کمپانی‌های مطرح دنیا که سرنوشت موبایل‌های امروزی را تغییر دادند

دسته : کمپانی ها
کمپانی‌های مطرح دنیا

کمپانی‌های مطرح دنیا که سرنوشت موبایل‌های امروزی را تغییر دادند؛ موضوع این مطلب ما می‌باشد! شاید بگویید نمی‌توان چند کمپانی را نام برد که خیلی تاثیرگذار بوده باشند اما ما از ابتدا همه چیز را برای کشف این کمپانی‌ها بررسی کرده‎ایم! از ابتدا تا انتهایی که هنوز ادامه دارد…!

نظرتان چیست یادی کنیم از گوشی‌های خاطره انگیز قدیمی؟! بیش از 40 سال از فکر متحرک کردن تلفن‌های سنگین وزنِ ثابت می‌گذرد.

سن اغلب ما به یادآوری اولین تلفن‌ یا موبایلی که توسط کوپر ساخته شد قد نمی‌دهد؛ اما پدران و مادران ما نسل اول گوشی‌های نوکیا 1011، نوکیا 8210 و… را شاید به یاد داشته باشند.

هرچه‌ که بودند محبوب دل‌ها بودند. خیلی دلنشین‌تر از گوشی‌های تزئینی و پهناوری که قابل دست گرفتن هم نیستند و خیلی مقاوم‌تر از این که با یک بار افتادن متلاشی شوند و از قیمت بیفتند!

همین موبایل‌ها، برنامه‌هایی که به دنبالشان عرضه شد و راهی که برای فناوری سیار توسط آن‌ها هموار گردید؛ مدیون کمپانی‌های مطرح دنیا هستند که سرنوشت موبایل‌های امروزی را تغییر دادند!

کمپانی‌های مطرح دنیا

در ایران از سال 1375 به بعد فاز جدیدی از توسعه موبایلی رخ داد و هزاران خط تلفن همراه واگذار شد. نسل اول، دوم، سوم و… تلفن همراه به ترتیب عرضه شد تا این که به امروز رسیدیم. روزی که بیش از 2 میلیارد نفر در سرتاسر جهان به موبایل دسترسی دارند و همزمان از موبوفوبیای خود لذت می‌برند!

بعد از آن، کمپانی‌های مطرح دنیا، چه جدید و چه قدیم، کم‌کم قابلیت‌های جدیدی را وارد دنیا موبایل کردند. پخش موزیک، پیامرسانی، برقراری تماس، بازی و سرگرمی و تعامل اجتماعی از طریق اپلیکیشن‌ها فقط بخشی از دگرگونی‌های اخیر است.

مطلب امروز هات اپ نیوز مروری بر گذشته‌های تاریخ موبایل از 2000 و قبل‌تر می‌باشد. نگاهی به تغییرات موبایل و آنچه که باعث شد امروز به جای اسنیک یا ماربازی معروف در گوشی‌های نوکیا، اتک بزنیم، به دنبال پوکمون بگردیم و خلاصه شاهد جلوه رویا‌های کوچک و بزرگمان در گوشی باشیم!!

معرفی کمپانی‌های مطرح دنیا که تاریخ موبایل را تغییر دادند

The world’s top companies that changed mobile history

همه آنچه که این روز‌ها در موبایل‌ها تجربه می‌کنیم و یا بهتر بگوییم؛ تمام آنچه که به توسعه دهندگان جسارت برنامه نویسی داده، قابلیت‌ها و تغییراتی است که از نظر سخت افزاری در دل گوشی‌ها می‌بینیم.

مثلا بالغ شدن بازی‌های موبایل به دلیل حرکت اولیه کمپانی‌های تاریخساز می‌باشد. رونق شبکه‌های اجتماعی هم از نقطه‌ای که شاید فکرش را نکنید اتفاق افتاده است!

برخی از این کمپانی‌های مطرح دنیا که چشم‌انداز آینده موبایل را تغییر دادند یا با سیستم فعلی خود تاریخ‌ساز می‌شوند عبارتند از:

کمپانی نینتندو

انگار همین دیروز بود که بازیکنانی را در خیابان می‌دیدیم که به دنبال پوکمون سرگردان بودند یا اخباری را می‌شنیدیم که حاکی از تصادفات و مشکلات اجتماعی ناشی از بازی پوکمون گو بود.

کمپانی نینتندود یک سوم مالکیت یا امتیاز مالکیت همین بازی پُرطرفدار را در اختیار دارد. این کمپانی ژاپنی از پوکمون گو بصورت سالانه 115 میلیون دلار درآمد کسب می‌کند. رقمی که گفته می‌شود معادل یک دوم درآمد نینتندو می‌باشد!

پوکمون گو اولین نماینده واقعیت افزوده بود و باعث شد اولین ذهنیت ما در ارتباط با این فناوری شکل گیرد. این بازی شبیه به شعار پیش به سوی پیروزی در صنعت بازی موبایلی برای بازیسازان بود تا جرات کنند تکنولوژی‌های جدید را در کار خود دخالت دهند.

کمپانی‌های مطرح دنیا

در آغاز سال نو بازی سوپر ماریو نینتندو تنها در 24 ساعت توانست 5 میلیون دلار فروش داشته باشد. مدل فروش هم مطابق با بسیاری از بازی‌های رایگان بود اما بحث‌برانگیز!

به این شکل که کاربر به صورت رایگان بازی را دانلود و شروع می‌کند اما برای ادامه آن باید 9.99 دلار بپردازد. شاید سوپرماریو به اندازه پوکمون گو نتوانسته است تاکنون شهرت و محبوبیت کسب کند اما اغلب کاربران و بازیکنان رضایت بالای 90 درصد از این بازی داشتند.

کمپانی‌های مطرح دنیا

نینتندو نه تنها با بازی‌های خاطره انگیز قدیمی خود بلکه در حال حاضر با تولید بازی‌های موبایلی، مشغول اعمال تحولات زیادی در دنیای موبایل است. نینتندو از سال 1889 تاسیس شد و در هر سه حوزه موبایل، اپلیکیشن و بازی‌های آن دستی دارد.

کمپانی اسنپ چت

شاید دیدن اسنپ چت در لیست کمپانی‌های مطرح دنیا که تغییرات بزرگی ایجاد کردند کمی تعجب‌آور باشد. اما خب این کمپانی استحقاق این لقب را دارد؛ می‌دانید چرا؟ چون همه کمپانی‌های سالخورده‌تر و باتجربه‌تر نظیر فیسبوک از آن تقلید می‌کنند یا دست کم الهام می‌گیرند.

سیر موفقیت کمپانی اسنپ چت را قبلا بررسی کردیم. برنامه‌های اسنپ چت برای برتری ادامه دارد و به گفته Business Insider مذاکراتی در حال انجام شدن میان اسنپ چت و یک کمپانی ساخت دوربین‌های پوشیدنی می‌باشد!

کمپانی‌های مطرح دنیا

جذاب‌ترین چیزی که اسنپ چت را متمایز می‌کند عدم تمایل آن به فروش و واگذاری امتیاز کمپانی است. توسعه دهندگان این تیم مدام در حال نوآوری بوده و نظیر اینستاگرام یا فیسبوک تنها روی پیامرسانی در کنار به اشتراک گذاری عکس متمرکز نیستند.

هر چند که اسنپ چت تازه‌کار است و نمی‌توان آن را نظیر نینتندو، عاملی قدیمی و همیشگی تحولات موجود دانست اما می‌توان آنرا کمپانی موفقی برشمرد که نوآوری‌هایش در آینده تاریخساز می‌شوند.

کمپانی پریسکوپ

پریسکوپ هم کهنه‌کار نیست؛ اما به عنوان سرویس استریمینگ زنده موبایل شناخته می‌شود که کنجکاوی بشر را برای فناوری‌های مشابه بیش‌تر، چند برابر نمود. پریسکوپ را ابزاری برای جستجوی جهان و نظاره جزبه‎جز آن از چشمان دیگران می‌دانند.

در حال حاضر گفتگوی زنده از مهم‌ترین رویکرد‌ها در توسعه شبکه اجتماعی و اپلیکیشن می‌باشد و پریسکوپ این قابلیت را دارد که شما بر اساس موقعیت مکانی خودتان، ویدیویی را جستجو و سپس تماشا نمایید.

کمپانی‌های مطرح دنیا

از آنجایی که پریسکوپ شیوه تعامل کاربران با موبایل را تغییر داده است شایسته است آن را به عنوان یکی از کمپانی‌های مطرح دنیا در تاریخ موبایل و برنامه‌های موبایلی بدانیم.

کمپانی Appnext

Appnext یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌های درون برنامه‎ای برای تبلیغات می‌باشد که به صورت خاص برای تبلیغات درون اپلیکیشن‌ها تولید شده است.

در دو سال گذشته این کمپانی مذاکرات زیادی را با کمپانی‌های بزرگی انجام داده، اما باز هم ترجیح داده است به صورت مستقل فعالیت نماید.

همین استقلال طلبی باعث شد تا قابلیت‌های جدید زیادی به Appnext افزوده شود. به زودی قرار است قابلیت جدیدی معرفی شود تا کمپانی‌ها به صورت زنده محتوای خود را تبلیغ کنند!

کمپانی‌های مطرح دنیا

به عنوان مثال هر کمپانی می‌تواند زمان دلخواه و مناسب با کسب وکار خود را نظیر ساعت خروج از محل کار گروهی از کاربران را انتخاب کند و دقیقا در همان زمان، تبلیغات مربوط به سرویس‌ حمل و نقل خود را به کاربر پیشنهاد دهد.

از آنجایی که این رویکرد تجربه کاربری و بازدهی را با توجه به موقعیت شناسی و انتشار دلخواه و سفارشی تبلیغات، بهبود و افزایش می‌دهد، Appnext به عنوان یکی از بهترین سرویس‌های تبلیغاتی موبایلی انتخاب شده است.

Appnext به خوبی می‌داند موبایل یعنی ارتباط و وصل کردن ریزریز زندگی کاربران به هم تا کمی از مشکلات کاسته شود.

کمپانی Postmates

Postmates از موفق‌ترین کمپانی‌هایی است که در روند تحویل سرویس مختلف به مشتریان تحول ایجاد نموده است. این استارتاپ 160 میلیون دلاری یک سرویس تحویل مرسوله سریع درب منزل با تفاوت‌های آشکاری نسبت به رقبای خود می‌باشد.

اپل و استارباکس دو کمپانی معروفی هستند که از Postmates برای تحویل اقلام استفاده می‌کنند. شیوه کسب درآمد Postmates، هماهنگی و رضایت مشتریان نشان می‌دهد این کمپانی به خوبی از اکوسیستم عرضه برحسب تقاضا اطلاع دارد.

ازاین‎رو تصمیم گرفتیم Postmates را به عنوان یکی از کمپانی‌های مطرح دنیا معرفی کنیم که آینده روشنی در انتظار او است. به علاوه تاریخ موبایل و اپلیکیشن‌های موبایلی به واسطه آن تغییر خواهد کرد.

کمپانی‌های مطرح دنیا

سخن آخر:

5 کمپانی معرفی شده با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده، توجه به نیاز مشتری در عرضه خدمات و شیوه ارتباط کاربران با توسعه دهندگان، بسترهای استفاده از موبایل را تغییر دادند. این ارتباط به واسطه همین کمپانی‌ها در آینده، نزدیک و نزدیک‌تر نیز خواهد شد.

شما چه فکر می‌کنید؟

به نظر شما چه کمپانی‌های دیگری باید در این لیست قرار گیرند؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

Source: entrepreneur

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu