پلتفرم MeshKit – فراتر از مرز‌ها بدون قطعی و ناپایداری، آنلاین بمانید!

دسته : کسب و کار
پلتفرم MeshKit

کمپانی Open Garden، توسعه دهنده پیامرسان FireChat است که سه روز پیش پلتفرم MeshKit را برای اولین‌بار معرفی کرد. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم پیشنهاد می‌کنیم تا انتها این مطلب جالب را مطالعه نمایید.

دریای زندگی امروز ما با وجود اینترنت و نسل جدید ارتباطات متلاطم‌تر از قبل است. دیگر نمی‌شود یک روز از زندگی ما صاف و آرام باشد؛ امواج خروشان وای‌فای حتما باید در ساعات روز از میان ما عبور کنند یا حتما باید اسمارتفونی وجود داشته باشد که ما را بی‌دغدغه؛ در هر کجای دنیا به دیگران وصل کند.

گاهی حتی طاقت یک ساعت دور ماندن از خانه هم دشوار است؛ چون هر قدم که از درب منزل دور‌تر می‌شویم سیگنال‌های وای‎فای سبک و کمرنگ‌تر می‌شوند و ارتباط ما با دنیا محدود‌تر!

برخی هم که جانشان به اینترنت وابسته است، وقتی منزل را ترک می‌کنند انگار بخشی از خودشان را گُم کرده‌اند. خبر خوش اینکه این نیاز یا وابستگی با وجود ارتباطات آفلاین دیگر نگرانی ایجاد نمی‌کند و پلتفرم MeshKit با بهره‌مندی از شبکه mesh باعث شده تا ارتباط افراد با دنیای اطراف هیچگاه قطع نشود.

پلتفرم MeshKit

این پلتفرم، ارتباطات آفلاین تلفن همراه را به یک طبقه بالاتر ارتقا داده است که به واسطه آن حتی دوری از منزل، ضعف در آنتن‌دهی و نبود یک شبکه سلولی پایدار، نقشی در برقراری تماس و انتقال داده‌ها ندارد؛ از این پس کاربران گوشی‌های هوشمند، همیشه و همه‎جا بصورت آفلاین، آنلاین هستند!

هر چند که نسل این ارتباطات هنوز در کشور ما فراگیر نشده است و حتی تکنولوژی آفلاین هم چندان شناخته‌شده نیست اما هات اپ نیوز مثل همیشه با نگاهی نو به این مسئله، فناوری mesh و به کارگیری آن را در پلتفرم MeshKit زیر ذره‌بین خود قرار داده است. همراه ما باشید.

تماس آفلاین با پلتفرم MeshKit

MeshKit platform for offline connection

فناوری ارتباط آفلاین با هدف حذف واسطه‌های اضافی معرفی شد؛ واسطه‌های دست و پا‌گیری که ما را به مکان محدود می‌کرد.

اینکه یک کاربر فقط بتواند در شرایط عادی و داخل شهری با تلفن خود صحبت کند یا این که تنها در جوار روتر یا فاصله مشخصی از مودم خود به اینترنت دسترسی داشته باشد، در عصر ارتباطات بی‌حد ومرز، قابل‌توجیه نیست.

باید حتما راهی پیدا می‌شد که یک کاربر با وجود آفلاین بودن، آنلاین باشد و به تبادل اطلاعات بپردازد!

پلتفرم MeshKit چیست؟

با MeshKit یک گوشی همراه حتی بدون اتصال به شبکه سلولی برای تبادل صوت یا دیتا (برقراری تماس و اینترنت) می‌تواند همزمان همان عملیاتی را که زمان اتصال به اینترنت انجام می‌داد، داشته باشد.

این قابلیت روی پلتفرم MeshKit و تمام اپلیکیشن‌هایی که در بستر این پلتفرم نصب و فعال‌سازی شده‌اند، در دسترس است.

پلتفرم MeshKit

اساس یا شیوه عملکرد این پلتفرم بر اساس شبکه توری مِش است. احتمالا اطلاعات زیادی درباره این شبکه نداشته باشید؛ چون هنوز هم تماس‌ها در ایران به خاطر نبود آنتن از دست می‌روند و بسیاری از عملیات اینترنتی موجود به دلیل قطعی اینترنت، ناتمام می‌مانند.

پلتفرم MeshKit از شبکه مِش استفاده می‌کند. مش را یک تور بزرگ ماهیگیری با صد‌ها گره در نظر بگیرید. زمانی که از مش استفاده شود هر گره در عین ارتباطی که با گره مرکزی برای پایداری و ثبات خود دارد؛ می‌تواند به صورت مستقل عمل کند.

این در حالی است که یک شبکه معمولی و غیر mesh کاملا متکی به زیرساخت‌های مرکزی خود می‌باشد.

پلتفرم MeshKit

MeshKit چطور کار می‌کند؟

این پلتفرم دقیقا زمانی به درد می‌خورد که ارتباط پایدار و همیشگی امکان‌پذیر نباشد. در این مواقع اطلاعاتی برای تماس آفلاین بین دو موبایل جمع‌آوری می‌گردد.

عملکرد آن به واسطه امواج رادیویی موجود در موبایل‌ها، نظیر گره‌های وای‎فای داخلی، بلوتوث و سایر پروتکل‌های بی‎سیم است.

جالبتر از همه ظرفیتی است که در شبکه مش وجود دارد و به واسطه آن پلتفرم MeshKit می‌تواند اطلاعات را در زمان اختلال در ارتباط، ذخیره کرده و وقتی که مجددا ارتباط برقرار شد، آن‌ها را به کاربر تحویل دهد.

همه برای اینترنت؛ اینترنت برای همه

اگر به این پلتفرم نگاهی جهانی و البته اقتصادی داشته باشیم متوجه مزایای بی‎شماری که خیلی ارزان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، خواهیم شد.

Open Garden، تولید‌کننده پلتفرم MeshKit به خوبی از گستردگی اسمارت‌فون‌ها در جهان و افزایش روز‌افزون آن تا سال 2020 آگاه است.

به ازا هر انسان نه فقط یک اسمات‌فون بلکه می‌تواند 3 گوشی هوشمند وجود داشته باشد و این کاملا قابل پیش‌بینی است. کمپانی Ericsson تعداد اسمارت‌فون‌های دنیا را تا سال 2020 نزدیک به 6.1 میلیارد دستگاه تخمین می‌زند!!

پلتفرم MeshKit

کاربران زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند که به دلیل محرومیت‌های سیاسی و جغرافیایی از دهکده جهانی تقریبا به دور افتاده‌اند.

کاربران ساکن آمریکا لاتین، آفریقا و برخی از مناطق آسیا محروم هستند و بهتر است به جای استفاده از گوشی، از پلتفرم MeshKit استفاده نمایند تا این که بخواهند درگیر شبکه‌ها و خطوط سلولی شلوغ، پُربار و پُر از مصرف‌کننده شوند.

پلتفرم MeshKit؛ بهترین گزینه برای توسعه‌دهندگان

شاید کاربران به خودی خود نتوانند بهترین استفاده را از این پلتفرم ببرند. در واقع استفاده از این پلتفرم ریشه‌ای‌تر از این است که کاربر بخواهد خودش را با نصب آن درگیر کند.

پلتفرم MeshKit بهترین گزینه برای توسعه‌دهندگانی است که می‌خواهند بیش‌ترین کاربر را برای کسب درآمد از اپلیکیشن جذب کنند.

شبکه‌های پُرجمعیت موجود در اغلب موارد از پس کاربران بر نمی‌آیند و همین موضوع نارضایتی بسیاری از مصرف‌کنندگانی را به دنبال دارد که می‌توانند یکی از مشتریان بالقوه باشند.

MeshKit یک خدمت مجازی است که می‌تواند جایگزین سیستم‌های قدیمی و سنتی موجود برای ارائه اینترنت و خطوط ارتباطی تلفن همراه باشد؛ دقیقا مثل سیم‌کارت‌های مجازی موبایل‌ها که باعث می‌شوند دغدغه سوختن سیم‌کارت، تعویض سیم‌کارت و… وجود نداشته باشد.

فرصت‌های فروش و بازاریابی

Open Garden این پلتفرم را همان مسیر طلایی برای دسترسی به بازار‌های نامرئی و شاید دست‌نیافتنی در دنیا تلقی می‌کند. بر اساس آمار 100 درصد کاربران اسمارت‌فون‌ها در نبود اینترنت هیچ استفاده‌ای از اپلیکیشن‌ها ندارند.

توسعه‌دهندگان و طراحان اپلیکیشن این عدم دسترسی را یک زیان بزرگ یا فرصت سوخته‌ای می‌دانند که اگر وجود داشت می‌توانست خیلی پُرسود تمام شود.

اگر پلتفرم MeshKit برای توسعه اپلیکیشن‌ها به کار برده شود هیچ برنامه‌ای متکی به اینترنت نیست. تولید نسخه آفلاین اپلیکیشن هم که قبلا در هات اپ نیوز بدان پرداخته شد با اتکا به این پلتفرم‌ها صورت می‌گیرد.

در واقع استفاده از آن‌ها به این دلیل است که فرصت‌های بازاریابی و فروش از دست نروند.

پلتفرم MeshKit

غیرممکن، ممکن شده است…

ارتباط آفلاین مرز جدیدی در ارتباط است. با MeshKit غیرممکن ممکن می‌شود و دسترسی انسان‌‌ها به یکدیگر حتی با وجود مشکلاتی چون ضعیف بودن آنتن یا بهانه‌هایی نظیر اختلال اینترنت به دلیل مشکلات زیرساختی که اغلب اپراتور‌ها می‌تراشند، امکان‌پذیر است.

Paul Hainsworth، توسعه دهنده پلتفرم MeshKit می‌گوید: از این پس معاملات آنلاین در مسیر آفلاین انجام می‌شود و فروشنده همیشه به مخاطب خود دسترسی دارد. به این ترتیب رشد مخاطبان در مسیر بی‌سابقه‌‌ای قرار می‌گیرد که سود آن همه و همه به خود توسعه‌دهنده باز‌ می‌گردد.

امکاناتی که با MeshKit فراهم می‌شود

آیا با MeshKit چه چیزی به دست می‌آوریم که قبلا نداشته‌ایم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خدمات پرداخت، سرویس‌های پیامرسانی، دریافت آپدیت و بروزرسانی و دانلود موزیک و فیلم در مناطقی از دنیا که تحت پوشش ضعیف اینترنت هستند؛ به شکلی متفاوت در دسترس خواهد بود.

در حال حاضر این پلتفرم برای دو سیستم عامل اندروید و iOS قابل استفاده است و مسیریابی اطلاعاتی آن از طریق پروتکل‌های مدیریت ترافیک پیشرفته و بسیار خاصی صورت می‌گیرد که ظرفیت تبادل داده‌های خیلی حجیم‌تری را را دارند.

پلتفرم MeshKit

اتصال دو تلفن همراه به صورت بی‌سیم از امکانات دیگر پلتفرم MeshKit می‌باشد. به این شکل که دو دستگاه از طریق بهترین کانال ارتباطی وایرلس یا بی‌سیم به هم متصل می‌شوند و جالب‌تر این که هر زمان این امکان برای اتصال دو دستگاه نزدیک به هم وجود داشته باشد، این پلتفرم خودش اعلان ارسال می‌کند!

امنیت پلتفرم MeshKit

امنیت این پلتفرم‌ها برای کاربران در اولویت قرار دارد؛ چون همواره ریسک افشا اطلاعات خصوصا حین تبادل دیتا بین دو دستگاه با هم وجود دارد. رمزگذاری پیام‌های خصوصی در این پلتفرم هویت کاربران مختلف را احراز می‌کند.

به این معنا که حتی اگر پیام شما در طول مسیر به دست افراد ناشناس برسد یا مثلا محتوایی که تبادل شده است توسط کاربران غریبه دریافت شود امکان خواندن یا باز شدن آن برای فرد بیگانه وجود نخواهد داشت.

بدین ترتیب هویت جعلی و اصلی از یکدیگر تشخیص داده می‌شود.

استفاده خیلی راحت‌تر از اپلیکیشن‌ها

استریم کردن اپلیکیشن‌ها به جای دانلود کار کاربران مختلف را برای دانلود تا مرحله نصب ساده‌تر می‌کرد؛ اما انگار راه ساده‌تری هم همیشه وجود دارد!

با استفاده از MeshKit می‌توان اپلیکیشن‌های دلخواه را گلچین کرد و بدون نیاز به اینترنت نصب نمود. حتی می‌توان بروزرسانی‌های یک اپلیکیشن خاص را از طریق همین پلتفرم منتشر کرد تا کاربران بتوانند با نصب نسخه جدید باگ‌های قبلی را برطرف کنند.

البته این قابلیت فعلا فقط برای دستگاه‌های اندرویدی فراهم شده است.

پلتفرم MeshKit

در حال حاضر Open Garden به دنبال شرکا و سرمایه‌گذارانی برای توسعه پلتفرم و همکاری با اپراتور‌ها است تا بتواند MeshKit را در سازمان‌های دولتی و ادارات بسط دهد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

نظرتان درباره MeshKit و قابلیت‌هایش چیست؟ اگر روزی نسل این پلتفرم وارد کشور شود چه انتظاراتی از آن به عنوان یک کاربر دارید؟ دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

Source: siliconangle

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu