل و اپل پی در اپلیکیشن هوم اسکرین خلا بزرگی را در این میان پُر کرد.

با در نظر گرفتن این موضوع که موبایل محرک اصلی ترافیک به سمت وبسایت‌های تجارت الکترونیک محسوب می‌شود، هر چیزی که بتواند روند خرید در لحظه را آسان‌تر کند به سرعت راه‌اندازی خواهد شد و مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

با امکان دانلود کردن صفحات وب همچون اپلیکیشن‌ها و از بین رفتن تفاوت‌ اپلیکیشن‌های هوم اسکرین و اپلیکیشن‌های گوگل پلی استور، اپ استورها دیگر قادر به ارائه یک تجربه موبایلی بهتر به مشتریان نخواهند بود و مطمئنا اپلیکیشن‌های هوم اسکرین قدرتمندتر خواهند شد.

ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید

احتمالا علاقه‌مند هستید پیش‌بینی شود این اقدام جدید گوگل چه پیامدهایی خواهد داشت؛ بنابراین باید گفت: از ماه آینده شاهد خواهید بود که برندهای بزرگ دیگر بر روی ارتقا و انتشار اپلیکیشن‌های وب موبایل تمرکز نکرده و برنامه‌های آپدیت اپلیکیشن‌های بومی خود را کنسل خواهند کرد.

با ادغام کردن اپلیکیشن‌های وب در اندروید یا هر سیستم عامل دیگری تا پایان سال 2018 طرز فکر مشتریان عمده آنقدر تغییر خواهد کرد که انحصاری بودن اپلیکیشن‌ها به گوگل پلی و اپ استور را از رسوم قرون باستان تلقی خواهند کرد!

Source: venturebeat

از دست ندهید!

نمایشگاه تکنولوژی‌های پوشیدنی 2017 با تاکید بر همگرایی ورزش و تکنولوژی

نمایشگاه تکنولوژی‌های پوشیدنی دربرگیرنده جدیدترین تکنولوژی‌های پوشیدنی تجاری و مصرفی مشتریان خواهد بود. کمتر از یک ماه دیگر تا

ادامه مطلب...
ویژگی Status واتس اپ

ویژگی Status واتس اپ پای استوریز اینستاگرام (اسنپ چت) را به این پیام رسان هم باز کرد

اضافه شدن ویژگی‌های جدید از جمله ویژگی Status واتس اپ این برنامه دیگر محدود به فرستادن متن نیست! واتس

ادامه مطلب...
نسخه 3.17 تلگرام

نسخه 3.17 تلگرام با اضافه شدن تم‌های تیره و قابلیت ساخت و به اشتراک گذاری تم‌های جدید!

به زودی نسخه جدید این پیام رسان محبوب یعنی نسخه 3.17 تلگرام منتشر خواهد شد. تلگرام اپلیکیشن پیام رسانی است

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu