crash club

اپلیکیشن Bitmoji همان برنامه‌ای است که زاکربرگ را نگران کرده!!

دسته : اپلیکیشن

سیر موفقیت کمپانی اسنپ چت با سرویس پُرطرفدار اشتراک گذاری فیلم، عکس و متن اسنپ چت خیلی سریع بوده است. اپلیکیشن Bitmoji دومین اپلیکیشنی است که کمپانی Snap ساخته تا تماشای این روند؛ دیدنی‌تر از گذشته شود!

شادی و سرگرمی موهبت بزرگی در زندگی است که باید آن‌ را جستجو کرد؛ یافت و غنیمت شمرد. خرمی و زنده‌دلی به واسطه سرگرمی و لحظات شادی که انسان تجربه می‌کند؛ امری است که هر روانشناس و جامعه شناسی به ضرورت آن پی‎برده است.

از قدیم گفته‌اند چو شادی بکاهد بکاهد روان! در واقع شادی نیازی روانی است که نمی‌توان آن را حبس کرد. شادی حبس شود؛ روح حبس می‌شود و انسانی که روح نداشته باشد؛ انگیزه‌ای برای فعالیت ندارد.

برنامه نویسان اپلیکیشن خیلی خوب از این نیاز آگاهی دارند و حواسشان را بیش از هر چیز دیگر روی همین نیاز انسان جمع کرده‌اند.

نتیجه این تمرکز هوشمندانه تولید اپلیکیشن‌هایی نظیر اپلیکیشن Bitmoji بوده است که نه تنها خستگی کاربران را از تنشان می‌زداید؛ بلکه شاد‎باشی برای روح و روان آن‌ها محسوب می‌شوند.

کمپانی اسنپ بعد از کسب سود 64.2 میلیون دلاری در سال گذشته با اپلیکیشن Bitmoji آمده است که البته رنکینگ خیلی بهتری هم دارد و به گفته ایوان اشپیگل، بنیانگذار کمپانی Snap، تمام کاربرانی که اسنپ چت را به هر دلیلی کنار گذاشته‌اند با اپلیکیشن Bitmoji و ساخت استیکر‌های شخصی، دوباره جذب این کمپانی می‌شوند!

مطلب امروز هات اپ نیوز سعی دارد این اپلیکیشن و موفقیت‌هایش را با وجود این که زمان زیادی از انتشارش نمی‌گذرد مورد بررسی قرار دهد. همراه ما باشید.

ساخت ایموجی با اپلیکیشن Bitmoji

how to make emoji with Bitmoji

ایموجی‌ها پُرطرفدار‌تر از آنچه که تصور کنید هستند. اصلا اساس برخی از اپلیکیشن‌ها همچون بازی EatMessage، روی ایموجی بنا شده است.

اشپیگل با نگاهی تازه به مقوله ایموجی‌ها در میان کاربران، مطمئن است با وجود اپلیکیشن Bitmoji هیچ مشتری یا کاربری وجود نخواهد داشت که از دایره مدیریت کمپانی اسنپ خارج گردد!

اپلیکیشن Bitmoji

اپلیکیشن Bitmoji محصولی بود که توجه مارک زاکربرگ را از همان اول به خود جلب کرد و حتی تا قبل از اینکه منتشر شود خبر لرزه‌ای که قرار بود با وجود این برنامه به بازار بیفتد؛ چشم مارک زاکربرگ را کور کرده بود!

اما دست بر قضا زاکربرگ بعد از مدتی روی این پروژه سرمایه گذاری کرد و توانست بخشی از هزینه‌های تولید این برنامه را از راهی که در ادامه می‌خوانید بر عهده بگیرد!

او معتقد بود که کاربران فیسبوک بیش از هر شبکه اجتماعی دیگر به استیکر‌ها یا ایموجی هایی که با این اپلیکیشن تولید می‌شوند نیاز پیدا خواهند کرد!

Bitmoji چیست؟

اینقدر اخبار سرمایه گذاری و سوددهی درباره این اپلیکیشن داغ و جذاب است که احتمالا شاید هنوز بسیاری از افراد با ماهیت این برنامه ناآشنا هستند.

اپلیکیشن Bitmoji برنامه‌ای شاد و مهیج برای کاربران است تا بتوانند ایموجی‌های سفارشی و شخصی خود را مطابق با اهداف مختلف طراحی کرده و میان متنی که در پیامرسان‌ها یا شبکه اجتماعی ارسال می‌کنند، بفرستند.

در حال حاضر مالکیت این اپلیکیشن مربوط به کمپانی کانادایی Bitstrips می‌باشد. این کمپانی یک دهه گذشته را مشغول تحقیق روی عناصر اینترنتی کمدی و سرگرم کننده از جمله آواتار و ایموجی بوده است.

اپلیکیشن Bitmoji

خودتان را در Bitmoji ببینید

Snap اپلیکیشن Bitmoji را یکی از آن دسته برنامه‌هایی می‌داند که کاربران با استفاده از آن قادر هستند خودشان را از دریچه یک اپلیکیشن توصیف کرده و تصویر مجازیشان را از این طریق مشاهده کنند.

پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک حدود 60 درصد اسنپ‌هایی که در اسنپ چت قرار می‌گیرند با استفاده از این برنامه تولید و منتشر شوند.

سرگرمی؛ بهترین راه کسب درآمد از اپلیکیشن

کسب درآمد از اپلیکیشن‌ها راه‌های زیادی دارد. شاید به همین دلیل است که بسیاری از توسعه دهندگان، بازی‌ها را برای درآمدزایی انتخاب می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که سرگرمی تنها حوزه‌ای است که هیچگاه قدیمی و راکد نمی‌شود.

Scott Denne، آنالیزور اهل نیویورک می‌گوید: تا وقتی که کاربران، سرگرمی بخواهند و با اپلیکیشن‌های سرگرمی شاد شوند؛ کسب درآمد به ازا هر کاربر ادامه خواهد یافت.

اپلیکیشن Bitmoji

در یک چهارم اول سال 2016 میزان درآمد کمپانی Snap به ازا هر کاربر از 31 سنت به 1.05 دلار افزایش پیدا کرده است.

با توجه به دقایقی که کاربران در محصولات این کمپانی(اپلیکیشن‌ها) به صورت روزانه صرف می‌کنند؛ تبلیغ کنندگان و سرمایه گذاران زیادی از فاز تحقیقات و تست روی این برنامه عبور کرده‌اند تا تعامل و همکاری بالقوه با این کمپانی داشته باشند!

روند شکل‌گیری و پیشرفت Bitmoji

از خودتان می‌پرسید چطور شده است اپلیکیشن Bitmoji به عنوان یک برنامه تازه‎کار تا این حد محبوب شود؟ جواب این سوال را از ما بخواهید. اجازه دهید خیلی ریشه‌ای این روند را بررسی کرده و به گذشته نزدیک نگاه کنیم.

در حال حاضر این کمپانی به 158 میلیون کاربر را در سراسر جهان به صورت روزانه سرویس‎دهی می‌کند. تعداد کاربران اسنپ چت در دسامبر سال 2016 نسبت به سال گذشته رشد 46 درصدی داشته است!

البته میزان رشد کاربران از سال 2014 به بعد تا سال 2016 ثابت نبوده و چالش‌های زیادی برای حفظ کاربران در اسنپ وجود داشته و این کمپانی برای نگه داشتن ثبات در درآمدزایی خود مجبور به استفاده از طرح کسب درآمد به ازا هر کاربر شده است.

اپلیکیشن Bitmoji

در کنار تغییرات رشد کاربران اسنپ چت، رقابت تنگاتنگی با اپلیکیشن‌های دیگری مثل فیسبوک و اینستاگرام وجود دارد که همین موضوع Snap را در همان سال‌ها تحت فشار قرار داد.

در حال حاضر تقلید و کپی‌برداری از اسنپ چت به عنوان یکی از برترین کمپانی‌های دنیا در حوزه موبایل دردسر‌های زیادی برای Snap ایجاد کرده است.

امروز همان قابلیت‌هایی که Snap را برتر کرده بود تبدیل به وسیله‌ای شده که رقابتی سنگین بر سر جذب کاربر ایجاد کرده است. توییتر و پیامرسان‌هایی مثل لاین هم که جای خودشان را دارند!

پشتیبانی از Snap توسط متخصصان خاص و باتجربه

همانطور که گفته شد مالکیت اپلیکیشن Bitmoji در حال حاضر متعلق به Bitstrips است. این کمپانی متخصصین و توسعه دهندگانی را جذب کرده است که آشنایی ظریف و دور از انتظاری با کمپانی فیسبوک دارند و همانطور که می‌دانید فیسبوک در حال حاضر از رقبای سرسخت کمپانی Snap به شمار می‌رود!

Jacob Blackstock، مدیر مسئول و رهبر کمپانی Bitstrips یکی از توسعه دهندگان قبلی fbFund، کمپانی متعلق به فیسبوک است.

اپلیکیشن Bitmoji

Bitstrips کار خود را با ساخت برنامه‌ای سرگرم کننده برای کودکان به نام Bitstrips for Schools آغاز کرد. کاربران کم و سن سال این برنامه قادر بودند با استفاده از خلاقیت و بر اساس سلیقه خود؛ آواتار کارتونی دلخواهشان را طراحی نمایند.

این آواتار با بقیه آواتار‌ها تفاوت داشت و با رشد کودک و افزایش سن او همزمان بزرگ می‌شد. اما طولی نکشید که توسعه دهندگان Bitstrips for Schools از بازدهی این برنامه ناامید شدند.

آن‌ها ایده این برنامه را جالب و متفاوت خواندند اما معتقد بودند بازاریابی محصول در سطح مدارس و برای کاربرانی با این سن و سال در سطوح گسترده‌تر چندان سوددهی ندارد.

اپلیکیشن Bitmoji

Robert Balahura، طراح اصلی این برنامه می‌گوید: از مدرسه نمی‌توان پول درآورد!

Bitstrips بر خلاف fbFund که با میلیون‌ها دلار (نزدیک به 1.2 میلیارد دلار) از سمت فیسبوک پشتیبانی می‌شد، حامی خاصی نداشت. این کمپانی اصلا با fbFund قابل‎قیاس و حتی رقابت نبود.

بالاخره در سال 2012، Bitstrips وارد اپلیکیشن فیسبوک شد. اگرچه رشد محبوبیت این اپلیکیشن قبلا چندان قابل‎توجه نبود اما بلافاصله بعد از ورودش به فیسبوک و تا سال 2013 نزدیک به 10 میلیون کاربر با استفاده از این اپلیکیشن، آواتار طراحی کردند!

اسپم یا بی‎خطر؟ مسئله این است!

صاحب امتیاز اپلیکیشن Bitmoji یعنی کمپانی Bitstrips در ده سالی که پیرامون ایموجی و آواتار تحقیق کرد با موانع زیادی روبه‎رو شد. همه چیز خوب پیش می‌رفت تا این که مشکلاتی مثل کُندی سرور و هزینه‌های زیاد برطرف کردن آن در فیسبوک پیش آمد.

جالب‌تر از آن، ادعای وبسایت BuzzFeed بود. این وبسایت چندی بعد ادعا کرد Bitstrips اسپم بوده و آواتار‌هایی که به این شکل تولید می‌شوند هرز محسوب می‌شوند!

بعد از آن مقاله‌ای با این عنوان در همین وبسایت منتشر شد: چگونه Bitstrips را از گاهنامه یا تایم‌لاین فیسبوک خود بلاک کنیم؟!

اپلیکیشن Bitmoji

در سال 2013 و زمانی که تازه Bitstrips سه میلیون دلاری شد وبسایت Virtuaniz این سرویس آواتارساز را “اسپم نفرت‎انگیز فیسبوکی” خطاب کرد!

تولد Bitmoji

با تمام تبلیغات منفی که علیه این اپلیکیشن صورت گرفت، سرمایه گذاران این برنامه را رها نکردند و نزدیک به 8 میلیون دلار کمک مالی برای نوسازی این برنامه جمع‌آوری شد تا این که نهایتا اپلیکیشنی مستقل به نام Bitmoji و اینبار نه با پشتیبانی فیسبوک، روانه اپ استور شد.

فیسبوک برای جبران تمام ناکامی‌های این مدت کمپانی Bitstrips، جایگاهی متفاوت در فضای وب به این برنامه داد و بدین ترتیب اپلیکیشن Bitmoji در مسنجر فیسبوک جای گرفت؛ اما به شیوه‌ای متفاوت!

اپلیکیشن Bitmoji

اپلیکیشن Bitmoji در پایان سال 2015 بین 35 اپلیکیشن برتر اپ استور جای گرفت و کاربران به دلیل امکان افزودن تصویر کارتونی خود و ارسال آن به دوستان و آشنایان، خیلی متفاوت از آن استقبال نمودند.

ایموجی‌های این کمپانی در یک تعامل مشترک با تولید کنندگان انیمیشن Inside Out به فروش رفت و حتی کاتالوگ‌های کارتونی برند‌های مختلف با استفاده از آواتار‌های این اپلیکیشن تولید شد.

اپلیکیشن Bitmoji

همه چیز آماده یک حرکت جدید

بعد از ورود اپلیکیشن Bitmoji همه چیز برای یک حرکت جدید و پیشرفتی تکان دهنده فراهم شده است. البته این برنامه هنوز برای کاربران اسنپ چت در این اپلیکیشن در دسترس نیست؛ اما ظرفیت‌های آن بعد از این مدت و چالش‌هایی که پُشت‎سر گذاشته شد، بر همگان واضح است.

اگر هم هنوز در سوددهی این برنامه شکی وجود داشته باشد حداقل اشپیگل مطمئن است که این برنامه چقدر در قلب اسنپ چت می‌تواند سودمند باشد.

به این ترتیب تا چندی بعد اسنپ چت تبدیل به سرویسی برای به اشتراک گذاری تصاویر کارتونی مخصوص نسل جوان می‌شود. حتی نسل‌های پیش از آن نیز می‌توانند با این اپلیکیشن، شاد و سرگرم شوند.

رویارویی اسنپ چت و فیسبوک

با وجود اپلیکیشن Bitmoji شبکه اجتماعی فیسبوک حرفی برای گفتن ندارد. تازگی این اپلیکیشن چیزی است که در هیچ بخشی از فیسبوک دیده نمی‌شود.

برخی از تحلیلگران، Bitmoji را ضربه‌ای محکم و کوبنده برای فیسبوک می‌دانند و معتقدند فیسبوک قدیمی با اسنپ چتی که عمرش به فیسبوک نمی‌رسد، مجبور است رقابت نماید.

در حال حاضر Bitmoji در لیست 10 اپلیکیشن برتر گوگل پلی و 50 یا 100 برنامه برتر اپ استور قرار دارد. گفته می‌شود از اوایل ماه ژانویه 2017 این اپلیکیشن متفاوت‌ترین برنامه سیستم عامل iOS است!

اپلیکیشن Bitmoji

سخن آخر:

به نظر می‌رسد مارک زاکر برگ کم‌کم باید نگران شود. گردوخاکی که اپلیکیشن Bitmoji به راه انداخته است فیسبوک را محو می‌کند و باعث می‌شود در میان برنامه‌های دیگر نادیده گرفته شود.

در حال حاضر رنکینگ یا رتبه‎بندی تمام اپلیکیشن‌های متعلق به فیسبوک به شرح ذیل است:

  1. اینستاگرام(رتبه سوم)
  2. پیامرسان فیسبوک(رتبه پنجم)
  3. خود فیسبوک(رتبه هشتم)
  4. واتس اپ(رتبه هجدهم)

شما چه فکر می‌کنید؟

تاثیر استفاده از اپلیکیشن‌های ایموجی ساز نظیر Bitmoji را در شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌های مختلف چگونه ارزیابی می‌کنید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

شما می‌توانید اپلیکیشن Bitmoji را برای اندروید و iOS از طریق لینک‌های زیر دانلود نمایید:

همراهان اندرویدی در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

Source: cnbc

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu