Batlle Bay

ویژگی‌های اندروید 8.0 یا اندروید O – عمر باتری بهتر، کانال‌های نوتیفیکشن و کُپی خودکار

دسته : اخبار
ویژگی‌های اندروید 8.0

گوگل نخستین نسخه اندروید O یا اندروید 8.0 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد. در اندروید 7 شاهد اضافه شدن حالت تقسیم صفحه نمایش و امکان پاسخ مستقیم به پیام از روی صفحه نمایش بودیم. از ویژگی‌های اندروید 8.0 می‌توان به عمر باتری اصلاح شده و نوتیفیکیشن‌های سازماندهی شده اشاره کرد.

نسخه توسعه دهندگان اندروید O در حال حاضر بر روی گوشی‌های نکسوس 5X، نکسوس 6P، نکسوس پلیر، پیکسل، پیکسل C یا پیکسل XL در دسترس است. باهم نگاهی کوتاه به مهمترین ویژگی‌های اندروید 8.0 خواهیم داشت.

ویژگی‌های اندروید 8.0

عمر باتری بهتر در اندروید 8.0

ویژگی‌های اندروید 8.0

گوگل برای بهبود عمر باتری گوشی‌های اندرویدی محدودیت‌های خودکار برای اپلیکیشن‌های بک‌گراند اعمال خواهد کرد. در محدودیت‌های جدید برای اپلیکیشن‌های بک‌گراند، میزان بهره‌مندی از سرویس‌ها و آپدیت‌های مکانی به میزان خاصی کاهش خواهند یافت.

گوگل امیدوار است با سازماندهی و محدود کردن این اعمال اپلیکیشن‌ها، میزان آسیب وارده به باتری در مواقعی که از آنها استفاده نمی‌کنید را کاهش دهد.

نوتیفیکیشن‌های ارتقا یافته

ویژگی‌های اندروید 8.0

اندروید 8.0 کانال‌های نوتیفیکشن را نیز معرفی خواهد کرد که با استفاده از آن، نوتیفیکیشن‌ها در کانال‌های خاصی سازماندهی خواهند شد، کاربران به این طریق به جای خاموش کردن همه راه‌های ارتباطی یک اپلیکیشن، امکان بلاک کردن یا تغییر نوتیفیکیشن‌ها را بصورت گروهی خواهند داشت.

ویژگی تصویر در تصویر (Picture-in-picture)

ویژگی‌های اندروید 8.0

اپلیکیشن‌ها می‌توانند به حالت تصویر در تصویر تبدیل شوند و به اینصورت حالت پنجره‌ای اندروید بیشتر خواهد شد و اپلیکیشن‌ها به صورت همپوشان قابل استفاده خواهند بود.

پشتیبانی از حالت چند صفحه نمایش نیز امکان راه‌اندازی اپلیکیشن بر روی یک صفحه نمایش دیگر را فراهم می‌کند.

اندروید از این به بعد برای شما کُپی خواهد کرد

ویژگی‌های اندروید 8.0

در اندروید O شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید کمکی از جمله Autofill API‌ خواهیم بود، مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌ها وظیفه تکمیل خودکار را به عهده خواهند گرفت و اطلاعاتی از جمله آدرس، کلمه عبور و نام کاربری را ذخیره خواهند کرد.

این ویژگی در پس زمینه عمل خواهد کرد و نیاز به کُپی کردن توسط کاربر را کاهش خواهد داد و با کُپی کردن اطلاعات بر روی کلیپ‌برد، دسترسی به آنها را آسان‌تر می‌کند.

پیام‌ها و نقشه‌ها بالاخره به هم پیوند خوردند

ویژگی‌های اندروید 8.0

اندروید O به اپلیکیشن‌های پیامرسان، قدرت تشخیص آدرس را در متن خواهد داد و به شما این امکان را می‌دهد با تپ کردن بر روی هر یک، آنها را در نقشه باز کنید.

کاربران iOS چند سال است از این ویژگی بهره‌مند شده‌اند و عجیب است که اندروید حالا تصمیم به اضافه کردن این ویژگی گرفته است.

عملیات اشاره محور

ویژگی‌های اندروید 8.0

اندروید O مجموعه‌ای از عملیات اشاره محور را در اختیار کاربر قرار خواهد داد که برای مثال با کشیدن حرف C بر روی صفحه نمایش به قسمت contacts خواهد رفت یا لیست مخاطبین اخیر نمایش داده خواهد شد.

تاریخ انتشار اندروید O برای کاربران

ویژگی‌های اندروید 8.0

گوگل همچون سال گذشته نسخه‌ای از اندروید O را در ماه مارس منتشر کرد، بنابراین باید انتظار رونمایی نسخه جدید اندروید را در 17 مه و در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل Google I/O داشته باشیم.

احتمالا نسخه کامل اندروید O در اواخر تابستان/ اوایل پاییز منتشر خواهد شد و همانطور که خیلی از گوشی‌ها هنوز موفق به دریافت اندروید 7 نشده‌اند، داستان همیشگی تاخیر در انتشار آپدیت برای گوشی‌های اندرویدی مطرح خواهد شد!

Source: tomsguide

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu