following

اپلیکیشن Ryde برای آنان که دوست دارند همیشه آن‎تایم و خوش‎قول باشند!

دسته : مصاحبه
اپلیکیشن

اپلیکیشن Ryde یک ساعت زنگدار دقیقا مثل آلارم گوشی است؛ اما خیلی پیشرفته‌تر برای این که قرار‌ها یادآوری شوند و هیچگاه بدقول و بی‎توجه جلوه نکنید؛ اما داستان این اپلیکیشن و آشنایی با سازنده‌اش هم بسیار جذاب است!!

با شما قرار می‌گذارد؛ چند بار روی ساعتِ قرار و فشردگی برنامه‌ها تاکید می‌کنید. فعلا همه چیز خوب است. سر قرار حاضر می‌شوید دقیقه پُشت دقیقه، ساعت پُشت ساعت؛ اما خبری نیست که نیست!

اینقدر به ساعت خود خیره می‎شوید و فکر و خیال می‌کنید که سرگیجه می‌گیرید. از بدقولی خسته شدید. از کسانی که عادت دارند شما را بکارند، آنجا بمانید تا بالاخره اطرافتان علف سبز شود!

طاقتتان تمام می‌شود. نه او می‌آید و نه وعده و قول و قرارش عملی می‌شود. اینقدر از این بدقولی‌ها و بهانه‌هایی مثل ترافیک و فراموشی خسته‌اید که دیگر پُشت دستتان را داغ کرده‌اید با کسی قرار نگذارید!!

اپلیکیشن Ryde

نمی‌دانیم شما هم در چنین موقعیت طاقت فرسایی قرار داشتید یا نه؛ اما خوب می‌دانیم چنین آدم‌های بد قول و حواس ‎پرتی؛ جان به جانشان کنید عوض‎بشو نیستنند؛ مگر اپلیکیشن Ryde مثل یک مدیر، برنامه قرار‌هایشان را مدیریت کند!

دیگر کسی بهانه‌های در ترافیک ماندن و شلوغی اتوبان‌ها را ندارد؛ با Ryde به شما بعد از بررسی حجم ترافیک و وضعیت حمل و نقل عمومی، هشدار ارسال می‌شود تا محل فعلی خود را به موقع ترک کرده و به قرار‌های بعدی برسید.

این اپلیکیشن کاربردی و تروتازه محصول ایده نوجوان 16 ساله‌ای است که از سن 8 سالگی کد‌نویسی را آموخت. Michael Royzen حتی خیلی زودتر از طراح اپلیکیشن 16 ساله‌ای که با وجود مردود شدن در درس ریاضی، برنامه ساخته بود، شروع به کار کرده است!

در مصاحبه امروز هات اپ نیوز می‌خوانید که چطور امضای تیم کوک باعث شد تا یک نوجوان کم سن و سال اپلیکیشنی تولید کند که با استفاده از آن کاربران همیشه آن‎تایم و خوش‎قول باشند!

اپلیکیشن Ryde

ترک به موقع محل با اپلیکیشن Ryde

Ryde app that notifies users to leave

وقتی که Royzen هشت ساله بود اولین وبسایت خود را به سبک وبسایت مایکروسافت طراحی کرد. او دو سال به صورت تفننی زبان‌های پایتون و HTML را کار کرد تا بالاخره در سن ده سالگی اولین بار با آیپد آشنا شد. کار کردن با آیپد انگیزه تولید اپلیکیشن مخصوص کاربران اپل (سیستم عامل iOS) را در او ایجاد نمود.

در حال حاضر این نوجوان اهل سیاتل همزمان در دبیرستان مشغول به تحصیل است و سِمَت مدیریت کمپانی توسعه اپلیکیشن خود را به عنوان یک کارآفرین بر عهده دارد!

Mlab Technologies نام کمپانی تازه تاسیس او است که خدمات تولید و توسعه اپلیکیشن و برنامه‌های اپل را ارائه می‌دهد.

اپلیکیشن Ryde

ASpirit4Mars نام اولین بازی موبایلی بود که توسط Royzen تولید شد. در طول 8 سالی که از فعالیت او در این عرصه می‌گذرد 15 بازی مختلف طراحی و عرضه شده است که با وجود کم‌ترین بازاریابی، بهترین نتایج را نسبت به زحماتی که کشیده شده بود گرفتند.

اما حالا Royzen تمرکز خود را روی توسعه اپلیکیشن‌هایی نظیر اپلیکیشن Ryde گذاشته است که برخی از مشکلات را برطرف و کار‌ها را آسان‌تر می‌کنند.

مروری بر اپلیکیشن‌های تولید شده

یکی از برنامه‌هایی که کار‌های روزمره را ساده‌تر می‌کرد برنامه RecipeReadr بود. کار RecipeReadr بلند خواندن دستور‌های طبخ غذا بود تا آشپز بتواند خیلی سریع‌تر و راحت‌تر غذا را تهیه کند. این برنامه در AppAdvice و بین بهترین اپلیکیشن‌های روز منتشر شده است.

مهم‌تر از همه این اپلیکیشن‌ها، دعوت Royzen از سوی WWDC، گردهمایی سالانه توسعه دهندگان اپل است!! آن‌ها بعد از این که فعالیت‌های یک نوجوان کم سن و سال را در عرصه تولید اپلیکیشن دیدند؛ از او دعوت کردند تا در این مراسم شرکت کند.

بد نیست بدانید او طی این همایش با تیم کوک و کریگ فدریگی دیدار داشته است!

Royzen در توصیف این دیدار می‌گوید: تلاش این افراد برای تولید اپلیکیشن‌های باکیفیت و تواضع و برخورد آن‌ها واقعا الهام‎بخش بود.

تیم کوک پُشت آیفون مرا امضا کرد و دیدن امضای او، هر روز به من یادآوری می‌کرد که علاوه بر یک آدم عادی یک کارآفرین هستم!

اپلیکیشن Ryde

او در توصیف روند فعالیت خود می‌گوید که روزانه ساعات زیادی را به فکر کردن درباره تولید و طراحی اپلیکیشن موفق می‌پردازد و در مدرسه و خانه سه ساعت و بیش‌تر در آخر هفته‌ها مشغول تفکر است!

او درباره فکر کردن می‌گوید: تفکر مثل کار کردن نیست. احساس نمی‌کنم مشغول کار هستم چون کاری را انجام می‌دهم که دوست دارم.

نگاهی به اپلیکیشن Ryde

Ryde برنامه‌ای است که به موقع افراد را برای ترک یک محل و مراجعه به محل دیگری آگاه می‌کند. این برنامه زمان لازم برای ترک یک محل بر اساس نوع وسیله حمل و نقل و اطلاعاتی که از مسیرها وجود دارد؛ تخمین می‌زند و به موقع به کاربر اطلاع می‌دهد! مثلا الان باید محل کار خود را ترک کرده و به خانه برود تا برای سفر آماده شود.

اگر نگاهی کلی به ماهیت این اپلیکیشن داشته باشیم یک نیاز اساسی را پُشت آن می‌بینیم. در واقع باتوجه به تغییر الگو‌های ترافیکی و نواسانات آب و هوایی، نقل مکان از یک نقطه به نقطه دیگر نیاز به برنامه‌ریزی دقیقی دارد تا بتوانیم آن‌تایم سر قرار حاضر شویم و بدقول نباشیم.

به واسطه چنین اپلیکیشنی لازم نیست کاربر ذهن خود را برای تنظیم زمان مشغول کند. ایده تولید اپلیکیشن Ryde زمانی به ذهن Royzen خطور کرد که گواهینامه خود را گرفت. او می‌گوید سفر‌های بین شهری در سیاتل رانندگی نیست؛ در ترافیک ماندن است!

برای این که بهتر با این اپلیکیشن، ایده‌های نوجوان 16 ساله سیاتلی و کارآفرینی او آشنا شوید مصاحبه‌ای ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

در 5 یا 10 سال بعد Royzen در کجا قرار دارد و خود را در چه وضعیتی تصور می‌کند؟

آن موقع فارغ‌التحصیل شده‌ام، مدرک کامپیوتر خود را گرفته‌ام و مشغول به کار در یکی از کمپانی‌های تکنولوژی بزرگ دنیا (اپل، گوگل، فیسبوک و …) هستم.

در ده سال دیگر 5 تا 9 فرصت شغلی ایجاد کرده‌ام و اگر شرایط فراهم شود به زودی استارتاپ اصلی خود را راه‎اندازی می‌کنم.

مشغول به چه کاری هستی و هدفت از انجام این کار چیست؟

کارآفرین توسعه دهنده برنامه و اپلیکیشن هستم و کارم را دوست دارم؛ چون سرشار از چالش‌های خلاقانه است. مهم‌تر از آن هدفم بهبود کیفیت زندگی مردم است.

مهم‌ترین چیزی که فکر می‌کنی مردم باید در ارتباط با زمینه کاری شما بدانند چیست؟

اپلیکیشن موبایل قدرتی دارد که می‌تواند با استفاده از آن تحولات اجتماعی ایجاد نماید. از وقتی که یک اپلیکیشن می‌تواند در میلیارد‌ها دستگاه یا موبایل خودنمایی کند؛ زندگی مردم هم در سراسر دنیا متحول شده و بهبود یافته است.

از چه چیزی برای کار خود الهام می‌گیرید؟

انگیزه‌ام را برای کار اول از ایده‌های ذهنی‌ام و سپس از کسانی دریافت می‌کنم که در اطراف من هستند. برطرف کردن مشکلان دیگران تجربه‌های زیادی برای من به دنبال داشته که این مهم‌ترین دستاورد لذت‎بخش من بوده است.

اپلیکیشن Ryde

به نظرت کدام یک از تکنولوژی‌های اطراف است که تو بدون وجود آن نمی‌توانی زندگی کنی؟ چرا؟

البته که انتخاب فقط یک تکنولوژی که زندگی بدون آن دشوار می‌شود؛ مشکل است! کامپیوتر من وسیله‌ای است که با استفاده از آن می‌توانم ایده‌هایم را عملی کنم.

آیپد و آیفون هم بخش دیگری از زندگی من هستند که بدون آن‌ها همه چیز مشکل می‌شود؛ چون کار من ساخت برنامه برای همین آیفون‌ها و آیپد‌ها است.

محیط کارت چه شکلی است؟

میز کامپیوتر، کامپیوتر و آیفون و آیپد وسایل کار من هستند. با این که این وسایل اندک هستند اما من به خوبی برای کارم از آن‌ها استفاده می‌کنم. همین کم بودن وسیله‌ها کم‌تر حواس من را پرت می‌کنند.

مثلا وقتی در حال نوشتن الگوریتم‌های پیچیده‌ای هستم این موضوع خیلی اهمیت می‌یابد. میز کامپیوتر هم قابلیت تنظیم ارتقاع دارد که این برای تنظیم موقعیت بر اساس حالت کمر و کاهش کمر درد خیلی خوب است.

ترفندی یا نکته‌ای که در مدیریت کار‌های روزانه مثلا تولید اپلیکیشن Ryde به کار برده‌اید چه بوده است؟

وقتی که کاری را باید انجام دهم پشت میز می‌نشینم و مشغول به کار می‌شوم. بهانه و توجیه فقط و فقط استرس را زیاد می‌کند. البته معقتدم مقدار خاصی از استرس و نگرانی برای پیشبرد کار‌ها لازم است و باید اصلا وجود داشته باشد.

مک، ویندوز یا لینوکس؟

همیشه مک! مسلما ترکیب قابلیت‌های مک با محصولات دیگر اپل قابلیت‌هایی به وجود می‌آورد که Pc از آن بی‎بهره است. مک برای توسعه پلتفرم اپل لازم است. البته لینوکس هم بهترین شبکه عصبی مصنوعی در کامپیوتر بوده است.

اپلیکیشن Ryde

کرک، پیکارد یا جین وی؟

البته که پیکارد.

حمل و نقل، ماشین زمان یا ساعت نامرئی؟

ماشین زمان؛ چون زمان چیز ارزشمند و بزرگی است و اگر بشود برخی از چیز‌ها را به عقب برگرداند زندگی عوض می‌شود.

اگر یک ملیون دلار سرمایه برای راه‎اندازی استارتاپ به شما دهند چه می‌کنید؟

تعدادی توسعه دهنده اپلیکیشن و برنامه نویس برای ویرایش کُد استخدام می‌کردم تا بتوانم استارتاپ فعلی را یک مرحله بالا‌تر ارتقا دهم.

یکبار درصف منتظر ماندم تا….؟ (این جمله را تکمیل کنید)

یک بار از ساعت چهار و نیم صبح بیدار شدم و در صف ایستادم تا بتوانم صندلی خوبی برای نشستن پیدا کنم و واقعا هم ارزشش را داشت!

الگوی شخصیتی شما کیست؟

ایلان ماسک. فکر می‌کنم ایلان ماسک انسان فوق‎العاده‌ای است که کار‌های بزرگی انجام داده است. به نظرم به چنین انسان‌هایی در جامعه نیاز داریم.

اپلیکیشن Ryde

بهترین بازی در تاریخ از نظر شما؟

بازی Tetris

بهترین گجت تاریخ؟

اسمارتفون‌ها

اولین کامپیوتر؟

Dell Inspiron

مدل گوشی فعلی که در دست دارید؟

آیفون 6

اپلیکیشن مورد علاقه شما؟

در کنار برنامه خودم یعنی اپلیکیشن Ryde که باعث شده است هیچگاه برای رسیدن به مدرسه از محل کار دیر نکنم؛ برنامه تبدیل عکس به نقاشی Prisma.

اپلیکیشن Ryde

فعالیت مورد علاقه‌ات؟

کمک کردن به انسان‌های نیازمند.

مهم‌ترین تکنولوژی در سال 2016 از نظر شما؟

شبکه‌های عصبی کانولوشن.

مهم‌ترین تکنولوژی در سال 2018؟

پوشیدنی‌ها. ایمان دارم که در این سال پوشیدنی‌ها بقدری اهمیت می‌یابند که مردم نمی‌توانند بدون آن‌ها زندگی کنند.

سخن پایانی شما خطاب به همکاران و کارآفرینان دیگر؟

شما صنعتگری هستید که باید سرنوشت خود را بسازید. سخت کار کنید و در این راه طریق عقل را پیش بگیرید.

نظرات شما؟

خواندن چنین مصاحبه‌ای از زبان نوجوان 16 ساله برای ما الهام‌بخش و لذت‌بخش بود؛ برای شما چطور؟ درباره این ایده‌ها و اپلیکیشن Ryde چه فکر می‌کنید؟

Source: geekwire

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu