فناوری‌های پوشیدنی در ادامه مسیر خود، چه هدفی را دنبال خواهند کرد؟

دسته : پوشیدنی‌ ها
فناوری‌های پوشیدنی

نمایشگاه فناوری‌های پوشیدنی امسال، نکته‌ جالبی را برای همگان روشن کرد و آن این بود که اکثر کمپانی‌ها، هر ایده‌ای که در ذهن داشته‌اند را بدون تحقیق و بررسی کافی، به این امید که یکی از آن‌ها مخاطبان را جذب نماید، به معرض اجرا درآورده‌اند!

فناوری‌های پوشیدنی و چشم‌انداز پیش رو

Future of Wearable Technologies

فناوری‌های پوشیدنی

بسیار کار دشواری است که میان این همه تکنولوژی‌های به‌درد‌نخور، بتوان محصولی کارآمد یافت. مثلأ دستگاه‌ تصفیه‌‌هوای‌همراه، ازجمله این فناوری‌های پوشیدنی به‌درد‌نخور بود، ولی برخلاف این فناوری‌های پوشیدنی عجیب و غریب، موارد مفیدی هم توانستیم پیدا کنیم.

تعداد اندکی از فناوری‌های پوشیدنی مفید در این نمایشگاه وجود داشت که اکثرا در یکی از 4 دسته زیر قرار می‌گرفتند:

مدل تک‌‌ منظوره

عملکرد فناوری‌ها بر‌اساس سبک و استایل، یکی دیگر از قالب‌هایی بود که می‌توانستید در نمایشگاه تکنولوژی‌های پوشیدنی سال 2017 پیدا کنید. در این‌مورد، شانس شما برای خرید دستگاهی پُرزرق‌و‌برق بسیار کم خواهد بود.

به نظر می‌رسد مردم علاقه بسیار زیادی به استفاده از فناوری‌های پوشیدنی دارند، اما نکته مهم‌تر این است که کاربران هنگام استغاده از این محصولات، به چه شکل در‌می‌آیند. این مسأله همان نقطه‌ عطفی است که مدل‌های تک منظوره را به ما معرفی می‌کند.

فناوری‌های پوشیدنی

یکی از این فناوری‌های پوشیدنی، انگشتر هوشمند Nimb می‌باشد، این گجت بسیار زیبا و شیک بر روی دستان شما خودنمایی خواهد کرد و هنگام فعال شدن، موقعیت شما را به مراکز درمانی، اورژانس و غیره گزارش می‌دهد.

به رقیب این پوشیدنی می‌توان به انگشتر هوشمند Mangos اشاره کرد که یک پوشیدنی محافظ امنیت شما در برابر خطرات احتمالی است.

فناوری‌های پوشیدنی

کنترل وسایل خانه با حرکات دست

با این حساب که ایده خانه‌های هوشمند در سطح جامعه رو به افزایش است، متخصصان این رشته بطور کامل درباره آینده این فناوری گیج و سردرگم شده‌اند.

از این رو شرکت‌های بزرگی بطور سریع و جدی در‌حال خلق راه‌هایی برای کنترل این پیشامد هستند که Tapdo یکی از این راه‌ها می‌باشد.

فناوری‌های پوشیدنی

Tapdo دست‌بندی نسبتأ ساده همراه با قابلیت اسکن اثر انگشت می‌باشد. این دست‌‌بند یکی از فناوری‌های پوشیدنی است که با استفاده از آن می‌توانید در زندگی روزمره خود، چندین دستگاه را فقط با استفاده از انگشتانتان کنترل نمایید.

برای مثال با لمس نوک انگشت کوچکتان، چراغ را روشن نمایید و با بند وسط همان انگشت، چراغ را خاموش و یا نور اتاق را کم کنید. این بحث مطمئنأ بسیار جالب خواهد بود. این فناوری بصورت نسخه‌ای نمایشی به معرض اجرا درآمده است.

فناوری‌های پوشیدنی

آیا استفاده از Tapdo بهتر از گوشی‌های هوشمندمان است یا خیر؟

در نگاه اول فقط به نظر می‌رسد که تفاوتشان در این است که دیگر نیازی نیست گوشی همراه خود را از جیبمان بیرون آوریم. جواب هم بله و هم خیر می‌باشد. مزایای اصلی Tapdo اساسا در بحث ذخیره زمان و امثال این مسائل می‌باشد.

شما کافیست تا از مُچ دستتان استفاده کنید تا ثانیه‌ها و زمان را بخرید و دستگاه‌های مورد نظر خود را بدون باز کردن هیچ اپلیکیشنی کنترل نمایید.

با این‌حال با عقب‌گردی ساده، خواهیم دید که بدون این فناوری نیز مشکل خاصی نخواهیم داشت. همچنین ارائه یک فناوری جدید نیاز به یادگیری و آموزش دارد که این بحث بطور اجتناب ناپذیری کاربران را گیج و سردرگُم خواهد کرد.

فناوری‌های پوشیدنی

تمجید از این فناوری همچون صحبت‌های کسانی است که به ما می‌گویند، دریافت و ارسال پیام از طریق اسمارت‌واچ بسیار سریع و آسان‌تر از گوشی‌های هوشمند است، ولی ما می‌دانیم که این افراد فقط در‌حال دروغ گفتن به خودشان هستند.

به زودی زمانی فرا می‌رسد که فناوری‌های پوشیدنی به ما، فعالیتی ساده، واقعی و نیز ضروری را ارائه خواهند داد، اما آن‌طور که به نظر می‌رسد، هنوز این اتفاق رخ نداده است.

سلامت و تندرستی

همان‌طور که می‌دانید، کسانی که مشکلاتی در سلامت جسم خود دارند، نمی‌توانند با استفاده از برنامه‌های موجود، مشکلات خود را حل و یا پیشگیری کنند.

فناوری‌های پوشیدنی

ما قصد داریم یکی از فناوری‌های پوشیدنی بسیار کارآمد را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این فناوری برای مثال ضربان شما بطور منظم نمایش داده خواهد شد و در‌صورت نا‌منظم شدن ضربان، بلافاصله به دکتر شما از طریق این محصول خبر داده خواهد شد.

یکی از این فناوری‌های پوشیدنی، پرتابل ECG (الکتروکاردیوگرام) می‌باشد که در ساعت هوشمند شما قرار خواهد گرفت. مشابه این فناوری را در گذشته در گوشی‌های هوشمندی از شرکت Alivecore نیز شاهد بودیم، اما این اولین‌بار است که در چنین مقیاس کوچکی از این تکنولوژی استفاده گردیده است.

فناوری‌های پوشیدنی

این فناوری یکی از بهترین فناوری‌های پوشیدنی است؛ که برای کسانی که مشکلات فشارخون و ضربان قلب دارند، بسیار ایده‌آل خواهد بود، زیرا بلافاصله پس از بروز مشکل، اطلاعات دقیق و صحیحی را برای دکتر شما ارسال می‌کند.

از دیگر فناوری‌ها می‌توان به دست‌کش‌هایی اشاره کرد که با حرکات دست‌ می‌توانند حرکاتتان را به کلمات و جملات تبدیل کنند. به نظر می‌رسد، این محصول برای آموزش و برقراری ارتباط از طریق زبان مخصوص افراد نا‌شنوا و یا لال می‌باشد.

سازمان‌دهی فناوری‌های پوشیدنی

از آن‌جا که مصرف‌کنندگان، علاقه و یا نیاز خاصی به قرار دادن عینک‌های گوگل بر‌روی سر و صورت خود نداشتند، این محصول گوگل با شکست روبه‌رو شد.

اما از جمله فناوری‌های پوشیدنی که در تجارت جهانی رونق بسیاری یافته است، می‌توان به Real wear اشاره کرد.

فناوری‌های پوشیدنی

به عبارت ساده، این دستگاه توسط صدای شما کنترل می‌شود و در مقابل صورت شما قرار می‌گیرد. در نوک بدنه آن، صفحه‌نمایشی با وضوح تصویر بسیار بالا قرار دارد که همچون یک تبلت 7 اینچی عمل می‌کند، همچنین این دستگاه خود، توسط بازویی مکانیکی نگه داشته شده است.

با این‌که در نگاه اول این محصول یکی از فناوری‌های پوشیدنی بسیار عجیب و غریب به نظر می‌رسد، اما اگر از دید یک مهندس و سازنده به این دستگاه نگاه کنیم، درخواهیم یافت که این فناوری دارای خصوصیات و ساختاری کامل از اطلاعات موجود در اطراف خود می‌باشد.

نظر شما در مورد فناوری‌های پوشیدنی و آینده آنها چیست؟

Source: sciencefocus

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu