Pavel Durov

نگاهی بر دلایل ممنوعیت استفاده از بازی انگری بردز در محل کار!

دسته : اخبار
استفاده از بازی انگری بردز

شنیدن خبر ممنوعیت استفاده از بازی انگری بردز در محل کار آنهم به دلایل جاسوسی از کاربرانی که فقط و فقط به قصد سرگرمی این بازی را برگزیده‌اند؛ بسیار تکان دهنده است!

امنیت مقدس‌ترین کلمه‌ای است که این روز‌ها راحت‌تر از هر چیز دیگر زیرپا گذاشته می‌شود. اگر دیروز امنیت با بی‌توجهی و ناآگاهی نقض می‌شد امروز به واسطه فضای مجازی این خودِ ما هستیم که دودستی امنیت و حریم خصوصیمان را تقدیم سودجویان می‌کنیم و از این‌رو آینده امنیت نظیر گذشته متزلزلش؛ تعریفی ندارد.

دیگر حتی نیازی به جذب جاسوس برای سواستفاده‌گران وجود ندارد. اپلیکیشن‌ها به خودی خود جاسوس‌کده‌هایی هستند که مدام تفتیش اطلاعاتی می‌کنند.

باورش سخت است اما بازی‌ها بیش از هر اپلیکیشن دیگری ظرفیت کافی را برای جاسوسی دارند و نامحسوس اطلاعات کاربران را می‌مکند.

استفاده از بازی انگری

حتی مخوف‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی جهان تحت آماده باش دائمی در برابر این بازی‌ها هستند. تا جایی همه افراد ممنوعیت استفاده از بازی انگری بردز یا پوکمون گو را در چند کلیومتری محیط اطراف خود به رسمیت شناخته‌اند.

تغییر نگرش و دیدگاه منفی کمپانی‌ها در سراسر جهان نسبت به ممنوعیت استفاده از بازی انگری بردز در محل کار توسط کاربران، ما را کنجکاو کرد تا دلایل این موضوع را جستجو کرده و در مطلب امروز هات اپ نیوز با شما به اشتراک بگذاریم.

علل ممنوعیت استفاده از بازی انگری بردز در محل کار

Why Angry Birds Is the Most-Banned Mobile App By Businesses

تلاش برای حفاظت اطلاعات در برابر سرقت و جاسوسی بخشی از رسالت یک کمپانی سرشناس است. تمایل و شوق شدید کارمندان به استفاده از موبایل و تبلت در محل کار، زحمت کمپانی‌ها را برای این کار بیش‌تر کرده است.

در تحقیقات اخیر صورت گرفته میان 7800 کمپانی در جهان، لیست سیاه اپلیکیشن‌های ممنوعه اعلام شده است و انگری بردز مشهور جزوی از این لیست می‌باشد.

این تحقیق تمام کاربران اندروید، دسکتاپ و iOS را در تاریخ اول اکتبر تا 31 دسامبر سال 2016 پوشش داده است.

استفاده از بازی انگری بردز

استرالیا و ایالات متحده مهم‌ترین نقاط جهان هستند که در حال حاضر ممنوعیت استفاده از بازی انگری بردز در محل کار را اعلام کرده‌اند.

بر خلاف دیدگاه برخی که تصور می‌کنند انگری بردز فراموش شده و بازی‌های دیگر باعث گمنامی آن شده‌اند باید گفت که در واقع انگری بردز خودش باعث فراموشی خودش شد!

خیال کمپانی‌ها راحت شده است

به دلیل اعتیاد کاربران به اپلیکیشن‌هایی نظیر انگری بردز، استفاده همزمان از اسمارتفون در محل کار تبدیل به چالش بزرگی شده بود.

اما حال تقریبا بسیاری از شرکت‌ها این آرامش خاطر را دارند که دیگر با دانلود اپلیکیشن‌هایی نظیر انگری بردز اطلاعات کمپانی که در گوشی شخصی هر کارمند ذخیره شده است رصد نخواهد شد.

استفاده از بازی انگری بردز

فیسبوک و دراپ باکس در لیست برنامه‌های ممنوعه

نه فقط ممنوعیت استفاده از بازی انگری بردز در محل کار بلکه فیسبوک و به دنبال آن دراپ باکس نیز خبرساز شده‌اند. فیسبوک البته از گذشته محل جاسوسی و کسب اطلاعات کمپانی‌های پُرنفوذ بوده است.

اما دراپ باکس در برخی از مناطق صرفا به دلیل اشتراک گذاری ابری فایل‌ها که جاسوسی آن‌ها محتمل‌تر می‌باشد، ممنوع اعلام شده است.

امکان جاسوسی فیسبوک از طریق واتس اپ

گفته شده است فیسبوک نه از طریق برنامه‌های رسمی خود نظیر اپلیکیشن Messenger Lite، بلکه از مسنجر واتس اپ که صاحب امتیاز آن است جاسوسی می‌کند.

از این رو برخی از کسب وکار‌ها به دنبال این هستند تا اپلیکیشن واتس اپ را در زمره لیست سیاه اعلام شده قرار دهند. پس از آن Netflix و برنامه ایمیلی Outlook مایکروسافت در لیست سیاه قرار دارند.

استفاده از بازی انگری بردز

Evernote و Box: دو برنامه قابل قبول

اگرچه برنامه‌های زیادی در کمال ناباوری در لیست سیاه قرار گرفته‌اند اما دو اپلیکیشن Evernote و Box از معدود برنامه‌هایی هستند که از نظر امنیت مورد تایید کمپانی‌ها هستند.

در انتها لیست اپلیکیشن‌های ممنوعه را ببینید:

استفاده از بازی انگری بردز

نظر و پیشنهاد شما؟

آیا با اعلام ممنوعیت استفاده از بازی انگری بردز در محل کار  موافق هستید؟ فکر می‌کنید این کار در تامین امنیت کاربران موثر است؟ ما را از دیدگاه خود مطلع سازید.

Source: fortune

از دست ندهید!

کسب و کار موفق

4 کلید اصلی کسب و کار موفق از زبان سازنده دستیار صوتی سیری

بدون شک شما هم با ما هم‌عقیده هستید که دستیار صوتی سیری که توسط آدام چیر، یکی از توسعه‌دهندگان این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن TheCut

با اپلیکیشن TheCut معطلی در آرایشگاه‌ها دیگر معنایی ندارد!

به نظر می‌رسد با اپلیکیشن TheCut معطلی در آرایشگاه‌ها دیگر معنایی ندارد! جالب است نه؟ ایده‌ای جذاب که اگر نسخه

ادامه مطلب...
پوشیدنی Ontenna

پوشیدنی Ontenna به افراد ناشنوا در حس کردن صدا کمک می‌کند!

پوشیدنی Ontenna یکی از پوشیدنی‌های مورد نیاز برای تغییر زندگی افراد ناشنوا است که از شنیدن صداهای مختلف محروم

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu