following

6 راه برای جمع‌آوری و جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

دسته : کسب و کار
جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن را می‌توان از دلایل مهم موفقیت نامید البته نه تنها دلیل؛ بلکه فاکتوری تعیین کننده که شکست یا پیروزی بطور عجیبی با آن گره خورده است!

سریع پولدار شدن، چگونه پولدار شوم، راه‌های کسب درآمد، میلیاردر شدن، شغل با درآمد بالا و… تعدادی از جستجو‌های مرتبط گوگل هستند که بعد از ثبت واژه “پولدار” به نمایش درمی‌آیند.

اینقدر این کلمه در گوگل جستجو شده است که خود گوگل تقریبا می‌داند ما از این کلمه چه می‌خواهیم و با وارد کردن آن به دنبال چه مطلبی هستیم.

علت این جستجو‌های متعدد هم روشن است. هیچکس در دنیا نیست که از پول متنفر باشد و نخواهد به سبک انسان‌های ثروتمند زندگی کند.

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

برای هر کسی که پول، چرک کفِ دست باشد و ادعاهای اینچنینی داشته باشد؛ برای یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن که تنها منبع درآمدش اپلیکیشنی است که باید دانلود شود، پول و سرمایه مهم است.

یک برنامه نویس باید به دنبال هر راهی برای جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن باشد واگرنه کلاهش پس معرکه است!

بررسی‌های اخیر پیرامون دلایل شکست استارتاپ‌ اپلیکیشن نشان می‌دهد که قریب به 82 درصد از این استارتاپ‌ها به دلیل کمبود بودجه از هم می‌پاشند. بعید نیست شما هم یکی از این استارتاپ‌های شکست‌خورده در آینده باشید!

در ادامه قصد داریم ترفند‌هایی را برای جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن را با شما در میان بگذاریم. دیگر انتخاب با شماست که جز آن 82 درصد باشید یا نه!

راه‌های جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

Ways to Raise Money for App Startup

با وجود راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن باز هم یک طراح یا برنامه‌نویس این نگرانی را دارد که چطور مخارج کار را تامین کند و قرار است تا کجا از سرمایه شخصی‌اش مایه بگذارد.

طی تحقیقاتی که در یک چهارم پایانی سال 2015 صورت گرفت، مشخص شد که سرمایه‌گذاری‌ها برای توسعه اپلیکیشن تا 32 درصد (بر اساس دلار) و تا 16 درصد (در معاملات) نسبت به سه چهارم همان سال کاهش یافته است.

علت این کاهش سرمایه‌گذاری را هم می‌توان در همین ناکامی‌هایی جستجو کرد که برای اغلب استارتا‌پ‌های تولید اپلیکیشن رخ می‌دهد و این فعالیت را تبدیل به یک ریسک نموده است.

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

در حال حاضر یک سرمایه‌گذار در حکم یک گزینشگر است که باید از میان استارتاپ‌های متعدد موجود، مورد اطمینان‌ترین را که امکان بازگشت سرمایه دارد، انتخاب کند.

از این‎رو هر کسب وکاری باید با استفاده از راه‌های جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن که در ادامه معرفی می‌کنیم بهترین چهره را از خود و تیمش برای جذب سرمایه‌گذاران نشان دهد.

USP خود را تعریف کنید

شاید کسانی که با علم بازاریابی آشنا نباشند مفهوم USP یا Unique selling point را هم نشناسند. USP یا نقطه فروش منحصر به فرد را بهتر است نقطه تمایز شما با سایر رقبا تعریف کنیم.

البته بحث USP در تبلیغات و بازاریابی مفصل است و فقط تغییر رویکرد نسبت به USP کافی است تا تحول عظیمی در کسب وکار ایجاد شود.

زمانی که درک درستی از تمایز شما و رقبا وجود داشته باشد قادر خواهید بود مسیری که وارد آن شده‌اید را بشناسید. در این راه باید تمام جنبه‌های متفاوت کار خود را شناخته و یک دلیل برای حضور پیدا کنید. در کنار تعریف USP باید مشتریان هدف خود را نیز بشناسید.

بدون شک با شناختن نقاط تمایز شما با سایر رقبا، توجه مشتریان به سمت شما متمایل خواهد شد و این شروعی برای جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن می‌باشد.

یک نمونه اولیه تهیه و تست کنید

زمانی که چشم‌انداز کار شما با تعریف USP مشخص شد به یک نمونه اولیه نیاز دارید. البته در این مرحله از شما خواسته نمی‌شود محصول تولید کنید یا اینکه یک نمونه واقعی تحویل مشتری دهید؛ بلکه در این بخش باید مجموعه طرح‌ها و ایده‌هایتان را در پروژه‌های تست و در قالب پاورپوینت یا فوتوشاپ ارائه دهید. در این بخش می‌توانید کمی خلاقیت و نوآوری هم چاشنی کار خود کنید.

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

مزایای ساخت نمونه اولیه

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های نمونه اولیه، جذب سرمایه‌گذار نه با یک محصول قطعی بلکه فقط با یک ایده یا طرح است. اگر مقداری بیش‌تر بودجه داشته باشید می‌توانید یک ویدیو یا انیمیشن از کار خود تولید کنید تا سرمایه‌گذاران را خیلی بیش‌تر تحت تاثیر طرح‌های خود قرار دهید.

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

تعامل داشته باشید

شاید اغلب ما اهل مشارکت و همکاری نباشیم؛ اما برای جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن لازم است که یک تعامل کامل با بقیه برقرار کنید. از افراد و مردمی که اطرافتان هستند ایده بخواهید.

به رقبا نگاه کنید و به یاد داشته باشید که بازخورد مشتریان به ایده‌های مشابه شما از نکات اصلی در راه‌اندازی استارتاپ توسعه اپلیکیشن موفق و درآمدزا می‌باشد.

در این زمینه می‌توانید یک جستجوی مفصل و دقیق داشته باشید و کارایی طرح خود را در آینده با تکیه بر همین مستندات به سرمایه‌گذار ثابت کنید.

مشتری جذب کنید

شبکه‌های اجتماعی نقش زیادی در بازاریابی دارند. از فیسبوک، توییتر و اینستاگرام به عنوان محبوب‌ترین شبکه‌های دنیا غافل نباشید. این رسانه‌ها بهترین ابزار برای رسیدن به مشتریان هستند.

البته در این بخش حتما باید مشتریان هدف خود را شناخته باشید، واگرنه بی‎فایده است و مجبور می‌شوید مراحل قبلی را یکبار از اول طی کنید. نقاط منفی و ضعف کار خود را پیدا کرده و برای ترمیم این بخش‌ها اقدام کنید.

به یاد داشته باشید که در شبکه‌های اجتماعی سیستم فالوور یا دنبال‌کننده حاکم است. لذا برای دیده شدن باید اول طرفدار یا دنبال‌کننده جذب کنید. در مراحل بعدی همین فالوور‌ها هستند که به مشتری تبدیل می‌شوند.

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

سرمایه‌گذار را انتخاب کنید

لیستی از تمام کمپانی‌ها یا اشخاصی که برای سرمایه‌گذاری داوطلب شده‌اند تهیه کنید. در این لیست زمان و منابع لازم جهت پیشبرد پروژه را مشخص نمایید.

یکی از راه‌های جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن انتخاب مطمئن‌ترین سرمایه‌گذار است که بتواند نیاز‌های مالی فعالیت شما را برطرف سازد.

پای معامله بروید

حالا که همه چیز برای سرمایه‌گذاری آماده است و شما تیم ایده‌ال خود را انتخاب کرده‌اید باید پای معامله بروید و با تمام مدارک و آمار خود جهت قانع کردن سرمایه‌گذار تلاش کنید.

در این مرحله ممکن است یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن خسته شود و حتی به خاطر بحث‌هایی که شاید بی‌مورد باشند عصبانی گردد؛ اما نباید این فرصت را از دست داد.

هیچگاه پای میز مذاکره درباره نقاط منفی و شرایط نابسامان و وخامت اوضاع صحبت نکنید. همه چیز باید در بهترین حالت باشد و همان‌طور هم جلوه کند. اعتماد به نفس داشته باشید؛ استرس دشمن اصلی شما است و در نهایت شکستتان می‌دهد.

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

سخن آخر:

جذب سرمایه‌گذار بهترین راه برای افزایش بودجه و برطرف کردن کمبود‌ها می‌باشد. تسلیم نشوید، تجزیه و تحلیل را ادامه دهید و هیچگاه عجله را وارد کار نکنید. چنانچه که می‌گویند گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی!

تجربه و نظرات شما؟

حال شما آنچه را که فکر می‌کنید در جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن موثر است با ما در میان بگذارید.

Source: business2community

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu