The best strategy games in 2016

حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی در هجوم جدید گوگل به زامبی‌ها!

دسته : اخبار
حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی

تصمیم جدید گوگل برای حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی که به اصطلاح اپلیکیشن‌ها زامبی نامیده می‌شوند به زودی اجرا خواهد شد.

گوگل در اقدام جدیدی با فرستادن ایمیل‌هایی به توسعه دهندگانی که اپلیکیشن‌های آنها دارای سیاست‌های حفظ حریم خصوصی نیست؛ به آنها هشدار داد اگر اقدامات لازم انجام گرفته نشوند، این اپلیکیشن‌ها را حذف خواهد کرد.

حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی برای پاکسازی فضای این استور

حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی

دوستانی که گوشی‌های اندرویدی دارند احتمالا با این اپلیکیشن‌های زامبی آشنا هستند و خوب می‌دانند پلی استور پُر از اپلیکیشن‌هایی می‌باشد که یا بسیار بد یا بی‌فایده هستند.

گوگل نیز با آگاهی از این موضوع از توسعه دهندگان این اپلیکیشن‌ها خواسته در پاکسازی جدید پلی استور همکاری کنند.

همانطور که در تصویر بالا شاهد هستید این یکی از ایمیل‌هایی است که به خاطر نقض سیاست‌های حریم خصوصی توسط گوگل به توسعه دهندگان فرستاده شده است.

گوگل تا اواسط ماه مارس به این توسعه دهندگان فرصت رفع این مشکل را داده است؛ در غیراینصورت این اپلیکیشن‌ها دیگر نمایش داده نمی‌شوند یا بطور کامل حذف خواهند شد.

البته ممکن است توسعه دهندگان کاملا ناخواسته سیاست‌های حفظ حریم خصوصی را نقض کرده باشند اما گوگل با این حرکت خود بیشتر اپلیکیشن‌های آماتور که فقط فضای گوگل پلی را پُر کرده‌اند، توسط متخصصان ساخته نشده و پشتیبانی لازم از آنها نمی‌شود را هدف گرفته است که مطمئنا با وجود چنین شرایطی فاقد سیاست حفظ حریم خصوصی نیز هستند.

گوگل پلی با فضایی عاری از اپلیکیشن‌های زامبی چگونه خواهد بود؟

حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی

اقدام گوگل برای حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی از چند جهت خبر بزرگی محسوب می‌شود. برای کاربران این شرایط جدید یعنی دقیقا می‌دانند برای چه اپلیکیشنی درخواست داده‌اند و دقیقا اپلیکیشن به کدام یک از اطلاعات آنها بر روی گوشی دسترسی پیدا خواهد کرد.

همچنین از این به بعد دیگر بعد از جستجوی نام یک اپلیکیشن با انبوهی از اپلیکیشن‌های غیر مرتبط، بی‌فایده و خطرناک روبه‌رو نخواهید شد و با جستجوی یک کلمه کلیدی به نتایج دقیق‌تری خواهید رسید. این موضوع به نفع توسعه دهندگانی که از قوانین گوگل پیروی می‌کنند نیز خواهد بود.

با وجود اینکه اپل همواره قوانین سختی برای اجازه ورود اپلیکیشن‌ها به اپ استور داشته است اما گوگل سهل‌انگاری زیادی در این مورد کرده است.

هنوز هم مشخص نیست حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی و هجوم به اپلیکیشن‌های زامبی کارساز باشد یا نه، اما به هر حال گامی در جهتی درست محسوب می‌شود که باید منتظر نتایج آن ماند.

Source: androidauthority

از دست ندهید!

ویژگی‌های آیفون 8

ویژگی‌های آیفون 8 این گوشی خسته‌کننده آینده را بشناسید!

از گوشه و کنار زمزمه‌هایی از ویژگی‌های آیفون 8 بصورت نه‌چندان دقیق و مبهم شنیده می‎شود که البته تا

ادامه مطلب...

مروری بر گذشته و آینده گوشی‌های ضدآب – همراهِ روز‌های بارانی و برفی!

ضرورت وجود گوشی‌های ضدآب با این همه سرمایه‌ای که سالانه به دلیل صدمات آبی به موبایل رخ می‌دهد یک

ادامه مطلب...
کلکسیون گوشی‌های قدیمی

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

قبل از وقوع انقلاب گوشی‌های هوشمند بیشتر مردم یک یا دو گوشی قدیمی داشتند، اما Stefan Polgari صاحب کلکسیون گوشی‌های

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu