Batlle Bay

آیا زمان ترکیب سری گلکسی S و گلکسی نوت فرا رسیده است؟!

دسته : اخبار
سری گلکسی S و گلکسی نوت

همانطور که می‌دانید، به‌طور معمول، سامسونگ هر سال، دو سری گلکسی S و گلکسی نوت را روانه بازار می‌کند. با اینکه امسال سامسونگ درحالِ رونمایی از گلکسی S8 می‌باشد و شایعاتی نیز درباره گلکسی نوت 8 به‌گوش می‌رسد، اما باز هم به‌نظر زمان ترکیب این دو سری فرا رسیده است!

آیا ترکیب سری گلکسی S و گلکسی نوت واقعا امکان دارد؟

?Is the combination of galaxy S and galaxy Note line possible

تفاوت‌‌های دو سری گلکسی S و گلکسی نوت بسیار مشهود می‌باشند، اما با رونمایی از گلکسی S8 و همچنین تصاویر منتشر شده از گلکسی نوت 8، می‌توان گفت که تفاوت خاصی میان این دو نسخه وجود ندارد.

چه تفاوت‌هایی میان گلکسی S و گلکسی نوت وجود دارد؟

عمده تفاوت و برتری گلکسی نوت نسبت به گلکسی S در کیفیت نمایش فوق‌العاده و قلم مخصوص این سری می‌باشد. کاربرانی از سامسونگ که به‌دنبال دستگاهی خاص و طراحی منحصربه‌فرد می‌باشند، معمولا از سری گلکسی نوت استفاده می‌کنند.

این درحالی‌ است که گروهی دیگر از کاربران سامسونگ که به‌دنبال دستگاهی با طراحی سنتی و معمول هستند، سری گلکسی S را ترجیح می‌دهند.

سری گلکسی S و گلکسی نوت

به‌هرحال سامسونگ برای گلکسی S8 صفحه‌ نمایشی 5.8 اینچی و برای گلکسی S8 پلاس، صفحه‌نمایشی 6.2 اینچی درنظر گرفته است.

درواقع این صفحه‌نمایش، از نسبت ابعاد گلکسی نوت 7 که 5.7 اینچ بود، نیز بیشتر می‌باشد. همچنین این نسخه بخاطر صفحه‌نمایش “Infinity”، بزرگتر به‌نظر می‌رسد که خود باعث حذف تمامی نکاتِ منفی در جلوی صفحه‌نمایش نسخه‌های گلکسی S8 و S8 پلاس خواهد شد.

برای مقایسه، در سال 2011 زمانی که سامسونگ از گلکسی نوت برای اولین‌بار رونمایی کرد، تفاوت‌های بسیار زیادی با گلکسی S2 در آن زمان میان این دو نسخه وجود داشت.

سری گلکسی S و گلکسی نوت

صفحه‌نمایش گلکسی نوت، 1 اینچ بزرگتر و عمرِ باتریِ این نسخه نسبت به S2 بسیار بالاتر بود و همچنین قلمی مخصوص به این نسخه برای دستگاه طراحی شده بود.

در حال حاضر به‌نظر می‌رسد، تنها تفاوت سری گلکسی S و گلکسی نوت در قلم مخصوص سری نوت می‌باشد. با اینکه این قلم برای تمامی کاربران گلکسی نوت بسیار مفید و کارآمد ظاهر شده، اما همین یک مورد به‌تنهایی برای تولیدِ دو سریِ مختلف از گلکسی کافی نخواهد بود.

آیا به‌راستی نام گلکسی نوت خدشه‌دار شده است؟

یکی از مزایای ترکیب سری گلکسی S و گلکسی نوت، پاک شدن لکه ننگین گلکسی نوت 7 خواهد بود. مسلماً در خاطرتان هست که باتری نوت 7 در بسیاری از موارد منفجر شده و موجب آسیب‌های جانی و مالی گردیده بود.

سری گلکسی S و گلکسی نوت

البته براساس نظرسنجی‌های انجام شده، مشخص شد که فاجعه گلکسی نوت 7 تاثیری بر فروش گلکسی S8 نخواهد داشت. با این‌حال نمی‌توان منکِرِ این بحث شد که لکه‌ ننگِ انفجار باتری‌های نوت 7، از ذهن مشتریان سامسونگ به این زودی‌ها پاک شود.

بنابراین سامسونگ نیازی جدی به آماده‌سازی ذهن مردم برای ارائه دستگاهی با امنیت بالا خواهد داشت.

نتیجه فشار‌های متداولِ موجود برای عرضه گلکسی نوت 8 چه خواهد بود؟

با نگاهی اجمالی می‌توان گفت، شانس اینکه سامسونگ دو سری گلکسی S و گلکسی نوت را با یکدیگر تا چند سال آینده ترکیب کند، بسیار کم خواهد بود.

این کمپانی هنوز درحالِ طراحی و بررسی بر روی دو خط تولید محبوب خود می‌باشد و برنامه‌هایی برای ارتقا ویژگی‌های آن از جمله: قلم S، اسکن عنبیه‌چشم، تقسیمِ چند‌ وظیفه‌ای صفحه‌نمایش و غیره دارد.

همانطور که می‌دانید ویژگی‌های ذکر شده فقط در سری گلکسی نوت وجود دارد؛ یعنی احتمال اینکه سامسونگ نسخه جدیدی از گلکسی نوت را به‌زودی عرضه کند نیز بسیار بالا خواهد بود.

سری گلکسی S و گلکسی نوت

اگر عکس‌های منتشر‌ شده از گلکسی نوت 8 واقعی باشند، مسلماً ویژگی‌های بسیاری از گلکسی S8 را در نوت 8 شاهد خواهیم بود.

سخن آخر:

باتوجه به مطالب گفته‌ شده، به‌نظر می‌رسد که فشار‌های متداولِ رایج که به سامسونگ تحمیل می‌گردند، به احتمال زیاد نتیجه‌ای با نام گلکسی نوت 8 با هدف جبران اشتباهات نوت 7 خواهد داشت.

در پایان شایان ذکر است که بدانید اگر قرار باشد گلکسی نوت 8 روانه بازار گردد، بطور حتم این نسخه برخلاف شایعات، تفاوت‌های بسیاری با گلکسی S8 خواهد داشت!

Source: techtimes

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu