crash club

اینستاگرام قوی تر از مادر!

دسته : کسب و کار

هات اپ نیوز :

در حال حاضر یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا , اینستاگرام می باشد . شبکه اجتماعی که به دیدگاه بسیاری از کارشناسان تاثیر مهمی بر روی انتخابات اخیر انگلستان داشته است . شبکه اجتماعی اینستاگرام  تنها شبکه اجتماعی است که باعث بروز بیماری از قبیل اعتیاد به گرفتن سلفی و کامنتینگ می شود که در مطلبی جداگانه به شرح هردو این بیماری ها و تمهیدات اینستاگرام برای این موضوع خواهیم پرداخت .

شروع قصه

hotappnews-instagram-logo

 

داستان اینستاگرام زمانی اغاز شد که کوین سیستروم و مایک کریگر تصمیم گرفتن تا به عنوان پروژه فارغ التحصیلی خود بر روی سایتی با موضوع عکاسی و طراحی HTML5 تمرکز کنند .  اینستاگرام در ابتدا با نام برب در مارچ  2010 در فضای مجازی اغاز به کار کرد و در سال 2010 به اینستاگرام تغییر نام پیدا کرد . در همان سال اینستاگرام # را به سرویس خود اضافه کرد و همین باعث شد تا اینستاگرام رشد قابل توجهی کند و توسط فیسبوک مورد بررسی قرار گیرد . و همین امر باعث شد تا در سال بعد فیسبوک اینستاگرام را به صورت سهامی و مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری کند اما اینستاگرام فرزندی قوی تر از مادر خود یعنی فیسبوک است . در سال 2014 رشد اینستاگرام  23% بوده است در حالی که رشد فیسبوک فقط 3% بوده است .

 

ویژگی های اینستاگرام

اگر از پایه به اینستاگرام نگاه کنیم جزو معدود سایت هایی است که در پایه ی خود از کدهای میزبانی بسیاری استفاده کرده است از جمله می توان به بلاگ اینستاگرام اشاره کرد که بر پایه ی تامبلر طراحی شده است . یکی دیگر از ویژگی های این شبکه محبوب محدود کردن عکس ها به شکل مربعی است که از دوربین های کداک در دهه 80 الهام گرفته شده است . همچنین اولین سایتی بود که فیلترهای انلاین تصویر را ارائه می داد . در اینستاگرام شما میتوانید برای عکس خود توضیحی بنویسید و از طریق اینستاگرام خود انرا در دیگر شبکه های اجتماعی منتشر کنید .

 

رقابت با اینستاگرام

رقابت با اینستاگرام کاره ساده ای نیست . این شرکت به سرعت تمام ایده های نوع را که دیگر شبکه های اجتماعی معرفی کردند , به سیستم خود اضافه می کند . اخرین ان ها گذاشتن امکان ضبط ویدئو بود که باعث شد تا توئیتر هم این امکان را به  سرویس خود اضافه کند . باید یاد اوری کنیم که اینستاگرام سرویس ضبط ویدئو را از واین برداشت کرده است .

 

نحوه مدیریت در اینستاگرام

hotappnews-kevin-mike-instagram

 

مدیریت در اینستاگرام کاملا از فیسبوک الهام گرفته شده است ضمن اینکه در اینستاگرام تیمی همواره به بررسی شبکه های اجتماعی دیگر می پردازد تا در صورتی که اگر ایده ای نظر انها را جلب کرد به سرعت انرا به روی سرویس خود اضافه کنند .  در حال حاضر کوین سیستروم مدیریت اینستاگرام را بر عهده دارد و به نظر میرسد این روند ادامه داشته باشد چراکه فیسبوک از سیاست کاری مدیر این  شبکه اجتماعی راضی است . کوین سیستروم در کنار اینستاگرام مدیر عامل و بنیان گذار شرکت فست (fast) نیز هست .

اینستاگرام بر روی دیوایس های مختلف

برای اولین با اینستاگرام بر روی سیستم عامل های IOS ارائه شد و همین امر می تواند نشان دهنده ی تمرکز این شرکت بر روی گوشی های اپل باشد . اما در حال حاضر اینستاگرام در تمامی سیستم عامل ها کارکرد یکسان دارد و تفاوتی بین انها نیست . خوب است که بدانید تعداد عکسهایی که با اپل ارسال میشوند بعد از امدن ایفون 6 از اندروید پیشی گرفت و این روند تا 3 ماه ادامه پیدا  کرد . اگر ویندوزه 8 به بالا داشته باشید می توانید این اپ را روی کامپیتور شخصی خود نیز داشته باشید .

source : techcrunch ,quora ,vanityfair , Blog ,BLOG

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu