crash club

10 راه برای بهبود بازاریابی اپلیکیشن از طریق شبکه‌های اجتماعی

دسته : کسب و کار
بهبود بازاریابی اپلیکیشن

حتی فکر کردن به گره‌های ارتباطی در شبکه‌های اجتماعی و روابطی که مسلسل‌وار با فالو کردن یک کاربر تا انتهای بی‌انتها توسعه می‌یابند، انسان را به وجد می‌آورد. پس بهبود بازاریابی اپلیکیشن در شبکه‌های اجتماعی باید الویت اول شما باشد!

اجتماع ملموس اما ناخواسته کاربران در کنار هم و در قلب شبکه‌های اجتماعی، تشکیل کمپین‌های حمایتی یا ایجاد موج اعتراضات و جریان بی‌سابقه شادی کاربران، احتمالا در جهان فیزیکی نادر و امکان‌ناپذیر باشد.

این شبکه‌ها فرصتی شده‌اند تا کاربر به جای اطاعت بی‌چون و چرا، به تفکر نقادانه روی آورد و خودش توانایی تحلیل مسائل را حتی از سنین پایین پیدا کند.

اپلیکیشن‌ها هم که به شدت نیازمند این خردورزی کاربران جهت گزینش بهترین گزینه هستند؛ از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود بازاریابی اپلیکیشن خود استفاده می‌کنند.

بهبود بازاریابی اپلیکیشن

با وجود همه زحماتی که تیم توسعه برای تولید اپلیکیشن متقبل می‌شوند خیلی سخت دفعات دانلود یک برنامه به بالای 1 میلیون در سه‎ماهه اول می‌رسد.

اما اگر شبکه‌های اجتماعی را برای بازاریابی محصول خود انتخاب می‌کنید می‌توانید امیدوار باشید که این آمار خیلی زود افزایش می‌یابد. این راه‌ها را در این مطلب از هات اپ نیوز باهم مرور می‌کنیم.

بهبود بازاریابی اپلیکیشن از طریق شبکه‌های اجتماعی

How to Improve Mobile App Marketing With Social Media

بازاریابی اپ در شبکه‌های اجتماعی معجزه می‌کند؛ به شرط آن که اصولی و مطابق با این نکات پیش بروید:

برنامه‌ریزی داشته باشید

بازاریابی اپلیکیشن با برنامه‌ای آغاز می‌شود که از قبل باید توسط شما به خوبی تنظیم شده باشد. از خود بپرسید چه مطلبی برای مخاطبان بالقوه من مناسب‌تر هستند که باید تولید آن‌ها را در اولویت قرار دهم؟

کدام شبکه اجتماعی محبوب موجود (فیسبوک، اینستاگرام و…) برای بهبود بازاریابی اپلیکیشن کمک‌کننده خواهند بود؟

به این سوالات با در نظر داشتن رویکرد و علاقه‌مندی‌های کاربران جواب دهید و فراموش نکنید چه کسانی مخاطب هدف شما هستند.

به کاربران فرصت تولید محتوا دهید

در وهله اول این مسئولیت بر عهده شما است تا محتوایی ارزشمند، آگاهی‌بخش و کاربردی برای مخاطب تولید کرده و به این وسیله به او ارزش دهید.

به عنوان مثال اگر اپلیکیشن شما مربوط به پخت و پز و آشپزی می‌باشد باید بهترین دستورات پخت دنیا را در کنار حاذق‌ترین آشپز‌های دنیا به کاربران معرفی کنید.

بهبود بازاریابی اپلیکیشن

در مرحله بعد نوبت خود کاربر می‌رسد تا با ساخت ویدیو‌های خود وارد عمل شود. بهبود بازاریابی اپلیکیشن یعنی همین ورود غیرمنتظره کاربر برای تولید محتوایی که قطعا از دید سایر کاربران قابل‎اعتماد‌تر است.

فراموش نکنید تولید محتوای اپلیکیشن توسط کاربر، کلید موفقیت کسب‌وکار شما خواهد بود!

با رویکردی انسانی تولید محتوا کنید

در شبکه‌های اجتماعی نه با زبان تبلیغ بلکه با انسانیت هر چه تمام وارد شوید. اصول بازاریابی را کنار بگذارید و اینبار از راه متفاوتی اقدام نمایید.

از کاربران درخواست کنید با شما مشارکت کنند و نظراتشان را با شما در میان بگذارند. خودتان در بحث‌ها حضور فعال داشته باشید واگرنه بهبود بازاریابی اپلیکیشن حتی از دریچه شبکه‌های اجتماعی ممکن نیست!

به کاربران جایزه بدهید

دقیقا مثل یک دانش‌آموز یا دانشجو با کاربر برخورد کنید. به او جایزه دهید تا انگیز‌ه‌اش جهت تعامل با شما دوچندان شود. از این طریق نه فقط افزایش دانلود اپلیکیشن بلکه بازاریابی دهان به دهان هم محقق خواهد شد.

بهبود بازاریابی اپلیکیشن

گوگل پلاس را فراموش نکنید

مزایای زیادی در استفاده از سرویس گوگل پلاس وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها هدایت ترافیک طبیعی یا ارگانیک به سمت اپلیکیشن شما می‌باشد.

در گوگل پلاس دقیقا مثل اینستاگرام می‌توانیم هشتگ خاصی را برای کسب وکار خود ایجاد کنیم تا به مرور و با استفاده زیاد از آن محبوب شود.

البته گوگل پلاس در ارتباط با هشتگ‌ها یک تفاوت عمده با اینستاگرام و امثال آن دارد و آن قابلیت هشتگ‌گذاری خودکار است.

گوگل پلاس به صورت اتوماتیک برای مطالب شما هشتگ تولید می‌کنید؛ هر چند که توصیه می‌شود برای بهبود سئو مطلب، خودتان هم هشتگ بسازید اما در استفاده از آن و کلمات کلیدی مرتبط زیاده‌روی نکنید.

بهبود بازاریابی اپلیکیشن

توییتر را به خاطر آورید!

میلیون‌ها کاربر در توییتر عضویت دارند و 85 درصد آن‌ها مستقیما با موبایل از توییتر استفاده می‌کنند. این شبکه اجتماعی محبوب با جامعه کاربری بزرگ خود یکی از بهترین گزینه‌ها جهت بهبود بازاریابی اپلیکیشن است و می‌توان با استفاده از آن به تعامل خوبی با کاربران در مقیاس‌های بزرگ رسید.

یکی از قابلیت‌های شاخص توییتر امکان استفاده از بازاریابی با چهره‌های مشهور در توییت‌هایی می‌باشد که منتشر می‌شوند.

آخرین امکانی که سال گذشته در دسترس قرار گرفت؛ بازاریابی محتوا و Twitter Cards بود که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌داد از این طریق بازدید و دفعات دانلود اپلیکشن خود را افزایش دهند.

بهبود بازاریابی اپلیکیشن

از فیسبوک بهره ببرید

هنوز هم کاربران زیادی عضو فیسبوک هستند و فیسبوک مثل گذشته ابزار خوبی برای بهبود بازاریابی اپلیکیشن است. ساخت یک صفحه اختصاصی در شبکه اجتماعی فیسبوک اعتبار یک برند را افزایش می‌دهد.

صفحات فیسبوک امکان معرفی جزئیات یک اپلیکیشن به همراه اسکرین‌شات‌های متعدد را در بر دارند و بنابراین شناساندن برنامه را ساده‌تر می‌کنند.

اسلایدر بالای اکانت هر فرد در فیسبوک؛ معرف خوبی برای یک اپلیکیشن می‌شود تا بتواند لوگو یا نام تجاری خود را جهانی سازد.

دیگران را برای به اشتراک‌گذاری محتوا تشویق کنید

برای این که بتوانید کاربر را برای به اشتراک‌گذاری اپلیکیشن تشویق کنید نیاز به پُررنگ کردن قابلیت‌های آن دارید. در یک اپلیکیشن باید مهم‌ترین امکانات ذکر شوند و اهداف تولید آن به خوبی معرفی گردند.

بهبود بازاریابی اپلیکیشن

با اینستاگرام بازاریابی کنید

اگر به دنبال یک شبکه اجتماعی جادویی و معجزه‌گر هستید از اینستاگرام برای بهبود بازاریابی اپلیکیشن خود استفاده کنید.

هم اکنون 80 میلیون کاربر فعال در اینستاگرام وجود دارند و حضور قطعی در آن مثل نگاه کردن به کل جهان از فراز کره زمین می‌باشد تا بتوان بهترین فرصت‌های فروش و عرضه خدمات را شناخت.

یک عکس؛ هزار سخن!

تصاویر هزار حرف ناگفته‌ای که با کلمات محدود قادر به بیان‌ آن‌ها نیستیم را در بر دارند. کاربران هم عموما استقبال بیش‌تری از تصاویر می‌کنند و می‌توانند تمام بخش‌ها را بصورت تصویری و نه در قالب متن مشاهده کنند.

بد نیست آموزش بهینه سازی تصاویر در شبکه‌های اجتماعی را که قبلا در هات اپ نیوز بررسی نمودیم مطالعه کنید و بهترین عکس را از برند یا محصول خود انتخاب نمایید.

تجربه و پیشنهاد شما؟

نظرات و تجربیات خود را در ارتباط با بهبود بازاریابی اپلیکیشن از طریق شبکه‌های اجتماعی با ما در میان بگذارید.

Source: fourthsource

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu