crash club

موفقیت از صفر – با شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا آشنا شوید!

دسته : کمپانی ها
شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

برای آشنایی با شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا در ابتدا نیاز است نگاهی از گذشته تا به امروز دنیای تکنولوژی داشته باشیم. ضرب‌المثل معروف ز سودای بزرگان هیچ‌کس نقصان نمی‌بیند را تاکنون شنیده‌اید؟

تاریخ شاهد جریانات زیاد و جالب توجهی از زندگی بزرگان بوده است که روایتگر داستان شکست و پیروزی در طول حیات آن‌ها می‌باشد.

داستان زندگی آن‌ها تجربیات گران‌قیمتی برای نسل‌های بعدی می‌شود و هزاران افسوس اگر از آن‌ها عبرت نگیریم و پندگیری از این گنج نهان را پُشت گوش بیندازیم!

در واقع این تجربه گذشتگان و بزرگان است که برای ما باقی مانده و بی حد و حصر در اختیار ما قرار گرفته است. دنیای اپلیکیشن‌ها نیز سرشار از تجربیات توسعه‌دهندگان موفق است.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

از زمان طلوع اپلیکیشن‌ها، بزرگان زیادی ظهور کردند، سرد و گرم روزگار را چشیده‌اند و هم‌اکنون تجربیات آن‌ها به عنوان کوله‌باری از شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا در اختیار ما قرار گرفته است.

روزانه ایده‌های تازه‌ای از ذهن توسعه‌دهندگان و حتی افراد عادی که به برنامه‌نویسی علاقه‌مند هستند، عبور می‌کند و خیلی ساده برای عملی کردن آن‌ها پشیمان شده و پا پس می‌کشند؛ چون تصور می‌کنند چنین ایده‌هایی دیده نمی‌شوند!

در حالیکه ما فکر می‌کنیم این موضوع فقط و فقط یک دلیل دارد و آن بی‌توجهی به تجربیات گذشتگان و دستاورد‌هایی است که با همین ایده‌های پیش‌پا افتاده و به نظر بچگانه، حاصل شده‌اند.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

به شما تضمین می‌دهیم، اگر با داستان موفقیت شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا در تحلیل امروز هات اپ نیوز آشنا شوید، شما هم صاحب اپلیکیشنی قدرتمند می‌شوید؛ زیرا در می‌یابید ایده‌هایی که به آن‌ها پُشت کرده‌اید فقط یک ایده نبودند!

داستان موفقیت شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

Success Stories of the most famous Mobile Apps

به کمپانی‌های مطرح دنیا که سرنوشت موبایل‌‌های امروزی را تغییر دادند نگاهی بیندازید. به سیر موفقیت کمپانی اسنپ چت و اپلیکیشن‌های نظیر آن که با تفکر اشباع بازار از شبکه‌های اجتماعی متعدد، متوقف نشده‌اند، توجه کنید.

البته پَستی و بلندی‌هایی برای کسانی که در میان حرفه‌ای‌ها فعالیت می‌کنند بصورت طبیعی وجود دارد. جالب است بدانید که اکثر توسعه‌دهندگان در برهه‌ای از زمان از سرمایه‌گذاری و فعالیت خود ناامید می‌شوند.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

همه ما در چنین شرایطی به یک محرک الهام‌بخش نیاز داریم تا مثل یک داروی معجزه‌آسا اثر کند و با آن تجدید قوا کنیم. این داروی حیات‌بخش، داستان موفقیت شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا است که با 5 مورد از آن‌ها آشنا می‌شوید:

اینستاگرام چارت‌شکن!

این شبکه اجتماعی محبوب نیازی به معرفی ندارد. اینستاگرام چارت‌شکن، لقبی است که فکر می‌کنیم شایسته اپلیکیشنی باشد که بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای توانست فقط در یک هفته 100 هزار کاربر را از سراسر جهان جذب کند.

کوین سیستروم و مایک کریگر دو موسس موفق اینستاگرام به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا هستند که موفقیت خود را مدیون تصمیم‌گیری حساب‌ شده خود پیش از اقدام می‌دانند.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

کوین یک عکاس حرفه‌ای است که استعداد زیادی در ویرایش و تغییر عکس‌ها دارد و مایک هم مهندس کارکشته‌ای می‌باشد که معتقد است معرفی امکان فیلتراسیون عکس‌ها برای اولین بار در اینستاگرام از عوامل موفقیت آن بوده است.

حتما بخاطر دارید اینستاگرام دو سال بعد از عرضه، توسط فیسبوک و به ارزش 1 میلیارد دلار خریداری شد.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

اوبر برای حمل و نقل آسان امروز و آینده

ایده ساخت اپلیکیشن اوبر از یک نیاز ساده برآمده است: نیاز برای به خانه رفتن!! اوبر هم مثل اینستاگرام، تنها حاصل خلاقیت یک کارآفرین نبوده است.

تراویس کالانیک و گرت کمپ باهم و دقیقا زمانی به ایده ساخت اوبر رسیدند که نیازمند یک تاکسی در پاریس برای خانه رفتن بودند!

اوبر آمد تا سختی ایستادن در خیابان و انتظار کشیدن برای رسیدن تاکسی در سرما و گرما آن‌هم بعد از خستگی کار و تلاش بیرون از خانه، برای همیشه از زندگی مردم حذف گردد.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

همانطور که می‌بینید گاهی ایده ساخت اپلیکیشن‌هایی نظیر اوبر که یکی از شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا می‌باشد، ساده‌تر از این است که بخواهید آنرا با دیگران در میان بگذارید؛ اما عملی کردن آن، همه را متعجب خواهد کرد.

چطور شد که ایده برطرف کردن یکی از دردسر‌های همیشگی زندگی انسان‌ها برای اولین بار به ذهن این توسعه‌دهندگان رسید؟!

اوبر درسی شد تا توسعه‌دهندگان، اپلیکیشن‌های سفارش تاکسی بیش‌تری بسازند. تا جایی که هر کشوری نظیر ایران یک یا چند اپلیکیشن اختصاصی برای سفارش تاکسی داشته باشد.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

ضمنا چنین ایده‌هایی به سادگی قابل بسط دادن هستند. اوبر این روز‌ها نه فقط یک اپلیکیشن سفارش تاکسی بلکه اپلیکیشنی برای حمل و نقل امروز و آینده است.

این روز‌ها با اوبر می‌شود کشتی تفریحی، قایق و هلیکوپتر رزرو کرد و یا مثلا با سرویس UberEATS به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های اپلیکیشن سفارش غذا، سفارش را درب منزل تحویل گرفت.

اسنپ چت مطمئن

ما فکر می‌کنیم عمده موفقیت اسنپ‌ چتی که این روزها در اختیار کاربران و خصوصا قشر نوجوان قرار گرفته است، امنیت و حفاظت اطلاعات کاربران در این برنامه باشد. هر چند که نمی‌توان رشد استفاده از اسمارت‌فون‌ها را در میان نوجوانان نادیده گرفت.

اولین‌بار این برنامه به عنوان یک پروژه دانشگاهی در دانشگاه استنفورد عرضه و بعد از این که مرحله آزمایشی را پُشت سر گذاشت استفاده از آن گسترده‌تر شد.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

اسنپ‌ چت نام جدید پیکابو سابق است. در واقع این برنامه اولین‌بار به نام پیکابو عرضه شد و بعد از مدتی تغییر نام داد. بعد از موفقیت‌های قابل توجه این برنامه، کم‌کم سرمایه‌گذاری کوچک و بزرگ به سمت برنامه اسنپ چت سرازیر شد و ایوان اشپیگل و سایر بنیانگذاران توانستند کمپانی اسنپ‌ چت را تاسیس کنند.

جالب است بدانید در حال حاضر کم‌تر نوجوان و جوانی وجود دارد که نام این برنامه را نشنیده باشد.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

پیامرسان واتس اپ

سازندگان موفق این برنامه که اکنون امتیاز آن در اختیار فیسبوک است، اولین‌بار هنگامی که در شرکت یاهو کار می‌کردند یکدیگر را ملاقات نمودند. اما روند ساخت واتس اپ، یکی از شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا کمی طولانی بوده است.

یان کوم و همکارش به مدت 9 سال در یاهو کار کردند و بعد از آن در فیسبوک توانستند استخدام شوند. اولین تجربه تولید اپلیکیشن آنها در فیسبوک و با توسعه یک برنامه مخصوص کاربران آیفون بود که در مدت زمان کوتاهی با استقبال نسبتا خوبی روبه‌رو شد.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

این اپلیکیشن کم‌کم به تکامل امروزی رسید و واتس‌اپی شد که شما و بسیاری از کاربران دیگر از آن استفاده می‌کنند. بطور حتم شما هم با ما هم عقیده هستید که علت اصلی موفقیت این برنامه سادگی در استفاده از آن می‌باشد.

کاربران، ساده‌ترین رابط کاربری و بهترین تجربه کاربری را در محیط دوست‌داشتنی و بی‌تکلف واتس‌ اپ تجربه می‌کنند. اخیرا هم قابلیت مکالمه ویدیویی واتس اپ معرفی شد تا این برنامه هیچ کم و کسری نسبت به رقبای خود نداشته باشد.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

شیوه جذب سرمایه این برنامه متفاوت و ماندگاری این برنامه منوط به کسب درآمد بود؛ بنابراین شیوه درآمدزایی با طرحی منصفانه تغییر یافت.

به این شکل که کاربران آیفون برای نصب اولین نسخه واتس‌ اپ و کاربران اندروید برای استفاده از برنامه در یک دوره یک ساله باید 99 سنت پرداخت می‌‌کردند.

مُرور دنیا با مرورگر یو سی

یو سی این روز‌ها دومین مرورگر موبایل دنیا و اولین مرورگر مخصوص موبایل در آسیا محسوب می‌شود که به واسطه تضمین امنیت کاربران، جایگاه این اپلیکیشن در دنیا تثبیت شد.

در ماه می سال گذشته بود که تعداد کاربران این مرورگر محبوب از مرز 400 میلیون گذشت. این رقم برای یک مرورگر موبایل آنهم در برابر شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و توییتر که تقریبا با همین تعداد کاربر در‌حال ادامه دادن به مسیر طولانی خود هستند، ستودنی است.

UCWeb صاحب امتیاز اصلی یو سی بود که البته چندی پیش مالکیت این مرورگر به گروه Alibaba واگذار گردید.

شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا

سخن آخر:

فقط به خاطر این که ایده‌هایتان ساده و غیرعملی به نظر می‌رسند، آن‌ها را رها نکنید. شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا را به خاطر بپسارید و بدانید بالاخره مخاطبان خود را پیدا خواهید کرد.

تجربیات خود را مطرح کنید

شاید تجربیات شما بتواند مثل تجربه دیگر بزرگان برای کسانی که اول راه هستند و می‌خواهند اپلیکیشن جدیدی بسازند، الهام بخش باشد.

Source: rswebsols

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu