Pavel Durov

یادگیری اصولی و مفرح زبان به کمک بومیان با اپلیکیشن Tandem

دسته : اپلیکیشن
اپلیکیشن Tandem

به نظر می‌رسد فقط مکالمه و گفت‌وگو با کسی که بصورت مستقیم و دائمی با زبان مقصد در ارتباط است بتواند ضعف سیستم آموزشی زبان‌های خارجی را در سراسر دنیا برطرف کند. اپلیکیشن Tandem آمده است تا دقیقا همین کار را کند!

با وجود تفاوت‌هایی که مرز‌های جغرافیایی در آداب و رسوم و زبان هر کشور ایجاد کرده‌اند هنوز هم جمعیت زیادی در این دنیا وجود دارند که زبان ما را بفهمند!

اگر شهروند ایرانی هستید این خبر خوش را به شما می‌دهیم که 80 میلیون نفر در دنیا قطعا زبان شما را می‌فهمند. اگر کشور‌های حاشیه‌ای و همسایه را هم بدان اضافه کنید تقریبا می‌توان گفت مجموعا 120 میلیون نفر در دنیا متوجه زبان فارسی می‌شوند.

اما همین که پایتان را از مملکت بیرون بگذارید یک موجود زبان‌نفهم تلقی می‌شوید که جز محل تولدش جایی برای ماندن پیدا نمی‌کند!

اپلیکیشن Tandem

تازه آن‌موقع متوجه می‌شوید که چندان هم خوشبخت نیستید و تنها دانستن زبان مادری در دنیایی که ارتباطات حرف اول را می‌زند، مزیت نیست.

حالا اگر به فکر یاد گرفتن زبان افتادید اما از کلاس رفتن چندان دل خوشی ندارید اپلیکیشن Tandem پیشنهاد ما به شماست!

Tandem اولویت اول کسانی است که از کلاس زبان‌های متنوع و سپری کردن دوره‌هایی که عملا هیچ تاثیری روی توانایی مکالمه و ترجمه آن‌ها نداشته است به تنگ آمده‌اند. زبان‌آموزی در کلاس‌های درسی که هر استاد زبان، متد خاصی را معرفی می‌کند و بقیه قبول ندارند، دشوار است.

از طرفی زیرساخت‌های زبان آنقدر عمیق هستند که هر کسی نتواند از پس آموزش آن برآید. خشکی قواعد و دستور زبان نیز مزید بر علت است.

اپلیکیشن Tandem

بعد از خواندن این مطلب از هات اپ نیوز متوجه می‌شوید که یادگیری زبان به روش Tandem چقدر می‌تواند اصولی و مفرح باشد.

یادگیری زبان از طریق چت با اپلیکیشن Tandem

Tandem app to chat with natives and learn a new language

بعد از اپلیکیشن واقعیت مجازی Mondly که از طریق گفتگو با شخصیت‌های مجازی یادگیری زبان را ساده‌تر از قبل کرده بود، نوبت به Tandem می‌رسد که اینبار بواسطه شخصیت‌های کاملا بومی و زنده می‌خواهد یادگیری زبان را برای تمام مردم جهان لذت‌بخش‌تر از آنچه که هست کند.

در این برنامه کاربران از طریق چت‌های خصوصی با کاربرانی کاملا بومی یا native آشنا می‌شوند و گفتگو خود را برای یادگیری زبان آغاز می‌کنند.

چه چیزی بهتر از این که مثلا یک بومی انگلستان بخواهد به شما زبان اصیل انگلیسی را آموزش دهد؟ آنهم بصورت رایگان و بی‌منت!

 اپلیکیشن Tandem

سیستم این برنامه و قابلیتی که برای یادگیری ساده تمام زبان‌های دنیا برقرار شده، واقعا الهام‌بخش است.

جالب است بدانید در این برنامه از قابلیت چت اپلیکیشن واتس اپ و سرویس ترجمه همزمان گوگل یا Google Translate استفاده شده است.

Duoling هم در کنار ترجمه گوگل به برگردان لغات کمک می‌کند. (Duolingo یکی از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان خارجی و 100 درصد رایگان است).

اما چه چیزی ایده این اپلیکیشن را اولین‌بار به وجود آورد و باعث شد تا اینجا رشد کند؟

Tandem؛ یک جفت جدانشدنی

توسعه دهنده این برنامه از یک سفر دانش‌آموزی به سوئد می‌گوید که باعث شد ساخت Tandem در ذهن او جرقه بزند!

هنگامی که در سوئد بودم به دنبال یک نفر می‌گشتم تا با من جفت شود و بتوانم زبان سوئدی یاد بگیرم. (Tandem با توجه به کاربرد این اپلیکیشن به معنای جفت یا همراه است) با این حال موفق نشدم چون همه اصرار داشتند با زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی دنیا با هم ارتباط برقرار کنیم.

این مورد برای من محقق نشد اما نیاز به یادگیری زبان دوم در چنین شرایطی منجر به تولید اپلیکیشن Tandem شد. Tandem هم خودش یک همراه خوب است هم کمک می‌کند یک همراه خوب پیدا شود که بتواند به خوبی اطلاعات زبانی خود را تبادل کند. تبادلی بدون توجه به زمان و مکان؛ همه‌جا و همیشه!

استقبالی که انتظار می‌رفت!

اینقدر یادگیری زبان در دنیا مطرح و حائزاهمیت است که استقبال یک میلیون نفری از این برنامه در مدت زمان کوتاهی بعد از انتشارش، دور از تصور نبود.

بصورت ماهانه 15 میلیون گفتگو یا چت چه بصورت متنی و چه تصویری صورت می‌گیرد و بالای 10 هزار ساعت مکالمه، میان بومی‌های هر منطقه و زبان‌آموزان برقرار می‌شود.

کاربران در این برنامه از 100 زبانی که بصورت رسمی در دنیا وجود دارد لذت می‌برند و خیلی خوش‌شانس هستند که می‌توانند بالغ بر 2500 ترکیب زبانی رایج در جهان را بیاموزند.

Tandem در راه تکامل

به زودی قابلیت‌هایی مثل حروف، الفبا و شناخت لهجه‌ها و گویش‌ها به هر زبان در این برنامه افزوده می‌شود تا گنجینه Tandem تکمیل گردد.

شاید وجود انجمن یا گروه‌های زبانی در این اپلیکیشن‌ها ضروری برسد. مثلا انجمن اسپانیایی زبان‌ها که داخل آن بتوان یک native یا بومی ساکن اسپانیا یا آمریکای لاتین را بهتر جستجو کرد؛ اما توسعه‌دهندگان افزوده شدن چنین قابلیت‌هایی را به  اپلیکیشن Tandem خیلی زود‌ می‌دانند و معتقدند باید زمان سپری شود تا نیاز‌های آینده کاربران آشکار گردد.

توسعه‌دهنده این برنامه در اینباره می‌گوید: این چیزی نیست که در حال حاضر بخواهیم بدان توجه کنیم؛ چون هم‌اکنون حداقل یک سخنور به عنوان بومی هر زبان وجود دارد که بتواند متقاضی را راهنمایی کند.

در حال حاضر برای انگلیسی زبانان به ترتیب یادگیری زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، ایتالیایی، کره ای و چینی در اولویت قرار دارند.

حامیان تولید اپلیکیشن Tandem

از این اپلیکیشن پُرکاربرد و متفاوت، Atlantic Labs و Faber Ventures و همچنین RubyLight و غیره حمایت می‌کنند و تا به حال 3 میلیون دلار سرمایه به این پروژه تزریق شده است.

آنچه Tandem را متمایز می‌کند

پلتفرم‌های یادگیری زبان در دنیا متعدد و متنوع هستند. برخی از ایده‌های زبان‌آموزی آنقدر جذاب هستند که فکر می‎کنیم هیچ اپلیکیشنی بهتر از این نمی‌شود، اما اشتباه فکر می‌کنیم!

مهم‌ترین چیزی که باعث تمایز این برنامه نسبت به رقبا می‌شود امکان یادگیری بصری در آن است. کاربران اپلیکیشن Tandem را به هر برنامه، کتاب، سی‌دی آموزشی و فیلمی ترجیح می‌دهند؛ چون محتوا همیشه در دسترس و تصویری است.

شاید بشود با توجه به این قابلیت، Tandem را از جمله اپلیکیشن‌های در خدمت معلولین قرار داد؛ چون ناشنوایان با وجود این اپلیکیشن می‌توانند سریع‌تر زبان‌آموزی کنند.

 اپلیکیشن Tandem

تا ژانویه امسال، 11 زبان نشانه (زبان مختص ناشنوایان) و زبان اشاره آمریکایی به این برنامه افزوده شده است که می‌تواند برای کم‌شنوایان و نا‌شنوایان، بهترین فرصت یادگیری را فراهم سازد.

تمام این قابلیت‌ها نگاه عمیق توسعه‌دهندگان این برنامه را نسبت به مشکلات و محدودیت‌های انسانی نشان می‌دهد. اغلب ناشنوایانی که از Tandem استفاده می‌کنند کسانی هستند که به علت محدودیت‌ها، هیچگاه موفق به یادگیری زبان خارجی نشده‌اند.

Tandem: بی‌درنگ، هشیار و دقیق

شاید فکر کنید چت کردن با بومیان کشوری دیگر در فاصله چندین هزار کیلومتری از شما مشکل باشد یا حداقل زیاد معطلی داشته باشد؛ اما در این برنامه هیچ تاخیری دیده نمی‌شود.

تنها تاخیری که محسوس است مربوط به مدت زمان انتظار شما برای دیدن شدن پیام و پاسخ‌گویی از سمت طرف مقابل است.

جز این موضوع برخی هم ممکن است تصور کنند با وجود مسیر‌های ارتباطی پیش‌بینی شده در این برنامه، Tandem خواسته یا ناخواسته تبدیل به مجرای دوست‌یابی و چت‌های متفرقه شود.

توسعه‌دهندگان با قطعیت در اینباره اظهار نظر کرده‌اند: البته که افراد زیادی از طریق این برنامه باهم آشنا می‌شوند اما تنها علاقه‌مندی به زبان و یادگیری، نقطه مشترک این ارتباط است و نه چیز دیگر.

 اپلیکیشن Tandem

راز پیوند کاربران باهم در اپلیکیشن Tandem

همچون گذشته تکرار می‌کنیم که میل به ارتباط برقرار کردن با دیگران تنها عنصری است که موانع بین انسان‌ها را درهم شکسته و باعث برقراری ارتباط کلامی می‌شود.

Tandem این فرصت را برای افراد فراهم می‌آورد تا یک بار دیگر به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های زبان خود بیاندیشند و ایمان بیاورند به اینکه یک زبان قادر است بیگانگی ملت‌ها را از میان ببرد.

تمام کاربران این برنامه باهم یکی می‌شوند؛ چون زبان که عامل جدایی شده بود در حال تبدیل شدن به ریسمانی است که از گسستگی آن‌ها جلوگیری می‌کند.

یادگیری زبان با ربات یا بدون ربات؟

همزیستی انسان و ربات مسالمت‌آمیز‌تر از ارتباطی است که میان آن‌ها و اپلیکیشن‌ها وجود دارد. بنابراین این سوال مطرح می‌شود که با رونق گرفتن چت بات‌ها آیا بهتر نیست از ربات برای یادگیری استفاده نمود؟

در پاسخ به این سوال بهتر است فارغ از تکنولوژی و شاید ضدتکنولوژی فکر کنیم. هیچ‌چیز نمی‌تواند جایگزین کسی شود که از دوران بچگی با زبان بومی یک منطقه در ارتباط بوده و متوجه واژه‌های عامیانه و اصطلاحاتی می‌شود که شاید هیچ فرد خارجی زبانی نتواند معنی آن را حدس بزند.

ربات‌ها هر چقدر هم که خوب باشند جایگزین خوبی برای افراد native نمی‌شوند.

 اپلیکیشن Tandem

ما باور داریم که ارتباط با انسان‌های حقیقی بسیار سرگرم‌کننده‌تر، مهیج‌تر و موثر‌تر از ربات است؛ چون بزرگ‌ترین بخش یادگیری زبان، ارتباط‌گیری با مردم در سراسر دنیا است. شما چه فکر می‌کنید؟

 اپلیکیشن Tandem

هر چند که ربات جایگزین انسان‌ها نمی‌شود اما اپلیکیشن Tandem به دلیل ظرفیت‌های متفاوت و ارزان ربات‌ها و مشکلاتی که در برخی از امور نظیر صرف و نحو و یادگیری اصول ابتدایی زبان وجود دارد، لازم است.

ربات‌ها می‌توانند در تثبیت ماهیت اجتماعی این برنامه کمک‌کننده باشند. شاید یک ربات بتواند مربی یا راهنما در برنامه Tandem باشد؛ طوری که سفر کاربر برای یادگیری زبان خارجی آن‌هم به واسطه فردی بومی و کاملا بیگانه سریع‌تر و ساده‌تر شود.

گفتگو با آدم‌ها همچنان بهتر است

هر چقدر هم که ربات‌ها بهتر باشند باز هم یک انسان است که می‌تواند ما را با حرف‌ها و کلماتی که عامیانه هستند آشنا کند. این امر هم خوب است هم بد.

یک مربی زبان هر چقدر هم که در آموزش زبان ضعیف باشد آمادگی لازم برای زبان‌آموزی به کسانی که اولین‌بار است با زبان برخورد می‌کنند را دارد.

اما کسی که فقط به عنوان یک داوطلب علاقه‌مند می‌خواهد به مردم کمک کند ممکن است از هر لحنی در صحبت کردن استفاده کند، کلمات را به شیوه عامیانه خلاصه کند، از عبارات کنایه‌ای استفاده کند و یا با سرعت زیادی حرف بزند.

 اپلیکیشن Tandem

برای یک تازه‌وارد شاید تعادل در استفاده از کلمات بهتر از به کار بردن هر اصطلاحی باشد. با این حال اگر زبان‌آموز، ظرفیت یادگیری را داشته باشد و صحبت‌های عامیانه حاوی کلمات توهین‌آمیز نباشند، استفاده از آن‌ها در اپلیکیشن Tandem بلامانع است.

اینبار نوبت شماست!

اگر این برنامه را دانلود کرده و از آن استفاده نموده‌اید اینبار نوبت شما است تا تجربیات زبان‌آموزی خود را با ما در میان بگذارید.

شما می‌توانید اپلیکیشن Tandem را برای اندروید و iOS از طریق لینک‌های زیر دانلود نمایید:

همراهان اندرویدی در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

Source: geektime

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn یادگیری اصولی و مفرح زبان به کمک بومیان با اپلیکیشن Tandem

  • سلام چرا م به اپلود عکس پرو فایل گیر میکنه و دیگه نمیشه ثبت نام رو تکمیل کرد. لطفا راهنمایی کنید‌. سپاس

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu