crash club

آیا برآمدگی دوربین گوشی‌ها با این کانسپت جالب برای همیشه خداحافظی خواهد کرد؟

دسته : اخبار
برآمدگی دوربین

مهندسان آلمانی انستیتوی Fraunhofer ماژول دوربین اسمارتفونی را طراحی کرده‌اند که به شدت باریک است و براحتی داخل گوشی قرار می‌گیرد. با استفاده از این ماژول برآمدگی دوربین در پشت گوشی بدون اینکه تاثیر خاصی بر کیفیت داشته باشد؛ کاملا حذف خواهد شد.

حذف برآمدگی دوربین گوشی با استفاده از یک طراحی متفاوت

بر روی بیشتر گوشی‌های هوشمند مُدرن، دوربین یک برآمدگی در پُشت ایجاد کرده است. این به دلیل فاصله کانونی لنزها و مونتاژ دوربین است که امکان ساخت ماژولی باریک‌تر از این را نمی‎دهد.

کانسپت ارائه شده توسط Fraunhofer، طراحی متفاوتی را برای از بین بردن این برآمدگی ارائه کرده است.

در این کانسپت 4 سنسور تصویر استفاده شده است که تا 90 درجه می‌چرخند، این سنسورها از کناره‌های گوشی بیرون کشیده خواهند شد. مجموعه‌ای از آینه‌های بسیار کوچک در جلوی سنسورها، تصویر را از عقب یا جلوی گوشی منعکس می‌کنند.

برآمدگی دوربین

به گفته Jacques Duparré محقق ارشد این پروژه در لابراتوار سیستم‌های تصویربرداری Fraunhofer’s Microoptica، این کانسپت اولیه در ابتدا قرار بود فقط یک آینه داشته باشد اما نتیجه چندان راضی‏‎کننده نبود.

به همین دلیل دو آینه اضافه شد تا دو عکس به هم دوخته شوند، اما باز هم خطای حاصل از به هم دوخته شدن عکس‌ها در تصاویر مشخص شد، بنابراین مهندسان، مجموعه دومی از سنسورها و آینه‌ها را به گوشی اضافه کردند تا گوشی قادر به ارزیابی و حذف خطاها شود.

برآمدگی دوربین

کانسپتی کاربردی با آینده‌ای نامشخص

در این طراحی جدید، آینه‌ها به راحتی در اطراف می‌چرخند؛ بنابراین می‌توان از قسمت جلو با عقب گوشی عکس گرفت. نتیجه عکس‌های باکیفیتی دقیقا مشابه عکس‌های گرفته شده با دوربین گوشی‌های امروزی شد.

مدل کانسپت طراحی شده فقط 3.5 میلی متر ارتفاع دارد که بسیار کمتر از نمونه تجاری آن است و همچنان امکان عکاسی با رزولوشن 20 مگاپیکسل وجود خواهد داشت و به فوکوس خودکار و پایدارکننده تصاویر نوری مجهز است.

برآمدگی دوربین

Duparré تصدیق می‌کند اگرچه این تکنولوژی هوشمندانه عمل می‌کند اما چالش پیش روی مهندسان ما راضی کردن سازندگان اسمارتفون برای به کارگیری چنین سیستم رادیکال و متفاوتی است.

وقتی دوربین از یک سمت گوشی بیرون کشیده شود کاربران مطمئن خواهند شد که وقتی دوربین بسته است عکسی گرفته نمی‌شود اما در گوشی‌های حال حاضر با وجود بدافزارهای مختلف، دوربین گوشی بدون اطلاع کاربر شروع به عکاسی خواهد کرد.

نظر شما چیست آیا با با قرار گفتن دوربین گوشی در کناره‌های آن موافق هستید؟

Source: techworld

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu