Batlle Bay

شارژ وایرلس القایی یا شارژ با بُرد بالا؟ آیا لوازم جانبی شارژ القایی آیفون 8 را خواهید خرید؟

دسته : اخبار
شارژ وایرلس القایی

یکی از شایع‌ترین شایعاتی که در مورد آیفون 8 شنیده‌ایم مربوط شارژ وایرلس بوده است. اگر چه هنوز اطلاعات دقیقی در مورد نوع تکنولوژی وایرلس استفاد شده در این گوشی وجود ندارد با این حال شارژ وایرلس القایی پای ثابت بسیاری از خبرهای اخیر در مورد آیفون 8 بوده است.

اپل اعلام کرده است که تجیزات جانبی مربوط به شارژ وایرلس را جدا از خود آیفون 8 به فروش خواهد رساند. اگر اپل تجهیزات جانبی تکنولوژی شارژ وایرلس را به صورت مجزا به فروش برساند آیا شما آن را خریداری خواهید کرد؟

شارژ وایرلس القایی بخریم یا نخریم؟

شارژ وایرلس القایی

شارژ وایرلس القایی یک تکنولوژی کاملا جدید نیست و هنوز مشخص نیست اپل قصد دارد آنرا چگونه به کار گیرد. در حقیقت چندین سال است که که قاب‌ها و پدهای شارژ وایرلس توسط سازندگان تجهیزات جانبی به فروش می‌رسد. احتمالا به کارگیری شارژ وایرلس توسط اپل نیاز به خرید یک قاب مخصوص این کار را از بین خواهد برد.

استفاده از این شارژ وایرلس توسط اپل کمی مضحک است. ادی کیو یکی از مسئولان اجرایی اپل در مصاحبه‌ای که در سال 2012 داشت در این مورد گفت: هنوز مشخص نیست این راه حل چه مزایایی داشته باشد و همچنان نیاز است که کابل شارژ خود را به دیوار متصل کنید.

شیلر در این مورد گفت: ساخت یک وسیله دیگر برای اتصال به دیوار به مراتب پیچیده‌تر خواهد بود. البته شیلر در همان مصاحبه، تکنولوژی NFC را که اپل برای اپل پی به شدت به آن وابسته است را خم ناچیز شمرد!

اگرچه بیشتر گزارشات از به کارگیری یک تکنولوژی شارژ وایرلس با بُرد بالا توسط اپل خبر می‌دهند اما هر چه پیش می‌رویم گزارشات جدیدتر حاکی از به کارگیری همان شارژ بی‌سیم القایی قدیمی هستند، تکنولوژی شارژ بی‌سیم القایی با برد بالا هنوز به پختگی لازم نرسیده است و احتمالا متعلق به نسل‌های آینده خواهند بود.

شارژ وایرلس القایی یا شارژ با برد بالا؟ کدام یک در آیفون 8  استفاده خواهد شد؟

شارژ وایرلس القایی

سئوال اینجاست که آیا نیاز است اپل زحمت استفاده از شارژ القایی را در آیفون 8 به خود بدهد، نیمی از مشتریان خواستار استفاده از همین شارژ القایی قدیمی هستند و نیمی دیگر معتقدند یا شارژ بی‌سیم با بُرد بالا یا هیچ.

شارژ وایرلس القایی مزایای چندان خاصی ندارد؛ اگر در مورد اپل واچ باشد چون چندان نیازی به یک پورت شارژ نیست چندان تفاوتی نخواهد داشت اما در مورد آیفون بیش از آنکه مفید واقع شود مایه زحمت خواهد بود.

از سوی دیگر بیشتر ما حتی وقتی گوشی در شارژ است هم از آن استفاده می‌کنیم اما انجام چنین کاری در حالت شارژ القایی امکانپذیر نخواهد بود.

با وجود این موانع آیا شما طرفدار شارژ القایی خواهید بود؟ آیا اگر اپل تجهیزات جانبی مربوط به شارژ وایرلس القایی را به صورت جدا به فروش برساند برای آن هزینه‌ای پرداخت خواهید کرد؟

Source: 9to5mac