crash club

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها بلای جان مشتریان، صفای جیب سازندگان!

دسته : تایم استاپ
غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها مشکلی است که همه ما در طول چند سال اخیر تجربه کرده‌ایم، به هزار امید و آرزو یک گوشی جدید می‌خریم و خیلی راحت با صدای تِق، دیگر قابل استفاده نخواهد بود!

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها و نادیده گرفتن حقوق مشتریان

احتمالا اگر یادتان باشد آن روزهای اول ظهور گوشی‌های موبایل هر کسی با اندکی مهارت و کمی تجهیزات و صبر و حوصله قادر به تعمیر گوشی‌ها بود. این وضعیت با ظهور رایانه‌های پیشرفته و پردازنده‌های متفاوت خیلی زود تغییر کرد.

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

انقلاب گوشی‌های هوشمند همه چیز را سخت‌تر نمود. چپاندن پیچیده‌ترین تکنولوژی‌ها در داخل یک بدنه کوچکتر و باریک‌تر باعث شد سازندگان، تکنیک‌های جدیدی را برای ساخت به کار بگیرند.

همین تکنیک‌های جدید تعمیر گوشی‌های هوشمند را برای تعمیرکاران خانگی دشوار کرد بصورتی که اگر گوشی شما دچار مشکل شد صد در صد برای تعمیر باید به تعمیرگاه‌های مجاز مراجعه کنید.

لیست گوشی‌هایی که به هیچ‌وجه قابل تعمیر نیستند هر روز در حال بلند بالاتر شدن هستند. حتی تعمیرکاران متخصص نیز برای باز کردن یک گوشی نیاز به ابزارهای تشخیصی و اسناد تخصصی دارند، حتی در صورت باز کردن گوشی نیز پیدا کردن قطعات مورد نیاز قطعی نخواهد بود.

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

این یعنی حق تعمیر گوشی از مشتریان سلب شده است و سازندگان گوشی به راحتی به مشتریانی که حاضر به پرداخت پول زیادی برای خرید یک گوشی بوده‌اند، آسیب می‌زنند. فروش بسیاری از قطعات جایگزین برای گوشی‌های آسیب دیده نیز بصورت کاملا تعمدی محدود شده است.

سازندگان گوشی‌های هوشمند دائما طراحی و تکنیک‌های ساخت خود را آپدیت می‌کنند و هربار تکنولوژی‌های مستقلی به گوشی‌ها اضافه می‌شوند.

وقتی اپل پیچ‌های پنتالوب را معرفی کرد تعمیرگاه‌های گوشی با استفاده از مهندسی معکوس ابزارهای مورد نیاز برای حذف این پیچ‌ها را طراحی کردند.

چسباندن باتری در آیپد نیز باعث شد همین تعمیرگاه‌ها به فکر چاره بیفتند. حالا فکر کنید اینکه بتوان یک گلکسی S7 Edge را بدون ترک خوردن شیشه باز کرد واقعا جنون‌آمیز خواهد بود.

خرید یک گوشی جدید هدف نهایی این استراتژی ظالمانه

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها تنها یک راه انتخاب برای مشتری باقی می‌گذارد و آن تعویض گوشی است. گران قیمت‌ترین گوشی‌ها با آخرین تکنولوژی‌ها در نهایت سهم سطل زباله خواهند شد، کافی است دقایقی بعد از خرید یک گوشی نو با یک بی‌احتیاطی، گوشی شما به زمین بیفتد؛ تمام تکنولوژی و زرق و برق آن دود می‌شود می‌رود هوا!

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

گوشی‌های بدون حاشیه در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین ترندهای سال جاری هستند. صفحه نمایش لبه تا لبه به جنون جدید بازار تبدیل شده است، گوشی‌های کوچکی که صفحه نمایش‌های بزرگ دارند مشتریان از همه جا بی‌خبر را شگفت‌زده می‌کند اما این شکوه در قاب پیچیده شده چگونه ما را از خود بی‎خود خواهد کرد؟

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

ساخت گوشی‌های زیبا به اولویت اول سازندگان تبدیل شده و پیش‌بینی نحوه استفاده از این زیبایی شکننده بصورت روزانه به جایی در آخر لیست منتقل شده است!

غول‌های گوشی سازی کمر بسته‌اند به حذف حاشیه صفحه نمایش تا جای ممکن، گوشی‌هایی همچون گلکسی S6 edge پلاس، گلکسی S7 edge و گلکسی S8 که به تازگی رونمایی شد همگی به لطف صفحه نمایش خمیده‌ای که به دور لبه جلویی گوشی پیچیده شده است به شهرت رسیده‌اند.

شایعات حاکی از این هستند که آیفون بعدی نیز به همین مریضی مُسری دچار خواهد شد که تنها با یک قاب سفت و سخت قابل درمان هستند.

ترندهای جدید، ضامن ظاهری زیباتر و دوام کمتر

ساخت قسمت پُشت از جنس شیشه، ترند دیگری است که هم در گوشی‌ها و هم در تبلت‌ها استفاده می‌شود. پیکسل و پیکسل XL گوگل به جای یک پنل آلومینیومی از یک پنل شیشه‌ای استفاده کرده‌اند که بدون وجود قاب در عرض چند ساعت خواهد شکست!

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

گلکسی تب S3 نیز با قیمت 600 دلاری به یک پنل پشتی کاملا شیشه‌ای مزین شده است. باید گفت پنل شیشه‌ای پُشت، صفای جیب سازنده و بلای جان مشتری شده و انتخاب جنس شیشه برای یک وسیله پُرکاربرد که دائما در دست جای گرفته است و به این طرف و آن طرف حمل می‌شود فوق‌العاده عجیب است!

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

پوشش براق نیز از ترندهای اخیر بازار اسمارتفون‌ها است؛ جت‌بلک و سطوح آینه‌ای شکل از نظر زیبایی شناسی بسیار پیچیده به نظر می‌رسند اما وقتی جای انگشت بر روی آنها باقی ماند این زیبایی رنگ خواهد باخت؛ همانطور که در سونی XZ پریمیوم شاهد این اتفاق بودیم.

تنوع رنگ هم در بازار اسمارتفون‌ها به لطف قاب‌ها بی‌معنا شده است آیفون 7 قرمز یا آیفون سیاه هر دو در یک قاب پیچیده خواهند شد.

حتی قابلیت ضد آب بودن گوشی نیز به دلیل تازه‌ای برای غیر قابل تعمیر شدن گوشی‌ها تبدیل شد، گوشی‌های ضد آب آنقدر مهر و موم شده‌اند که خیال تعمیر دوباره آنها توهمی بیش خواهد بود. به نظر می‌رسد گوشی‌های امروزی بیش از آنکه برای دست ساخته شوند برای چشم ساخته شده‌اند!

حق تعمیر گوشی پایمال شده است

حق تعمیر گوشی یعنی مشتری باید بتواند برای تعمیر یا تعویض گجتی که با هزینه‌ای گزاف خریداری کرده است تصمیم بگیرد.

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها کمپانی‌های گوشی سازی را به اربابان قدرتمند و زورگویی تبدیل کرده است که مشتریان بیچاره را همچون بردگانی حلقه به گوش به زانو درآورده‌اند. این کمپانی‌ها به دنبال کنترل همه جانبه نحوه استفاده محصولاتشان توسط مشتریان هستند.

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

کمپانی‌های گوشی سازی فراموش کرده‌اند که گوشی‌ها برای موزه ساخته نمی‌شوند و بد نیست مشتریان بی‌حواس و دست و پا چلفتی را هم در نظر بگیرند، یک صفحه نمایش ضد خش بهتر از یک صفحه نمایش نشکن خواهد بود، یک بدنه محکم که ما را از قاب‌های رنگ و وارنگ بی‌نیاز کند؛ بدون شک بر ترندهای اخیر برتری خواهد داشت.

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها

در سال 2017 هستیم و گوشی‌هایی در دست داریم که همه‌کاره شده‌اند اما با یک بی‌توجهی یا اتفاق، دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها بیماری مزمن دنیای اسمارتفون‌ها است که هر روز هم وخامتش بیشتر می‌شود، آیا زمان آن نرسیده که این معضل حل شود؟ آیا نباید قادر باشید گجتی که خریده‌اید را تعمیر کنید؟

پیشنهاد می‌کنیم اگر علاقه‌مند بودید مطالب گذشته در بخش تایم استاپ را مطالعه نمایید:

دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید!

زشت بودن گوشی‌های هوشمند یا انفجاری نبودن آنها؟ مسئله این است!

لعنت به استارتاپ اونم از نوع ایرانیش! لعنت به ایده‌های قشنگی که خاک می‌خورن!

تلفظ اشتباه نام برندها و اپلیکیشن‌ها، اینِسْ تا گرام یا اینستاگرام؟

تاثیر تکنولوژی بر روابط عاشقانه را کشف کنید و هیجان‌زده شوید!

اپلیکیشن رایگان دلچسب‌تر است – علت روانشناسی این موضوع چیست؟

هجوم شکلک‌ها‍‍ – چالش استفاده نکردن از شکلک را امتحان کنید!

سندرم last seen و سندرم دَبل چک و فرشته‌ای به نام last seen recently!

بحران ظاهرگریزی ارمغان چهره‌های مصنوعی شاخ‌های اینستاگرم!!

روز مبادا در دنیای اپلیکیشن‌ها – لطفا گوشی تکانی کنید، به این همه نیاز ندارید!!

دنیا بدون لایک‌های اینستاگرام چه مزه‌ای داشت؟ اگر لایک نبود چه می‌شد؟

رنگ و قاب گوشی در مورد شخصیت افراد چه می‌گویند؟!

پست‌های اینستاگرام روی اعصاب هستند! کاربران ایرانی لطفا این فضای متشنج را آرام کنید!

بزرگترین مشکل اپل که هرگز حل نخواهد شد، نبود رقیب است!

کم‎رویی ناشی از موبایل ره‌آورد تلخ اما شیرین این روز‌های تکنولوژی!

ترول نباشیم! اوباشگری آنلاین، فضای اینترنت را ناامن کرده است!

لایک کردن یا لایک نکردن! اوضاع مشوش عشق در دوره اینستاگرام!

راز موفقیت بیل گیتس – پدر تکنولوژی، در مورد نحوه استفاده خود از تکنولوژی می‌گوید

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

2 commentsOn غیر قابل تعمیر بودن گوشی‌ها بلای جان مشتریان، صفای جیب سازندگان!

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu