crash club

نگاهی به دنیای پوشیدنی‌های هوشمند با شعار آزادی دسترسی به داده‌های سلامتی

دسته : پوشیدنی‌ ها
دنیای پوشیدنی‌های هوشمند

این هفته موضوع اصلی دنیای پوشیدنی‌های هوشمند قرار دادن اطلاعات در اختیار اکثر کاربران بود. اطلاعات سلامتی و اندازه‌گیری‌های مربوط به بدن باید بدون صرف هزینه زیاد و مراجعه پزشک در اختیار کاربران قرار گیرند تا همواره از عملکرد خود مطلع شوند.

دنیای پوشیدنی‌های هوشمند و ایجاد آزادی بیشتر برای دسترسی به اطلاعات سلامتی

از جمله رویدادهای این هفته دنیای پوشیدنی‌های هوشمند باید به معرفی Garmin Vivosmart 3 اشاره کنیم. این فناوری پوشیدنیِ جدید قادر به ردیابی استرس در طول روز برای انجام تغییرات لازم در نحوه زندگی روزمره است؛ چرا که استرس یک قاتل خاموش محسوب می‌شود.

Catapult Sports نیز جلیقه هوشمند Playertek را معرفی کرد که به فوتبالیست‌ها در بررسی عملکرد و پیشرفتی که داشته‌اند، کمک خواهد کرد.

منظور از عملکرد، مسافت طی شده و حداکثر سرعت دویدن می‌باشد. درواقع این جلیقه هوشمند، قادر به ساخت نقشه حرارتی برای ارائه چشم‌اندازی بهتر درمورد عملکرد بازیکنان می‌باشد که هم بازیکنان و هم مربیان از مزایای آن بهره خواهند برد.

Calm نیز سنسور ECG را برای حصول اطمینان از تمرینی ایمن و خواب کافی ارائه داده است. این پوشیدنی نیز برخلاف گذشته دسترسی به اطلاعات سلامتی را محدود به افراد خاصی نکرده و کاربر با بستن آن بر روی مُچ دست، از ضربان غیرعادیِ قلبِ خود آگاه خواهد شد.

دنیای پوشیدنی‌های هوشمند

ساعت‌ هوشمند فیت بیت و مشکلات پیرامون این دستگاه

همانطور که می‌دانید، ساعت‌های هوشمندِ بسیاری در حالِ تولید و بهره‌برداری هستند، اما این روزها خبر مربوط به مشکلات ساعت هوشمند فیت بیت بسیار خبرساز شده است.

در این هفته مشکلات سخت افزاری و نرم افزاریِ این ساعت که به گفته این کمپانی علت اصلی آن عملکرد نادرست جی پی اسِ این دستگاه می‌باشد، سر و صدای زیادی به پا کرد. همچنین گفته می‌شود، قابلیت ضد آب بودنِ این اسمارت واچ نیز اخیرا دچار مشکلات بسیاری شده است.

دنیای پوشیدنی‌های هوشمند

این ساعت هوشمند به جای اینکه با یک اپ استور اختصاصی که وعده داده شده بود همراه باشد، فقط شامل چند اپلیکیشن محدود خواهد بود، اما از نقاط قوت آن باید به سیستم پرداخت داخلی، عمر باتریِ چهار روزه و صفحه نمایشی با کیفیت درخشندگی 1000 نیت اشاره کنیم.

استارتاپ‌های مطرح در دنیای پوشیدنی‌های هوشمند

موضوع ایجاد دموکراسی در فضای دسترسی به داده‌های مربوط به سلامتی، باعث شکل‌گیریِ پوشیدنی‌های شگفت‌انگیزی در این حوزه شده است.

برای مثال عینک آفتابی رفع استرس InteraXon، ردیاب میزان آب بدن LVL و پوشیدنی‌های eSkin برای اندازه گیری درجه حرارت بدن از جمله این پوشیدنی‌ها هستند که کاربران را برای دسترسی آسان‌تر به اطلاعات سلامتی و بهبود عملکرد در سال 2017 قدرتمند‌تر خواهند کرد.

نظر شما در مورد دنیای پوشیدنی‌های هوشمند در هفته‌ای که گذشت و تحقق شعار آزادی دسترسی به داده‌های سلامتی چیست؟

Source: wareable

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu