following

اپلیکیشن CarNote از واقعیت افزوده برای مقابله با خشونت‌های جاده‌ای استفاده می‌کند!

دسته : اپلیکیشن

محققان TUe با طراحی اپلیکیشن CarNote که از واقعیت افزوده استفاده می‌کند؛ در جلو خودرو از طریق یک لنز پریوسکوپ امکان نشان دادن احساسات شما را به سایر رانندگان فراهم کرده‌اند!

خیلی‌ وقت‌ها به هنگام رانندگی با عبور یک موتورسوار بی‎احتیاط، کنترل همه چیز را از دست می‌دهید. در این لحظه واقعا نمی‌دانید آیا مشکلی برای شخص موتورسوار پیش آمده که اینچنین با سرعت حرکت می‌کند یا بی‌احتیاطی؛ شیوه معمول رانندگی او است!

اپلیکیشن CarNote و مقابله با خشونت‌های جاده‌ای!

اپلیکیشن CarNote

در پروژه خودروی اجتماعی برای مقابله با خشونت‌های جاده‌ای، یک صفحه شفاف در جلوی راننده و در قسمت شیشه جلوی خودرو قرار داده می‌شود تا اطلاعات حاوی نظرات راننده بدون ایجاد اختلال در دید او از طریق این اپلیکیشن واقعیت افزوده برای رانندگان دیگر به نمایش درآیند.

برای مثال اگر در حال حرکت به سمت بیمارستان هستید می‌توانید با مطلع کردن رانندگان اطراف خود از آنها بخواهید به بوق زدن خود پایان دهند و اجازه بدهند شما مسیر را به راحتی طی کنید.

برای استفاده از این هشدارها محدودیت وجود دارد؛ این یعنی رانندگانِ عاشقِ سرعت برای بهانه‌های الکی نمی‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند!

اپلیکیشن CarNote

اپلیکیشن CarNote دارای یک سیستم لایک است که رانندگان با استفاده از آن می‌توانند بگویند در مورد رانندگی راننده جلویی چه فکر می‌کنند. این سیستم لایک موثرتر از بوق زدن خواهد بود!

برای مثال وقتی راننده‌ای با بی‎توجهی در حال لایی کشیدن است، قربانیان اعتراض خود را با علامت دیسلایک نشان خواهند داد!

تیم سازنده اپلیکیشن CarNote شرایطی را پیش‎بینی کرده‌اند که شرکت‌های بیمه با مشخص کردن تعداد دیسلایک‌های دریافت شده توسط یک راننده، برای او تصمیم گیری کنند و به او امتیاز دهند!

آیا CarNote خشونت‌های جاده‌ای را کاهش خواهد داد؟

اپلیکیشن CarNote

باید دید در این مورد که آیا رانندگان دیگر راننده‌ای را صادقانه لایک یا دیسلایک کرده‌اند؛ چگونه تصمیم‎گیری خواهد شد، شاید رانندگان دیگر یک راننده خوشتیپ را علیرغم رانندگی افتضاحش لایک کرده باشند!

اما به نظر می‌رسد این سیستم تاحدی مانع از جولان دادن رانندگان بی‎ملاحظه خواهد شد.

ایده‌ای هوشمندانه که در مراحل اولیه تست قرار دارد و منجر به درک بیشتر رانندگان نسبت به شرایط رانندگی در جاده و ملاحظه حال دیگران خواهد شد.

با این وجود، چالش‌هایی نیز پیش روی این پروژه قرار دارند. برای استفاده از این سیستم، تمام خودروها باید به آن مجهز شوند. در صورتی که شخص، صاحب یک ماشین کلاسیک باشد چگونه از سیستم واقعیت افزوده در آن استفاده خواهد شد؟!

اگرچه فاصله زیادی تا ظهور خودروهای خودران داریم اما اپلیکیشن CarNote تا آن‎زمان به ابزار خوبی برای صحبت کردن خودروها با هم تبدیل خواهد شد!

Source: engadget

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu