Batlle Bay

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo برای همرکابی صمیمی با هوا و محیط زیست

دسته : کمپانی ها
سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo جدیدترین ایده چینی‌ها برای مقابله با آلودگی هوا ناشی از افزایش جمعیت بدون توقف این کشور است.

طبق عادت همیشگی صبح علی‌الطلوع بیدار می‌شویم و از خانه بیرون می‌زنیم. پدیده وارونگی هوا و آلودگی‌اش را در آغوش می‌کشیم و وارد وسیله نقلیه می‌شویم.

دیگر با کمال‌میل از تاکسی‌های فرسوده و ناوگان حمل و نقل از رده خارج شده استفاده می‌کنیم و ماندن در ترافیک‌های چندین و چند ساعته اصلا عجیب نیست!

تنفس هوای سالم حق هر انسانی است؛ اما شهروندان کلان‌شهر‌ها همین که بتوانند به اندازه متوسط عمر یک بشر دوام بیاورند کافی است!

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

آلودگی هوا تاوان اشتباهات خود ما است. این تاوان سنگین، نتیجه همان وسیله‌های تک‌سرنشین و استفاده بی‌رویه از خودرو‌های شخصی است که این روز‌ها مترو و اتوبوس خیلی سخت توانستند بخش کوچکی از این استفاده غیرمنطقی را کاهش دهند.

تنها استفاده ما و شما از وسایل غیردودزا نظیر دوچرخه شخصی، آلودگی هوا را برطرف نمی‌کند. هر جامعه‌ای این روز‌ها نیاز به سیستم مدرنی نظیر سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo دارد.

اگر در خیابان‌های پکن راه بروید حتما با چند عدد از این دوچرخه‌های اشتراکی زرد و نارنجی مواجه می‌شوید که مردم از آن‌ها همچون سلاحی در برابر مسائل ترافیکی و مخاطرات زیست محیطی استفاده می‌کنند.

Ofo نام کمپانی‌ای فعال در حفظ محیط زیست است که در طول یک ماه گذشته یک میلیارد دلار ارزش یافته است! رویکرد سبز و صلح‌آمیز این استارتاپ و حمایت طبیعت‌دوستان در ارزش یافتن این سرویس تا این‌حد موثر بوده‌اند.

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

برخی نسبت به مهم‌ترین حقوق زندگی خود یعنی هوای سالم در غفلت به سر می‌برند اما سرویس‌های اپلیکیشنی بهترین فرصت برای احقاق همین حقوق هستند.

هات اپ نیوز برای برطرف کردن این مسئله بغرنج و لاینحل، ایده سرویس Ofo را در ادامه این مطلب با شما به اشتراک می‌گذارد.

معرفی سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

what is Ofo bicycle sharing service

رقابت سرویس‌های Uber مانند در دنیا سخت و دیدنی شده است. خیلی‌ها به دنبال توسعه اپلیکیشن سفارش تاکسی هستند.

اپلیکیشن‌های زیادی حتی در ایران تولید شده‌اند که در کنار تسهیل رفت و آمد برای شهروندان، رویکردی سبز و سازگار با محیط زیست دارند. حتی برخی از این اپلیکیشن‌ها یا سرویس‌ها، دوچرخه را برای رفت و آمد پیشنهاد می‌دهند.

اما خب دوچرخه محدودیت‌های خاص خود را دارد. در واقع استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه راحت و غیردودزا در هوای شهری مثل تهران که در بسیاری از روز‌های سالم در سطح ناسالم قرار دارد، ایده تازه‌ای نیست!

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

دوچرخه انتخاب ارزان و مناسبی است؛ اما با وجود تمام مزایایی که دوچرخه دارد؛ نبود خطوط ایمن دوچرخه‌سواری یا دزدیده شدن دوچرخه و عدم وجود محل مناسبی برای پارک کردن آن‌ها از مسائلی هستند که مانع استفاده شهروندان از دوچرخه می‌شود.

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo این محدودیت‌ها را به دقت بررسی کرده و از همین موارد برای کسب درآمد مجازی استفاده نموده است تا کاربران تنها با پرداخت 15 سنت ناقابل هر روز خود را با دوچرخه شروع کنند!

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

سرویس‌های رفت و آمد با دوچرخه در چین بسیار متداول شده‌اند. این رقابت آنچنان فشرده شده است که شرکت‌های مختلف تقریبا خدمات خود را رایگان ارائه می‌دهند؛ بلکه مردم برای مدت کوتاهی آن‌ها را تست کنند و مشتری شوند.

تبلیغات شدت گرفته است و قیمت رقابتی برای استفاده از دوچرخه واقعا رقابتی است!

سرمایه‌گذاران Ofo

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo با کمپانی‌هایی چون Russia’s DST و Didi Chuxing به عنوان سرمایه‌گذار اصلی پروژه Uber همکاری می‌کند.

سرمایه‌گذاری این شرکت بسیار گسترده بوده است و همین عامل باعث شده تا در کم‌تر از یک سال با 15 سنت روزانه کاربران، ارزش کمپانی به 1 میلیارد دلار آمریکا برسد!

Ofo که دوچرخه‌های انفرادی کامل و سالمی را در اختیار شهروندان و دانشجو‌ها برای سفر‌های درون شهری و رفت وآمد به مدرسه و دانشگاه می‌گذارد، در تلاش است در کنار Mobike، یکی از شناخته‌ شده‌ترین سرویس‌های رفت و آمد در پکن، حمل و نقل شهروندان را تسهیل کند.

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

ایده راه اندازی سرویس Ofo

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo محصول ایده یک دانشجوی دکترا در یکی از دانشگاه‌های پکن در سال 2014 می‌باشد.

این دانشجوی انصرافی دکترا به همراه 4 دانشجو رشته گردشگری، تحقیقات زیادی را انجام دادند تا نهایتا به ایده طراحی سرویسی برای رفت و آمد سبز درون و برون شهری رسیدند.

چینی‌ها؛ مردمی دوچرخه‎پسند!

طبقه کارگر سوسیالیستی چین همواره به عنوان سمبل پایداری در این کشور شناخته می‌شود و مردم زیادی عضوی از این طبقه هستند. بنابراین استفاده از دوچرخه با وجود تمام پیشرفت‌های صورت گرفته در این کشور، بیش از خرید خودرو میان مردم طرفدار دارد.

صنعت تولید دوچرخه در این کشور پُررونق است و مردم دوچرخه را به عنوان یک جایگزین برتر سنتی و غالب می‌دانند که می‌تواند نیاز‌های مردم را در نقاط مختلف شهر برطرف کند.

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

دوچرخه مدافعان زیادی در چین دارد. آن‌ها معتقدند زمان انسان ارزشش بیش‌تر از این است که پشت ترافیک قفل شده معابر شهری، تلف شود.

در حال حاضر در چین جمعیتی جوان پشت ایده‌هایی مثل Ofo قرار دارند که سعی دارند محصولات خود را با ترفند‌های مختلف بازاریابی کنند.

دولت هم حامی این جوانان است؛ چون هیچ راه‌حلی بهتر از کمپین‌های کنترل وسایل نقلیه و استفاده از دوچرخه برای رفع مشکل آلودگی هوا وجود ندارد.

چرا چینی‌ها از این کمپین‌ها استقبال می‌کنند؟

چینی‌ها به دلیل جمعیتی که از کنترل دولت خارج شده است با محدودیت‌هایی در کسب‌وکار خود مواجه هستند. در واقع استفاده از سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo راهی برای ارائه سرویس و خدمات خاص می‌باشد.

دولت استفاده از وسایل نقلیه را بسیار محدود کرده و بنابراین چینی‌ها استفاده از کمپین‌های به اشتراک گذاری دوچرخه را گذرگاهی برای عرضه مستقیم محصولات خود می‌بینند که اتفاقا خیلی ارزان‌قیمت‌تر هم می‌باشد.

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

نحوه استفاده از سرویس Ofo

Mobike و Ofo بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین سرویس‌های به اشتراک گذاری دوچرخه در چین هستند که چون از دولت مستقل هستند، امکانات خیلی بهتری را به مشتریان ارائه می‌کنند.

در این سرویس هر کاربر می‌تواند بر خلاف سرویس‌های دولتی، هزینه استفاده از دوچرخه را بصورت آنلاین و با استفاده از اپلیکیشن پرداخت کند و در ضمن هر زمان که بخواهد دوچرخه را در بخش مشخصی از شهر بگذارد تا مسئولین آن را برگردانند.

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

استفاده از این اپلیکیشن برای 300 میلیون کاربر فعال این اپلیکیشن در 40 شهر چین ساده‌تر از سایر برنامه‌های موجود بوده است.

علاوه بر این 300 میلیون، 20 میلیون کاربر خارجی در کشور‌های سنگاپور، انگلستان و ایالات متحده آمریکا وجود دارند که استفاده از Ofo را به سایر سرویس‌های موجود در کشور خود ترجیح دادند!

با راه‌اندازی این سرویس در هر شهر از کشور تعداد زیادی دوچرخه مستقر شده است. مثلا هم‌اکنون در شانگهای چین 100 هزار دوچرخه وجود دارد که در مراکز شهری در دسترس هستند.

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

Ofo علاوه بر چین و کشور‌های معرفی شده حالا به اروپا چشم دوخته است. هم‌اکنون 600 سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه در سرتاسر جهان وجود دارد که تا سال 2020 می‌توانند درآمدی معادل 5.8 میلیارد دلار کسب کنند!

جنگ برای تسهیل رفت و آمد شهری!

Uber و Didi از جمله سرویس‌هایی هستند که درگیر یک جنگ سایبری شده‌اند. از آنجایی که این اپلیکیشن‌ها بستر مناسبی برای عرضه بلیت سینما، فیلم یا سفارش آنلاین غذا شده‌اند؛ بنابراین مقیاس سرویس‌های حمل و نقل رو به گسترش است. برند‌های مختلفی هم در پی اشغال فضای بوجود آمده برای سودآوری هستند.

سرویس‌های حمل و نقل درون شهری از آن دسته فرصت‌های سرمایه گذاری تازه هستند که اگر به موقع کشف شوند می‌توانند کمک شایانی به مردم، محیط زیست و اقتصاد کشور داشته باشند.

بازاریابی صحیح سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo در چین نشان داد که همرکابی با محیط زیست و طبیعت از هر لحاظ به نفع انسان‌ها یعنی مهم‌ترین مصرف کننده طبیعت تمام می‌شود.

سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه Ofo

شما چه فکر می‌کنید؟

سرویس سفارش تاکسی در ایران هم آمده است؛ اما ایده سرویس‌های به اشتراک گذاری دوچرخه فقط یک ایده مانده است.

نظرتان درباره ساخت اپلیکیشن یا پلتفرم فارسی مشابه برای تعدیل آلودگی هوای کلان شهر‌های ایران چیست؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به اشتراک گذاری دوچرخه می‌توانید اپلیکیشن Ofo برای اندروید و iOS را از طریق لینک‌های زیر دانلود نمایید:

همراهان اندرویدی در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

Source: bloomberg

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu